Jump to content
Sign in to follow this  
Lote

Dolot/Stożkowy filtr powietrza/ sportowy filtr powietrza

Recommended Posts

Lote

Witam :D

Na początek prośba :)

Nie potrzebuje tu postów w stylu: "dozbieraj lepiej 20k i kup RC!!" "Sprzedaj tego puga i kup disla!!" "okradnij bank i kup Forda Mustanga!!"

Do rzeczy :)

Od dawna noszę się z zamiarem zamontowania do mojego puga jakiegoś odlotowego dolotu :)

Jednak znam się na tym słabo... tak więc potrzebuję konkretnych rad :P co muszę kupić, gdzie zamontować (a może znajdzie się jakiś chętny cfaniak co pomoże mi to założyć :P:P ) itp itd. Z tego co słyszałem od wielu osób, to silniki 1.4 i 1.1 nie różnią się w budowie praktycznie wcale (z wyjątkiem pojemności), więc pewnie układ dolotowy taki co do 1.4, pasowałby też do 1.1l

Jeśli ktoś ma jakieś rady, chętnie wysłucham :)

Najchętniej przeczytałbym linki do aukcji z allegro do konkretnych rzeczy...

I w rozsądnych cenach :)

Na koniec dodam, że nie oczekuję wzrostu mocy, bo nawet po założeniu dolotu do 1.4, jest on myślę niewyczuwalny.

Oczekuje tylko pomruku od silniczka i ładnego widoku po otworzeniu maski :)

Na koniec, prosiłbym o nie przytaczanie mi tu linków do innych tematów z dolotami... bo po pierwsze, forum jest po to, by dyskutować a nie tylko czytać to, co jest już napisane, a po drugie na pewno nie ma zbyt wielu śmiałków, którzy montowaliby dolot do 1.1l :D

z góry dzięki za pomoc :D

mz.rider

możesz załozyć cos takiego::D

415826404gv3.th.jpgthpix.gif

Lote

Hmm szukam kompromisu pomiędzy czymś rozpoznawalnym, a jednocześnie oryginalnym :)

Doloty Simota są ekstra, i pewnie o nich najbardziej będę myślał... ale po pierwsze: ciężko dostępne są chyba... po drugie... są dość standardowe :P:P

kamil20011

ciekawe czyj ten dolocik była ehehehe :D

_pomysl

Edited by chaos

domino88

witam. ja w swoim wymontowałem puszkę z filtrem oraz dolot powietrza do puszki. w miejsce wmontowałem filtr jacky z końcówką wygiętą. dołożyłem kolanko silikonowe i rurkę aluminiową krótką, by filtr znalazł się prawie pod reflektorem. Jeśli chodzi o efekty to na pewno przyjemna zmiana dźwięku, i trochę leprze wchodzenie silnika na wyższe obroty.:papa

Cin

Doloty Simota są ekstra, i pewnie o nich najbardziej będę myślał... ale po pierwsze: ciężko dostępne są chyba... po drugie... są dość standardowe :P:P

Wcale nie są cieżko dostępne.. :) A moim zdaniem to że, dużo osób ma właśnie taki dolot to tylko na plus, znaczy że się sprawdza. Dolotu nie widać więc nie ma co stawiać na oryginalność. Sam mam taki i jestem z niego w pełni zadowolony, za te pieniądze nic lepszego się nie kupi. :)

A jak bardzo chcesz mieć coś niespotykanego to podjeźdz do el-teca.. za 600zł zbudują Ci układ dolotowy od podstaw.. :)

http://www.el-tec.pl

• Thanks 1

Lote

Hehe dzięki za link ;)

Ale w kwestii 206tek, tylko 206club jest dla mnie jakimkolwiek autorytetem :)

Po za tym... wymiana filtra na lepszy? A czymże jest dolot jak właśnie nie filtrem? :)

I na koniec. Wiem, że sam dolot mało da. Jak bym się spodziewał efektów, tzn że albo jestem głupi, albo za dużo się naczytałem opisów aukcji z cudownym chip tuningiem +49km X 4 za 11.99 :)

mac412
A nie myślałeś o zmianie standardowego filtra na lepszy??

A co da Ci zwykła sportowa wkładka:> Dobrze zrobiony dolot, czyli odgrodzenie od ciepła i doprowadzenie do stożka zimnego powietrza powinnien poprawić delikatnie elastyczność silnika i ten dźwięk:D:D

Ale w kwestii 206tek, tylko 206club jest dla mnie jakimkolwiek autorytetem

<brawa>

lote jak chcesz zobacz u mnie jak to wygląda, a producentów produktów już sam wybierzesz:) PS na allegro ludzie wiersze pisza

Lote

Hmm, skoro doloty simlota nie są tak ciężko dostępne, to gdzie powinienem ich szukać? :)

Lote

Okej, dzięki :P ale bardziej chodziło mi o jakieś konkretne zestawy, a z tego co widzę, są tylko osobne części :( A ja się na tym nie znam, więc nie wiem co do czego dobrać :P

mac412

Zależy czy chcesz airbox carbon to będziesz musiał do tego dokupić układ dolotowy montażowy do airboxa (power rurę):) Myślę, że jak zadzwonisz do faceta to Ci dokładnie podpowie co do czego dobrac;) Ja np. zakupiłem w mtuning stożek i dedykowaną rurę do 206 (polega na odpowiednim wygięciu rury, aby ją dostosować do miejsca pod maską) i też się ciesze:>

• Thanks 1

Lote

A można wiedzieć, ile zapłaciłeś za całość? :)

mac412

Sprawdź sobie na mtunning.pl:) już nie pamiętam ceny. Więcej $ wydałem na doprowadzenie zimnego powietrza chyba jakieś 100~130zł:DŻyczę powodzenia w modyfikacji

Nikoś

Chciałbym odświeżyć ten temat - i zapytać czy ma ktoś stożek w 1.6 16V. Czy robił jakieś modyfikacje czy też nic nie ruszał z tymi puszkami, skrzynkami, dolotami.

Chciałbym sobie zamontować stożek - dla polepszenia brzmienia oczywiście - i się zastanawiam jak to zrobić.

All In

włóż wkładke K&N !

bardziej pogorszysz niz polepszysz stożkiem.

Nikoś

dlaczego uważasz że można pogorszyć stożkiem ?

ProfessionalC360

Mi tez sie wydaje ze mozna pogorszyc, chyba ze sie potem wybierzesz na komputer i ustawienie silnika pod taki filtr. Tak mi sie wydaje, bo na bank bedzie zaciągał wiecej powietrza na takim filtrze niz seria.

All In

np dlatego ze jak dolot to i fajnie bybyło zrobic wylot :]

jak stożek to nie w miejscu seryjnego filtra tylko szukanie takiego miejsca gdzie jest zimne powietrze łatwo doprowadzone albo da sie łatwo to doprowadzenie zrobic.

ogolnie stożek w 206 to cieżka sprawa

Nikoś

Dolot już i tak mam zmieniony (standardowo ciągnął z nadkola) - teraz spod chłodnicy wysunięty w dół.

Wylot - kolektor standard, kat jest i tylko na końcu wydech bas.

To mówisz że nie warto się bawić - lepiej zostać na seryjnym :niepewny

All In
teraz spod chłodnicy wysunięty w dół.

czyli tak zwany łapacz wodny i nurek w kałużach :P

miałem dolot mam wkładke i nie narzekam jest ciszej fakt ale dynamika jest na +

ProfessionalC360

Do ropnioka tez mozna dostac wkładke k&n no nie ? :)