Jump to content
Sign in to follow this  
Junk65

Zagadnienia związane z lakiernictwem.

Recommended Posts

Junk65

W latach trzydziestych, kiedy Henry Ford wprowadził na rynek pierwszy masowo produkowany model samochodu Ford T, jednym z haseł reklamowych było: “możesz kupić nasz samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Producenci samochodów prześcigają się w coraz to nowych kolorach, aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu coraz atrakcyjniejszym ich wyglądem. Przeprowadza się badania rynku w zakresie preferencji kolorystycznych. Po lakierach metalizowanych powszechnie stosuje się lakiery z efektem perłowym dwu-, trzy-, a nawet czterowarstwowe, a ostatnio lakiery z efektem specjalnym wykorzystujące pigment „Chroma Flair”. Firmy sprzedające lakiery renowacyjne mają w swoich bazach danych ponad 40 000 kolorów i ich odcieni zarejestrowanych na samochodach. Dla końcowego odbiorcy bardzo często zgodność koloru ma większe znaczenie niż sama jakość wymalowania renowacyjnego. Dlatego też prawidłowe odczytanie, znalezienie, i wykonanie właściwego odcienia to kilka z podstawowych zadań, które prowadzą do uzyskania zadawalającego efektu całego wymalowania.

Zapraszam do lektury.

meles

Ja bardzo dziękuję za tego linka. Już kiedyś sie pytałem o lakiery, ale teraz będę miał trochę więcej pojęcia na ten temat. Szkoda, że nie mogę dać "pomógł".

Pozdrawiam.

Marcin Borsuk

AniracK

bardzo przydatne - bardzo dzieki ;-)