Jump to content
AmeN

[GUIDE] Montaż elektrycznych szyb

Recommended Posts

wrobeleczek
Ma znaczenie czy silniczki będą z 3D HB czy z 5D HB?

Nie ma znaczenia.

HunterMHDK
Nie ma znaczenia.

Dzięki za pomoc :ok

Silniczki i gotowa wiązka kabli już zamówione :)

Czy sterowniki szyb (mam na myśli przełączniki przy fotelu) były różnego rodzaju (np. bezMUX i MUX), czy mogę zamówić dowolne, byle do 206?

wrobeleczek
Dzięki za pomoc :ok

Silniczki i gotowa wiązka kabli już zamówione :)

Czy sterowniki szyb (mam na myśli przełączniki przy fotelu) były różnego rodzaju (np. bezMUX i MUX), czy mogę zamówić dowolne, byle do 206?

Instalacja ta jest taka sama w wersji MUX jak i BezMUX... więc i przełączniki są te same.

HunterMHDK

Operacja zakończona sukcesem!

Jeżeli chodzi o zasilanie to pociągnąłem tunelem środkowym i pod kolumną kierownicy do bezpieczników wewnątrz auta. W skrzynce nad jakby główną komorą bezpieczników jest osobny jeden pojedynczy rząd, w którym jest wiele pustych slotów. W tym miejscu elektryk zainstalował osobny bezpiecznik 30A, który podaje zasilanie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Kosztorys akcji i wskazówki na dzień 23-09-2016:

1. Komplet 2 silniczków z prowadnicami --> 100zł z wysyłką

(wykorzystane tylko silniki i zębatki - niestety, była wymagana przekładka linek, ale tak jak pisaliście - nic trudnego)

2. Sterownik szyb przednich (bez lusterka) --> 20zł z wysyłką

3. Usługa podłączenia zasilania z osobnym bezpiecznikiem --> 50zł

(można podłączyć do zapalniczki, albo zrobić to samemu ale ja uznałem, że taka kwota to nie majątek; mam pewność, że jest podłączone jak należy bez obawy o instalację i urządzenia w aucie)

4. Kabel (2-żyłowy) 2x0,75mm^2 w ilości 7m (przy podłączaniu do zapalniczki wystarczy 5,5-6m) --> 14zł

5. Zaślepki na otwory po korbkach --> 4,59zł (Ja wykorzystałem okrągłe odbojniki do drzwi fi=40mm w kolorze czarny mat, dostępne w Lerłamerlę czy Kastoramie. Przyklejone taśmą dwustronną i gorącym klejem przed założeniem boczków - wytrzymały pranie tapicerki, więc mocowanie uważam za solidne.)

Czas pracy: 3h (2,5h na zdjęcie tapicerki, przełożenie silniczków i przeciągnięcie instalacji + około 0,5h u elektryka na podłączenie zasilania)

Całkowity koszt akcji: 188,59zł (lub 138,59zł przy samodzielnym podłączeniu zasilania)

Usłyszeć "wziuuuu" przy otwieraniu szyb jednym palcem: bezcenne! :D

Quid_est_Veritas?

Nie będę zakładał nowego tematu a przejrzałem już chyba cały internet :). Ktory z dwóch pinów/ przewodów od silniczka szyb to "+" a ktory"-"? Nie mam miernika a nie chce spalić niczego. Ktoś coś wie?

DAWID MILER

Nie ma znaczenia podepnij i zobacz czy pasuje na włączniku jak nadusisz to powinno opuszczać. Silniczek chodzi w dwie strony czyli gora dół .

Quid_est_Veritas?

Aha czyli kwestia tego żeby zrobić tak samo po obu stronach. nNp "+" puścić do tych pinów wtyczki silniczka bliżej blachy drzwi i zobaczyć  jak będą przyciski działały.

DAWID MILER

Dokładnie podłącz na tak zwaną sztukę zobacz czy jest wszystko ok i wtedy zrób na gotowo. 

Kondzio962

a można prosic o zdjęcie tych kostek do przełącznika i silniczków ???