Jump to content
david_777

Peugeot 206 3.0 V6 SWAP SILNIKA

Recommended Posts

ogonek1989

a może silnik do tylu wrzucić :P jak to jest w VW Golf V W12 :D to jest cudo :D

mac412

Z takim silnikiem (3.0) to po przekładce zostaje tylko drag:D Ustawić go na prostą i bzziuuu. Z silnikiem z tyłu pociągałoby to sporo modyfikacji, ale oczywiście trakcja już inna.

ogonek1989

no baaa... gorące brawa dla konstruktorów W12 !!!!!!!!!! to jest cudo... jesli mialbym do wybory miedzy w12 a lambo ... napewno wybralbym w12 bo lambo coraz bardziej spotykane na polskich drogach ale w12...to juz jest bajka !!!!!!

PrzemkoPW
a może silnik do tylu wrzucić :P jak to jest w VW Golf V W12 :D to jest cudo :D

Seryjnie to tak było też w Renault Clio Williams ;)

Mówimy o swapie, widziałem kiedyś fotorelację ze swapu silnika Corvetty do Hondy Civic (silnik oczywiście poleciał na tył), podobną fotorelację widziałem też ze swapa silnika od Ferrari do Nissana Sunny (silnik też oczywiście z tyłu) :D

ogonek1989

to by dopiero bylo... :D peugeot 206 z silnikiem z tyłu :P k.... a ta moc ?? masakra :D

Rafał75

a ja powiem tylko tyle odnośnie tematów do tego podobnych..... podoba mi się jak postępuje Dario nie gada i nie tworzy jakiś tam rozważań teoretycznych tylko robi swoje i informuje Nas o postępie prac :D

chaos

racja Rafal75, ale trzea wzac tez pod uwage jeden fakt, ze wlasnie na forum pytaja o takie rzeczy, pewnie z braku wiedzy, albo z czystej ciekawosci. Dlatego ja uwazam ten jak i kilka innych jako tzw umierajacy smiercia naturalna :]

Olivier

Rafał75 & chaos popieram Was!

PrzemkoPW

Wszystko się zgadza ale niech pytają, nie wielu się za to weźmie chociażby ze względu na koszty. Mi też się podoba podejście Darka, podobnie zresztą postępował Gofer. I chwała im za to ;-)

A tu macie linki do tych potworów o których pisałem wcześniej :)

Civette (pomyliłem się w poprzednim poście, silnik został z przodu)

http://www.klubvmax.pl/honda_civette_v8-s257.html

Nissan

http://www.autoblog.com/2007/04/10/ferrari-engine-served-sunny-side-up/

karbed19

ktoś wymyślił żeby wstawić ten v6 do tylu to lepiej kopić gotowy samochodzik z takim silnikiem proponuje renault clio 3,0 v6 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6334211

nowy kosztował tyle co impreza wrx, nie był raczej dostępny w polsce, jak sie pytrałem o niego u dilera renault pan patrzał na mnie jak na szalonego clio z silnikiem v6? coś sie panu pomyliło:zakrecony

dodam tylko ze silnik jest umieszczony w miejscu tylnej kanapy wiec jest to autko 2 osobowe

ogonek1989

ta honda jest masakryczna... miałem okazję raz słuchać tej symfonii wydobywającej się z 8 garów... to było wspaniałe uczucie... i wspaniały dźwięk... czegoś takiego nie zastąpi żadne car audio ani nawet najlepsza tuba :P

adasiko
coś sie panu pomyliło

bo to polska jest nie maja pojęcia o większości rzeczy które były produkowane do aut które sprzedają

zastanawiam sie czy przy kupnie 206 z salonu w polsce dalo by sie zamowic tylnie szyby elektryczne :P

a w 206 zrobić tył napęd, to by było meeeeeega kozackie :D

ROBERT206

kolega zainteresuj sie motorem VR6 x) wciskają go do mniejszych bud x) i klank VR jest piekny x) sam sie pytam za akim pozdro x) ale słyszałem że nie chcesz serca z VW to musisz szukac dalej były jakieś pugi 2.5 ?? RENO , CYTRYNA wkońcu to też francuzy pozdro i powodzenia

Paweł_1984

chyba że zrobisz to tak jak w clio "centralnie"

sopel
8.5L

ja tam widze 5.0 :>

adasiko
Cytat: adasiko napisał/a Zobacz post 8.5L ja tam widze 5.0

yyy ale ze ja napisalem ? :P

sopel

VB wariuje :P

david_777

Odpowiem wszystkim....Mam dusze tunera i chce czegos wiecej niz VW. a jak sie zepsuje to sie naprawi...troche inaczej mysle na temat samochodu i silnika niz Ty "APROPO" i nie sztuka wsadzic silnik z RC bo to juz robią w fabryce z tego co wiem........a predzej Ci sie popsuje ta twoja kochana turbina z VW niz dobry francuski ssak

-----dodane po chwili ( 21/10/2008 o 16:19:20 ) -----

silnik z tylu wydaje sie byc ciekawym pomyslem

sopel

probuj , jak cos z tego wyjdzie to bedzie fajnie, jak nie wyjdzie to coz... nic nowego :P

Fidel
Mam dusze tunera
To kup silnik 3.0 V6 i włóż go do 206. Jeśli rzeczywiście masz duszę tunera, to nie powinny Cię przerazić konieczne przeróbki, ani niewielki praktyczny sens takiej operacji.

karbed19

możesz kopić rozbite clio V6 o którym wspominałem i przełożyć silnik z całym zawieszeniem i skrzynia

adasiko
możesz kopić rozbite clio V6 o którym wspominałem i przełożyć silnik z całym zawieszeniem i skrzynia

i zostawić samą bude po pugu :P

-----dodane po chwili ( 22/10/2008 o 18:11:04 ) -----

łatwiej by bylo przespawać elementy karochy puga na clio :D:P

karbed19

fakt albo clio solidnie nasmarować szpachlą:cisza: poklepać i będzie git

ale dobrze zrobiony 206 z tym "silniczkiem" by sie super prezentował