Jump to content

Rekord świata w zużyciu paliwa

mathell

Recommended Posts

PrzemkoPW

Fajnie, tyle że te 1919 km jechali pewnie te 25 dni :lol: czyli biorąc średnią prędkość spalanie nie dziwi :D

W sumie może i na luzie :D ale chętnie bym takie zużycie paliwa osiągnał :D

:hurra: :206

No mój pali niewiele więcej, tyle że słabszy silnik :) No i pewnie po Australii paliłby mniej :hyhy:

Nie chce nic mówić, ale ten temat był porusszany na forum kilka dni tem :)

tam plasko raczje jest to raz. dwa.. ja wiem czy taka rewelacja...

mysle ze 206tka 1.4 hdi a nawet z tym samym silnikiem 1.6 jakby sie uprzec mialaby mniejsze spalanie... ale, PO CO? jazda 70km/h albo i mniej taka odleglosc mija sie z celem ...

i nikt nie dodal ze przy takim stylu jazdy FAP za dobrze sie raczej nie wypala i grozi to uszkodzeniem silnika :P

3,5l dla mnie to nie problem...
Ale 3,5 litra piwa po drodze:>? :hyhy:
  • 1 year later...

zaraz zaraz ale czy lupo w wersji 3L nie pali mniej ? chyba właśnie został tak nazwany bo spalal 3 l/100km, z tego co pamietam to tam bylo 1.2 tdi w automacie

W sierpniu mój ojciec kupił takie autko tylko, że wersji 90 KM i pali mu 4,2 w jeździe mieszanej miasto-trasa. Jak ja jeździłem to miałem trochę ponad 5l na 100 km. Wnioskuje z tego, że jak by się postarać to w sumie rzeczywisty wynik osiągnęli.

Z tego co ja wiem to w Lupo 3L był 1,4 TDI ten 3 cylindrowy. Ale już teraz to nie jestem pewien ;)

1.4 tdi nie byl oznaczony 3L i byl w manualu pozatym ten 1.4 tdi byl tez w polo a 1.2 nie bylo w polo

ile pali ci twoj pezocik bo tez wlasnie kupilem 1.9D tylko 2002r

ja mam to samo tylko ze rocznik 2001 i w trasie mi pali ok 5.2

a w miescie hmm... spali tyle ile wleje :D

ania_i_krzys

Wiedziałem co robię, że kupiełem puga z siknikiem diesla 1,4 hdi :)) mam nadzeiję pobić ten rekord :P:P

ania_i_krzys

Może po prostu turyści...i co chwilę się zatrzymywali...i...podziwiali...okolice

krejzRudy
Może po prostu turyści...i co chwilę się zatrzymywali...i...podziwiali...okolice
Wątpię ;) Tutaj chodzi o to, aby jak najmniej się zatrzymywać, a prędkość ma być na niskim poziomie ;)
ania_i_krzys

Chyba że rekord świata byłby bity - jak najwięcej na jednej kropelce a nie na jednym baku - wtedy byłoby to jakoś porównywalne:))

no tak ale chyba tutaj chodzi o najmniejsza spalanie l/100km ? a nie o zasięg ? jadać pewnie dużym samochodem (np Tuaregiem) z najmniejszym silnikiem diesla (a np 3.0 v6 TDI nie wiem dokładnie jaki jest w nim najmniejszy) jadać 25 dni super ekonomicznie sadzicie ze nie zajechałby około 1900 km ? moim zdaniem lupo pokonałby 308 jesli chodzi o najniższy wynik l/100km

szkoda tylko że nikt się nie pochwalił ile mu wyszło:( mój rektor to 3.3 l/100km (i ja nie jechałem super ekonomicznie ), ale teraz zima to spalanie wzrośnie (może jak założę osłonę pod silnik wymienię olej filtr powietrza i zasłonie cześć chłodnicy to też będzie poniżej 4 ;) ), na całym baku przejechałem prawie 1500km :) (niestety tylko raz taki wyczyn ni się udał :( )

ania_i_krzys

Mnie wyszło na setkę 4,4 ale moja jazda jeszcze jest daleka od ideału...:(

Do tego doszło ogrzewanie a także kiepska pogoda - deszcz , wiatr...:/

Mnie wyszło na setkę 4,4
to wynik godny

ale przy predkosci chyba 80-90km na godzine i jazda ciagła bez żadnego wyprzedzania, przyspieszania

chyba tylko niemiecka autostrada zostaje aby sprawdzic takie spalanie

to co macie 4,4 litra napiszcie gdzie sie wybraliscie i jaka jechaliscie bo z całym szacunkiem ale jakos tego nie widze

5litrow 5,5 to jeszcze mozna

ale te 4,4 to jak pisałem predkosc nie wiecej niz 90km/h

Jak jechałem do Augustowa z Lubina to wyszło mi 4,3. Prędkość max była 120 km/h. Ale dla mnie to była męczarnia i wole już więcej przy dystrybutorze zabulić niż się tak katować w trasie.