Jump to content

Trasa Katowice-Wrocław-Poznań-Sławno [Darłowo]

Recommended Posts

Wybieram się w takową trasę. Katowice - Wrocław odcinkiem A4. Tutaj raczej nie zmienię planu :P Teraz tak. Dobra droga Wrocław Poznań. Krzysiu [navi] mówi mi, że DK5-434-11. Nie widzi mi się to 434... Dobra to droga??

Od Poznania do Bobolic DK11 myślę... I teraz odbijać na 205 czy przez Koszalin grzać??

Ktoś mi pomoże chociaż poszczególne odcinki rozkminić??

Przy okazji na co na danym odcinku uważać jak coś.

Dziękuję bardzo za pomoc...

PS. Chyba, że odcinek Katowice - Poznań trasą przez Pleszew... Ale to zaoszczędzę raptem 40 KM. A jednak autostradą da się pogonić...

Najkrócej moim zdaniem jest Katowice-Częstochowa -Łódz-Włocławek-Toruń (słynną1) przed Toruniem odbijasz na Bydgoszcz następnie w Bydgoszczy na (25) w kierunku Koszalina . Ja tak jechałem miesiąc temu z Krakowa do Ustki ( z tym że w Białym Borze odbijałem na Słupsk) Jeśli jedziesz z Katowic nie ma potrzeby nadkładania drogi i kierowania się na Poznań

662 km przez Wrocław - Poznań

640 km DK1... Tylko teraz tak. Powiedzmy, że do Torunia znam drogę i nie jest najgorzej... A dalej??

Co mnie przekonuje do Wrocławia to to, że 200 km autobaną... Tylko zależy jaka dalej jest droga. Jadę w nocy więc Wrocek nie stanowi problemu...

5tka z Wroclawia do Poznania da sie zrobic w 1,5 godziny :D A juz w nocy to w ogole pikus bedzie.

Ze 4 fotoradary sa po drodze, ale to nie problem. Jak cos to Ci powiem gdzie ;)

A dalej to Pyrki pytaj, do Wroclawia masz autobane, a pozniej do Pozen ladna droge, mozna leciec :D

maciej_mw

Znam osobę która w 2 godziny przejechała, ale na motorze z Poznania do Bolesławca, czyli jakaś godzinka do Wrocławia :] 5tka całkiem przyjemna. Co byś nie wybrał będzie raczej ok, jeśli nie pojedziesz po zadupiach, bo w końcu jedziesz nocą...

jeśli nie pojedziesz po zadupiach

No mam zamiar jechać jak tam napisane... Jeśli znasz lepiej to mi napisz :)

A kiedy ruszok będziesz jechał dokładnie

Z wtorku na środę w nocy...

662 km przez Wrocław - Poznań

640 km DK1... Tylko teraz tak. Powiedzmy, że do Torunia znam drogę i nie jest najgorzej... A dalej??

Przed Toruniem zjeżdzasz z jedynki są drogowskazy na Bydgoszcz nie sposób ich przeoczyć . Za Bydgoszczą wjeżdzasz na 25 w kierunku Koszalina , jedziesz do Bobolic i odbijasz tam na 207 którą jedziesz do Sławna a tam na 205 i jesteś na miejscu.Droga prosta nie sposób się zgubić a jak masz zamiar lecieć nocą to jesteś w stanie na tej trasie spokojnie podgonić

Osobiście leciałbym DK1 - jeździłem nocami do Torunia swego czasu i cała droga spoko, bez żadnych zadupi, problemów itp Przez Wrocek póki jest A4 to OK, potem - osobiście nie mam przekonania...

Ale każdy jak lubi... :206

tomasz01 jedzie niebawem podobną trasę przez Wrocław. Zobaczymy co powie :)

Znam te trasy bardzo dobrze. Jak jedziesz w nocy to raczej przez Toruń. Do Łodzi masz dwa pasy (prawie jak autostrada :D), z Łodzi do Łęczycy jakoś pójdzie, a później szybka droga jednojezdniowa. Za Bydgoszczą trochę wolniej, ale za to nie jest nudno na drodze :jazda

Jak bym jechał przez dzień, to żadnej z tych tras bym nie wybrał :), głównie ze względu na przejazd przez Łódź/Zgierz, czy też przez Wrocław.

Wieczny, a czemu nie masz przekonania do trasy przez Wrocław i Poznań?? Nocą to się szybko myknie.

tomasz01

Ruszok - byłem, przejechałem i polecam.

Czas przejazdu do Wrocławia - 1.30, z Wrocka do Ustki jakieś chyba 5.30 było. Naprawdę polecam mimo, że większość trasy jednopasmowa tylko...

z Wrocka do Ustki jakieś chyba 5.30 było. Naprawdę polecam mimo, że większość trasy jednopasmowa tylko...

I chociażby dlatego wybrałbym DK1 :P

no ale przeciez DK1 to dwa pasy tylko do Lodzi, potem jeden pas i koleiny. Jesli sie jedzie w okolic Gdanska to wiadomo ze niepotrzebnie sie pchac az do Wroclawia, ale jesli w okolice Koszalina, Slupska, to tylko przez Wroclaw i Poznan. 7 godzin nad morze, no moze 8 przy jezdzie wolniejszej od Tomasza, to i tak malo. Pamietam ze kolega do Leby DK1 zawsze jezdzil po 10-11 godzin.

• Thanks 1
tomasz01
przy jezdzie wolniejszej od Tomasza

Byłoby lepiej, ale musiałem dużo tankować przy takiej jeździe :P

Ale ogólnie trasę bardzo polecam :)

I chociażby dlatego wybrałbym DK1

Dlaczego?? Że jeden pas? DK1 do Łodzi ma 2. A potem...

Ja w lipcu jechałem z Krakowa do Ustki Peugeotem1.1 przez Łódz DK1 i jechałem ok.9 godz.

Dlaczego?? Że jeden pas? DK1 do Łodzi ma 2. A potem...

Potem znam trasę do Torunia i jak na nocną eskapadę (a zawsze jeździłem nocą) jest jak najbardziej OK

Ja w lipcu jechałem z Krakowa do Ustki Peugeotem1.1 przez Łódz DK1 i jechałem ok.9 godz.

Zależy o jakiej porze... Ja Toruń "łapałem" po 5 godzinach bez żadnych szaleństw (nocą) stamtąd Gdańsk w dzień po kolejnych 2...

-----dodane po chwili ( 17/8/2008 o 23:13:31 ) -----

Pamietam ze kolega do Leby DK1 zawsze jezdzil po 10-11 godzin.

Jestem ciekaw jakim autem i o jakiej porze... Kiedyś stopem do Łeby w 20 godzin dotarliśmy - z przerwą na sen w lasku za Toruniem ;)

Ramzes, też znam trasę do Torunia... Ale dalej jest badziew... Pozatym zostałem przekonany na Wrocław :)

Ramzes, też znam trasę do Torunia... Ale dalej jest badziew... Pozatym zostałem przekonany na Wrocław

Spoko, w końcu to Ty jedziesz... W każdym razie szerokości życzę :friends

Jestem ciekaw jakim autem i o jakiej porze...

o jakiej porze to nie wiem, ale golfem IV 105konna. W pociagu tez poznalem jednego kolesia ktory sobie miske olejowa na tej trasie sp**** tez w Golfie IV

o jakiej porze to nie wiem,

no właśnie - w dzień miałby szansę na tak "rewelacyjny" wynik ;)

W pociagu tez poznalem jednego kolesia ktory sobie miske olejowa na tej trasie sp**** tez w Golfie IV

ja ostatnio widziałem kolesia, który sobie cały przód BeeMki sp**** na średnicówce - tylko podobnie jak w Twoim przypadku o niczym to raczej nie świadczy ;)

nie no swiadczy o tym ze tam sa mega koleiny na tej trasie i to wiem.