Jump to content
  • Similar Content

• GrandJust
      By GrandJust
      Witam, mam pytanie, od jakiegoś czasu nie mam podświetlenia na pokrętłach panelu klimatyzacji w moim 206 2004 1.4 benzyna, nie świeci się zegarek, pokrętła i zapalniczka. Cały czas myślałem, że to pewnie żarówki lub bezpiecznik jednak jak ostatnio wjechałem mocniej w jakąś dziure to nagle wszystko świeciło przez kilkanaście minut, jaki może być tego powód i jak sie zabrać do zrobienia tego? Jeszcze jak już przy pokrętłach jesteśmy to zamówiłem sobie nowe metalowe, i tu pytanie czy żeby je włożyć to trzeba rozkręcic i wyjac panel czy da sie je wsadzic gdy jest wszystko normalnie poskręcane i jak wyjąc te stare? przekrecic czy podwazyc, dzieki za pomoc 
    • Petru23
      By Petru23
      Witam,
      Zaciął się obrotomierz ma 800rpm i tylko lekko drżał. I zamiast wyjąć szybkę i puknąć w tarczę wyjąłem cały licznik. W sumie nic nie robiłem nim, tylko obracałem chcąc zdjąć zaczepy. Po podpięciu okazało się, że
      Spaliła się żarówka od kontrolki świateł drogowych. 
      Nie działa licznik km
      Podświetlanie zegarów praktycznie całe zgasło, jedynie prędkościomierz na niższych prędkościach. Po przejechaniu troszkę, w sumie zgaszeniu i odpaleniu puga podwoetlanie wróciło.

Co zrobiłem nie tak i gdzie szukać przyczyny? Spalona żaróweczka może mieć wpływ, na zasadzie przerwanego obwodu? Zamieniłem ją z żarówka od długich i działa, ale analogicznie od długich nie świeci.

Przeglądałem wątki ale chyba wszystko dotyczy kwestii czujników, bo brak wskazań licznika km występuje z brakiem wskazań prędkościomierza.

Sprawdziłem dokładnie wizualnie czy wyświetlacz km się nie uszkodzil oraz tasiemka do niego ale nic nie znalazłem. Wygląda ok.
      Edit
      Licznik nie świeci. Padł.

Edit
      Wymieniłem spalona żarówkę i licznik działa

Edit
      Ale podświetlanie już nie
    • Karina
      By Karina
      Witam serdecznie. Zepsuł mi się prędkościomierz. Pytanie czy mam kupić takie na 1 czy 2 kostki? Jest to wersja 1,1 z 1999 roku, kupiony w PL, jeśli to ważne
    • Kioyi
      By Kioyi
      Witam , dopadła mnie usterka zegarów a moim pugu . Padł obrotomierz + prędkościomierz . 
      Mieszkam we Wrocławiu , polecacie kogoś kto naprawia na miejscu lub wysyłka ? 
      Byłbym wdzięczny na namiary .
      Pozdrawiam Patryk
    • Damianos1
      By Damianos1
      Siemanko, jak się zabrać za wymianę podświetlenia zapalniczki? Najlepiej żeby ktoś miał jakieś fotki co i jak bo w poradniku zdjęcia wygasły, a po za tym nie chcę wyjmować tunelu środkowego.
Bist

[guide] Zmiana podświetlenia zegarów /bez muxa/

Recommended Posts

Ivkoo

Na tym filmiku jest chyba zmieniony kolor podświetlenia zegarów, bo takiego chyba ori nie było ?? Czy da sie tak zrobić u mnie jak na tym filmiku ?? Co jest potrzebne .;d

Ivkoo

^^

All In

obawiam się ze to ori z RC :P

Slash

Witam, czy jest ktoś w okolicach Krakowa (albo i trochę dalej :D) kto podjąłby się wymiany (oczywiście nie za darmo :P) podświetlenia licznika w mojej 206?

siarus

W bezMUX masz zwykłe żaróweczki. Kupujesz w sklepie motoryzacyjnym za 1 zł sztukę i wymieniasz - nie ma tam żadnej filozofii. Dasz radę :)

Barticf

Idzie zmienić kolor podświetlania bez wyciągania wskazówek ? Tak by zmienić barwy w tych wszystkich "-mierzach" a wskazówki zostawić oryginalne ?

ceres.90

hmm a wie ktoś czy da się jakoś łatwiej zmienić pod świetlenie zegarów ?

zbyniu

możesz wsadzić tarczke od muxa razem z diodami

Adrianek.Style.206

niezły guide przyda się a można by wymienić tarczki tylko na allegro oferują też ze świecą na inny kolor...

DarQs_2005

Super GUIDE :)

Mam pytanie czy w wersju z MUX będzie to wyglądało identycznie czy są jakieś różnice?? :)

timber

witam

Przyznam ze mam mały problem ze znalezieniem odpowiednich diod (w kolorze niebieskim ) Te które mam na pierwszy rzut oka wygladaja podobnie do orginalych żaróweczek ale mają nieco mniejsze cokoły przez co po wkręceniu leżą luźno i przerywają

Jakby mogł ktoś podrzucić link z allegro bądź innego sklepu będę wdzięczny

pozdrawiam

Kasia1988

super

karczmarz

Czy komuś udało się w miarę sensownie rozwiązać problem słabo oświetlonych wskazówek? Mam niebieskie podświetlenie, ale wskazów słabo widać.

Peziut

Mam pytanko. Jak zdejmować wskazówki z zegaró, a później je zakładać by było wszystko ok? I czy jest to wgl możliwe ?

McMarco

Mam dwa pytanka,

Czy takie diodki będą dobre http://allegro.pl/dioda-w5w-w3w-t5-r5-do-zegarow-kat-140stopni-i4940681053.html ?

Oraz jakiego typu wybrać diody SMD do podświetlenia wskaźników zegarów? Chcę za jednym rozebraniem zegarów zregenerować silniczek oraz oświetlenie zmienić zegarów bo i tak mi padła jedna żarówka przy wskaźniku paliwa.

Proszę o komentarz

maarcin12095

Witam mam takie pytanie czy w wersji z mux-em zmiana koloru zegarów będzie wyglądała tak samo? Chcialbym zmienic kolor zagarów na niebieski:) jakby znalazł sie ktoś kto robil to w wersji z muxem to prosiłbym o kontakt i jakas pomoc w razie czego ;)

DarQs_2005

Będzie wyglądać inaczej ponieważ w wersji z mux masz diody SMD i tam musisz lutować diody do licznika ;) Na forum był chyba taki temat ;)

maarcin12095

DarQs lub moze ktos inny pomoglibyscie znalezc ten temat jesli byl? jestem nowy na tej str i jeszcze nie bardzo ja ogarniam, bylbym wdzieczny za pomoc :)

MattHarderzz

Rozwiązaliście może problem punktowego świecenia diod? Jakie diody będą najlepsze? Ledy które aktualnie mam zamontowane, nie zbyt spełniają moje wymagania... :/

ludwiczek

Dobrze sprawdza się pasek ledowy. Świeci równomiernie

MattHarderzz

Kupiłem diody SMD 5050 od razu z cokołem - jak zamontuję to podeślę zdjęcie z efektem. Kąt świecenia to 120 stopni i jestem pełen entuzjazmu co do nich, tym bardziej, że one praktycznie są zamontowane przy płytce, czyli są dalej od zegarów niż normalna żarówka :)

camello46

Mam pewien pomysł, prosze o odpowiedz czy to sie moze udac.

Mianowicie: skanuje tarcze, wrzucam do photo shopa, maluje, zmieniam kolory, robie co chce, nastepnie drukuje tarcze na folii transparentnej przezroczystej, drukarka atramentowa, myslicie ze uzyskam zadany efekt?

OUV3RW3RK

Jeżeli chcesz wydrukować bezpośrednio na folii to atrament po niej spłynie.

MattHarderzz

W jakiej pozycji powinna się znajdować wskazówka od temp. wody?

Coś źle ustawiłem i pokazuje mi cały czas minimalną wartość :P