Jump to content
Visterio

[GUIDE] Jak dorobić przycisk do komputera pokładowego?

Recommended Posts

cipot

Zakupiłem do swojej 206 wyświetlacz typu B. Po podłączeniu wszystkie funkcje działają na wyświetlaczu. Teraz problem z przyciskiem. Mam wersje DAV z 2003 i próbowałem założyć Delphi ale nic nie reaguje a na dodatek samochód nie odpala ponieważ immo znajduje się w przełączniku. Czy jest możliwość aby dać ten przełącznik na zewnątrz ewentualnie mógłby ktoś wstawić jeszcze raz zdjęcia do guide. Jest tutaj kilka osób którym udało się to zrobić w DAV

DAWID MILER

Jeśli masz zespolony com 2000 to tylko takiego możesz zamontować nowego inaczej nie przejdzie to. A z samym przyciskiem to ściąg z Twojego cały ten kapturek i przełóż z tamtego i zobaczysz czy zadziała jesli nie to wymiana przełącznika no ale jest jeszcze opcja jak zmieniłeś z zegarka że przycisk nie będzie resetował komputera i wtedy jeszcze jest potrzebna aktywacja w PP 2000.

• Thanks 1

BączekGda

Panowie,

Od niedawna jestem posiadaczem 206 3d JBL , oczywiście chciałbym poprawić w nim kilka rzeczy między innymi zmienić wyświetlacz z typA na tyB i dorobić przycisk.

Niestety żadne zdjęcia się już nie wyświetlają... Znacie kogoś z okolic Trójmiasta kto pomógłby to ogarnąć ? ( Chodzi o MUXa )

DAWID MILER

Wyświetlacz wymienisz co do przycisku to pisałem wyżej

BączekGda

To że dam rade wymienić to ja wiem ;) Chodziło mi bardziej o kogoś z PP w razie potrzeby aktywacji , ewentualnie o zdjęcia, które już się nie wyświetlają

cipot

Rozebrałem nowsze wersje delphi

Jeden wyszedł z kabelkiem a drugi sie ułamał na końcówce

DSC_0286.JPG

DSC_0287.JPG

cipot
Posted (edited)

Udało w mojej 206 dorobić przycisk komputera pokładowego. 

Moja wersja to 1.4 hdi z 2003 roku. Przełącznik DAV.

Pierwsze co to wyjąłem główkę z manetki wycieraczek

https://imgur.com/m2IDZzM

W wyjętej główce znajduje się blaszka (gdyby ktoś chciał ją wyjąć to musicie uważać na sprężynkę która znajduję się za blaszką.

Tak wygląda blaszka

https://imgur.com/SgatF5B

Ta blaszka musi teraz przesuwać się po ścieżkach zaznaczonych na czerwono

https://imgur.com/a/z9zSxkw

Możemy spróbować na krótko przejechać śrubokrętem i sprawdzić czy wyświetlacz zareaguje.

Teraz aby można było przekręcić główkę nad zero musimy uciąć lekko te wystające dwa plastiki do takiego momentu aby główka przekręciła się nad 0 i aby komputer zareagował

https://imgur.com/B2R0qom

Oczywiście musimy też lekko przypiłować blokadę w główce aby mogła się obracać nad 0

https://imgur.com/a/z9zSxkw

Teraz niech ktoś znajdzie patent na wracanie główki w ten sam sposób jak w opcji ze spryskiwaczem tylnej szyby

Edited by cipot
Zdjęcia

BączekGda

Wracając do mojego pytania... jest ktoś w okolicach Gdańska kto pomógłby ogarnąć przycisk? Wyświetlacz wymieniłem , działa pokazuje temperaturę itd, natomiast bez przycisku nie mogę przełączać funkcji. Jedno co zrobiłem to rozebrałem lewą manetkę , ale tam pod okrągłą zaślepką jest pusto... Prawej jeszcze nie dotykałem.

BączekGda

Może jednak ktoś pomoże...

Rozebrałem prawą stronę wyglądała tak... 

29le4v9.jpg

54aulg.jpg

Urwała się taśma , więc proszę o pomoc w dobraniu nowego przełącznika gdyż pełno tego na alledrogo...

BączekGda

Przełącznik wymieniony na Valeo z przyciskiem , wszystko działa i kasować można.

ozzi91

Mam taki zestaw jak na zdjęciach, wyświetlacz mi się wydaje, że jest ok - typ B, nie wiem co z manetką. próbowałem jakoś ten guzik wcisnąć, wyciągnąć ale nic. Może mi ktoś rozpoznać po zdjęciach czy mam delphi czy dav? Bo nie chciałem tez na siłę czegoś zepsuć. Sprawa dotyczy  Peugeota 2003 MUX.

Dziwne jest to, że wyświetlacz dobry a bez możliwości używania komputera pokładowego na manetce? Może ktoś sam zmienił wyświetlacz zanim go kupiłem... Prześledziłem cały wątek ale żadne zdjęcia nie działają a co googluję to odpowiedzi prowadzą do tego wątku a bez zdjęć nic się nie da ocenić.

BTW czy komp pokładowy wyświetla tylko liczbę km ile zrobię na paliwie w baku, chwilowe spalanie i coś tam jeszcze nieważnego?

IMG_20190701_064334.jpg

IMG_20190702_065004.jpg

IMG_20190702_065010.jpg

DAWID MILER

Nie masz przycisku do komputera. Ściąg cały ten kapturek i zobaczysz czy są blaszki. Przełącznik jest dav com 2000. Raczej będziesz musiał zmienić przełącznik żeby działało to.

Banan

ja gdzies mam taki przycisk

jak chcesz to za zgrzewke oddam :)

dzodzol
Posted (edited)

witam,

dołączam do wątku, wersja puga to 2.0 HDI MUX z 2003r. 

czy ktoś się orientuje co zrobić jeśli przestał działać przycisk od kompa ?

w necie, w poniższych wątkach znalazłem info że mogła się zepsuć "sprężynka" bądź "patyczek" dociskający..

Czy ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii jest się w stanie wypowiedzieć,
czy da się to naprawić czy trzeba szukać manetki na wymianę ?

Jeśli tak to jakiej wersji bo z tego tu czytam w tym wątku to są różne typy..?
Edited by dzodzol

ozzi91
Dnia 4.07.2019 o 17:24, Banan napisał:

ja gdzies mam taki przycisk

jak chcesz to za zgrzewke oddam :)

ale ja nie wiem jak ściągnąć ten kapturek żeby manetki na amen nie zepsuć bo się naczytałem tego wątku :D

JakubT

Macie pomysł kto jeszcze sprzedaje przejściówki do wyświetlacza B?

Temat mocno stary... ale ja właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą 206'tki i chciałbym dołożyć wyświetlacz B.

pampidampi

Napisz do @marcin90

marcin90

Już temat ogarnięty.