Jump to content
mathell

1.9D - zwiekszenie mocy :)

Recommended Posts

mathell

Siemka :)

Mam takie pytanie..

Czy istnieje jakaś możliwośc zwiększenia mocy silnika 1.9D?

Nie chodzi tu o jakis ogromny przyrost mocy bo wiem ze to jest nie mozliwe :)

Macie jakis pomysl co by tu wymyslic zeby go troszke odmulic?

Pozdro :)

Tasaczek

Turbo z silnika 1.9 td. - takie rozwiązanie było kiedys proponowane przez jednego z klubowiczów.

Jak mnie pamiec nie myli to kiedys Gizmo wspominał też o wycieciu kata, które to sprawiło że sie troche odmulił.

Sam zaś nie testowałem więc wyrobionej własnej opini na ten temat nie mam.

krejzRudy

Po pierwsze nie opłaca się, gdyż poniesione koszty będą nieadekwatne do uzyskanych przyrostów.

Reasumując .. wydasz 1000zł, a będziesz miał 5-10KM więcej. Mało, jak na wydaną kasę ..

Jest to stara, prosta konstrukcja, która ma mieć dużą żywnotność, a nie moc - i tu jej natury nie zmienisz bez dużych inwestycji.

Cobra

Strumienica trochę da (wiem z autopsji), magnetyzery poprawią pracę silnika (też autopsja).

---

Jeśli byś zamontował mniejsze koła to zyskasz trochę na przyśpieszeniu :victory

I to tyle tak z grubsza.

Aaaa, wybebeszenie nieco wnętrza też poprawi zrywność ;)

Edited by Cobra

mathell
Strumienica trochę da (wiem z autopsji), magnetyzery poprawią pracę silnika (też autopsja).

---

Jeśli byś zamontował mniejsze koła to zyskasz trochę na przyśpieszeniu :victory

I to tyle tak z grubsza.

Aaaa, wybebeszenie nieco wnętrza też poprawi zrywność ;)

Hmm trzeba bedzie sprobowac z ta strumienica i magnetyzerami :) zobaczymy czy cos to da..

Kola mniejsze juz chyba odpadaja bo mam tylko 14"

tomcio
Hmm trzeba bedzie sprobowac z ta strumienica i magnetyzerami zobaczymy czy cos to da..

nic to nie da, kup turbo z kolektorem z podobnego silnika, do tego pompa wtryskowa z mechanizmem dawka-ciśnienie doładowania, podreguluj pompę i będzie jeździł, pewnie wysra zaraz uszczelkę to wymienisz na nową i jazda, ze starego klekota można sporo wycisnąc, miałem golfa 2 1.6TD i po podkręceniu turbo do 1.1 bara i kilku udoskonaleniach w pompie wtryskowej z dawką itp, dołożeniem IC golf zapier.alał że strach było jeździc a widziałem lepszych ode mnie którzy montowali pompy przerabiane 10mm, turba vnt ze sterowaniem łopatek i różne cuda na kiju, również do 1.6D i auta jeździły bezawaryjnie o ile właściciel jeździł z głową, nie pałował silnika jak głupi. Myslę że to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o koszt-przyrost.

• Thanks 1
  • Confused 1

mathell
nic to nie da, kup turbo z kolektorem z podobnego silnika, do tego pompa wtryskowa z mechanizmem dawka-ciśnienie doładowania, podreguluj pompę i będzie jeździł, pewnie wysra zaraz uszczelkę to wymienisz na nową i jazda, ze starego klekota można sporo wycisnąc, miałem golfa 2 1.6TD i po podkręceniu turbo do 1.1 bara i kilku udoskonaleniach w pompie wtryskowej z dawką itp, dołożeniem IC golf zapier.alał że strach było jeździc a widziałem lepszych ode mnie którzy montowali pompy przerabiane 10mm, turba vnt ze sterowaniem łopatek i różne cuda na kiju, również do 1.6D i auta jeździły bezawaryjnie o ile właściciel jeździł z głową, nie pałował silnika jak głupi. Myslę że to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o koszt-przyrost.

Koszty takiej przerobki pewnie wyjda mniej wiecej jakies 2tys albo lepiej co nie?

Cobra

Tak w ogóle czemu kupowałeś 1.9D skoro teraz chcesz 100km pod maską?

Ten silnik ma jeździć, jeździć, jeździć..................................jeździć niekoniecznie żwawo. Z założenia.

No chyba że dostałeś takiego puga.

mathell
Tak w ogóle czemu kupowałeś 1.9D skoro teraz chcesz 100km pod maską?

Ten silnik ma jeździć, jeździć, jeździć..................................jeździć niekoniecznie żwawo. Z założenia.

No chyba że dostałeś takiego puga.

Ja go kupilem zaraz po zdaniu prawka, jezdze juz nim ponad rok i poprostu czasem mi brakuje mocy.. nie chodzi tu o jakies powazne wzmocnienie samochodu tylko o to zeby bym mniej zamulony :P

Jesli bym mial wydac na modyfikacje 3tys to wole go sprzedac i kupic 2.0HDI

Cobra

A nie zamuliłeś go sam? Może spróbujesz go "przedmuchać" :fan

mathell
A nie zamuliłeś go sam? Może spróbujesz go "przedmuchać" :fan

Raczej nie zamulilem go :) A czym go "przedmuchac" :rotfl:

greg25

najlepiej użyć prawej stopy. I mocno naciskać ;-)

Sky
Koszty takiej przerobki pewnie wyjda mniej wiecej jakies 2tys albo lepiej co nie?
... 2k to na opony policz.. a na ta reszte to 20k proponuje...

cinek

Najtańsza możliwość sprzedać i kupić coś mocniejszego i nic taniej przy tym silniku wymyślić się nie da