Jump to content
uczeszsie

czy założyliście już zimówki ??

Recommended Posts

lina

Wczoraj wieczorem w kuj-pom tak sypało śniegiem, że już dziś przed południem zimowe "butki" założone były:luka A co do kolejek- mnie nie dotyczą na całe szczęście. Uff... :P

Biz-on
na jaki model się zdecydowałeś? I jak wrażenia?

Alpin A3. Narazie zbyt wcześnie na oceny, ale jest pozytywnie raczej :)

Witos
Alpin A3. Narazie zbyt wcześnie na oceny, ale jest pozytywnie raczej :)

Ja wziąłem Primacy Alpin A3.

ziaro

a ja wlasnie dzisiaj zmienilem, cale szczescie ze po starym aucie ktorego juz nie ma a oponki w dobrym stanie :) rozmiar sie zgodzil i git :)

tylko ze na wiosne trzeba bedzie nowy komplet kupic :)

a zimowe to bodajze Fuldy :) nie pamietam juz

Banan

opony mozgowe na zime tez trzeba zmienic....

chyba kazdy ze mna sie zgodzi ze zmiana opon w samochodzie to nie wszystko,

trzeba zmienic tez "myslenie" (zima, zle warunki, przymrozki = slizgawice)

yellow_bee

Dzis zmienilam i dzis w Walbrzychu objawila sie zima, jest paskudnie ale buciki juz odpowiednie.

Spectral

pyziek nadspodziewanie dobrze się dzisiaj spisywał na gradowo-deszczowym asfalcie na letnich kapciuchach :/ warsztat klubowy ma termin dopiero na czwartek :D

Sloniu

ja dalej nie założyłem a dziś śniegu sporo, jutro sie muszę wybrać bo niema jazdy poza miastem:/: bo zima jak co roku zaskoczyła drogowców:)

wieczny
bo zima jak co roku zaskoczyła drogowców
Nie, zima co roku zaskakuje kierowców.
  • Thanks 2

uczeszsie

drogowców też !!!!!!!!!!!!!! nigdy sie nie spodziewają chłopaki , że pod koniec listopada może już śnieg sypać !!!!!!!!!! oni sie szykują na Luty...

Sloniu
zaskakuje kierowców
mnie nie zaskoczyla wiedziałem ze jest listopad i w końcu spadnie śnieg i będą niskie temp, zimowek nie zalozylem bo ..........<leń jestem> :)

ale moze i masz racje ze niektorych zaskoczyła:) pozdro

-----dodane po chwili ( 21/11/2008 o 22:34:26 ) -----

oni sie szykują na Luty
myślę ze narazie to sie nie szykowali bo może zimy nie będzie i kasa zostanie w kieszeni

grzegorz1981

A ja w obu pugach (206 i 307) będę zakładał w czwartek bo dopiero wolny termin i w obu zimówki Dayton DW500.

• Thanks 1

Janus

dokładnie, a kierowcy oczekują, że ktoś magiczną różdżką wyliże asfalt. Niedawno wróciłem z Bielska i na ekspresówce do Skoczowa oraz DK-81 do Żor mijałem solarki.

Dobre gumy na felgach i szybie to podstawa o tej porze roku.

Z moich nowych Ultragripów 7+ jestem zadowolony, w deszczu również spisują się nadzwyczaj dobrze i chyba zapomnę co to aquaplaning, który był standardem w Dębicach Frigo Directional...

kocurr
bo zima jak co roku zaskoczyła drogowców

Nie, zima co roku zaskakuje kierowców

Wieczny, ;-) kurna, sam to powtarzam. I to jest sedno. To media wmawiają nam to, że zima zaskakuje drogowców. Śnieg padający nigdy nie zniknie od ręki i nikt nigdy nie wytrze asfaltu do sucha. Po śniegu też można jeżdzić i można przyspieszać, hamować, trzymać kurs... Ino nieco inaczej operując autem... :P

*RAMZES*

No właśnie... Krew człowieka zalewa jak dopiero po tym gdy spadnie śnieg tworzą się gigantyczne kolejki do wulkanizatorów. I oczywiście tacy, którzy wtedy dopiero przypominają sobie o zimie najgłośniej krzyczą na drogowców :doh

-----dodane po chwili ( 22/11/2008 o 06:58:32 ) -----

To media wmawiają nam to, że zima zaskakuje drogowców. Śnieg padający nigdy nie zniknie od ręki i nikt nigdy nie wytrze asfaltu do sucha.

Myślę, że nie do końca masz rację. Sam niejednokrotnie obserwowałem, jak śnieg zaczynał padać późnym popołudniem, a pierwsze pługi pojawiały się na ulicach dopiero na drugi dzień rano - bo oczywiście trudno jest przewidzieć w XXI wieku, że w listopadzie lub grudniu może u nas spaść śnieg i zapewnić obsadę na pługopiaskarki całą dobę :P . Więc nie rozgrzeszajmy tak bardzo drogowców - bo do ideału to nam baaaardzo dużo brakuje ;)

Po śniegu też można jeżdzić i można przyspieszać, hamować, trzymać kurs...

A to już inna sprawa... Lecz gdy na ten śnieg nałożą się "troszkę" spóźnieni drogowcy i "troszkę" spóźnieni z wymianą opon kierowcy - to już może się zrobić nieciekawie... :P

Sloniu

dla mnie to najlepiej by było jakby w ogóle piaskarki nie jeździły i nie waliły tej soli itd na drogę, sam plug raz na jakiś czas i nie bylo by tej ciapy tylko sam śnieg by leżał to by było spoko i zimowo bardzo:)(ale tak nigdy nie będzie)

Śnieg padający nigdy nie zniknie od ręki
dokładnie nie zniknie i znikać nie musi bo jest zimka
Krew człowieka zalewa jak dopiero po tym gdy spadnie śnieg tworzą się gigantyczne kolejki do wulkanizatorów
i na drogach również, trochę poprószy i 20km/h i jeszcze na awaryjnych jedzie

pozdro i przyczepności na zimoweczkach życzę wszystkim,

ja wstałem rano o 5 założyłem sobie w garazyku oponki:P

kocurr
Myślę, że nie do końca masz rację. Sam niejednokrotnie obserwowałem, jak śnieg zaczynał padać późnym popołudniem, a pierwsze pługi pojawiały się na ulicach dopiero na drugi dzień rano - bo oczywiście trudno jest przewidzieć w XXI wieku, że w listopadzie lub grudniu może u nas spaść śnieg i zapewnić obsadę na pługopiaskarki całą dobę . Więc nie rozgrzeszajmy tak bardzo drogowców - bo do ideału to nam baaaardzo dużo brakuje

Zależy o jakim mieście mówimy. W WWA standard utrzymania dróg jest bardzo wysoki. A pługi to i owszem, nie ma sensu aby pracowały przed czy w na początku opadów :D.

1. stage to akcja alfa, czyli sypanie, co ma miejsce w większości przypadków jeszcze przed opadami, a na wiaduktach w pierwszej kolejnosci. W ogóle to, czy będzie padać, widać na mieście, gdzie solarki i pługi są porozstawiane na dyżurże sporo wcześniej.... A i tak jest źle, dla niektórych, podsycanych przez media...

Pojechałby jeden krytykant z drugim za granicę i zobaczył jak u nas staje się na uszach, a tam "jak spadło, to zniknie" :] (celowo nie mówię gdzie, ale szukać daleko nie trzeba)

Shapeshifter

Czy zasypało u was drogi?

U mnie dziś spadło trochę śniegu, na drogach go nie ma.

Let

U mnie dziś spadło trochę śniegu, na drogach go nie ma.

Malbork, zimno ale bez śniegu - jeszcze

Sky
1. stage to akcja alfa
juz mi sie podoba :)

krejzKarol258

A ja dzisiaj sobie przerzuciłem po małych problemach z śruba zabezpieczającą jednego koła ;)

w sumie najlepsze było to że najpierw rano musiałem jechać do sql zanim znalazłem chwilę czasu na przerzucenie kół i trasa dom => sql => warsztat była to jazda letie opony kontra biała nawierzchnia :lol:

:P

a do tego z ciekawostek to pug wiózł w sumie 12 opon i 8 felg ;)

kamil20011

i skończył się lans na 16-stkach :) hehe

taki mam widok przed domem

p1050153zj4.th.jpgthpix.gif

wiec nie pozostaje nic innego jak iść go garażu i kręcić koła :)

Sloniu

zasypało i to nawet bardzo,
taki mam widok przed domem

u mnie widok bardzo podobny co do śniegu :) oczywiscie

Shapeshifter

Przedtem, pytałem, a teraz mam zimę. Zrobiło ją w godzinę i jest 5-10 cm. puchu.

karbed19

może zrobimy jakiś osobny temat do zimowych fotek naszej okolicy??