Jump to content

Odstraszacz zwierzyny leśnej - czy warto zakładać?

adrian2706

Recommended Posts

Witam!!!

Jeżdżę codziennie do pracy i większa część mojej trasy jest położona między lasami. Teraz gdy rano jest jeszcze ciemno a widoczność jest ograniczona przez mgły lub padajacy deszcz zdarza mi sie czesto że muszę gwałtownie hamować bo na drogę wyskakują z lasu sarny i innna dzika zwierzyna leśna.

Dowiedziałem sie ze jest dostepny na rynku taki odstraszacz na zwierzynę. Chciałbym abyście doradzili mi z własnych doświadczeń czy warto to zakładać?

http://www.allegro.pl/item485346179_gwizdki_odstraszacz_zwierzat_nowosc_gwizdek_hit.html

lub

http://www.allegro.pl/item485670747_gwizdki_odstraszacz_zwierzat_nowosc_gwizdek_hit.html

Może ktoś z was ma takie cos założone w swoim pugu i może potwierdzić skuteczność działania tego odstraszacza?

Witam!!!

Jeżdżę codziennie do pracy i większa część mojej trasy jest położona między lasami. Teraz gdy rano jest jeszcze ciemno a widoczność jest ograniczona przez mgły lub padajacy deszcz zdarza mi sie czesto że muszę gwałtownie hamować bo na drogę wyskakują z lasu sarny i innna dzika zwierzyna leśna.

Dowiedziałem sie ze jest dostepny na rynku taki odstraszacz na zwierzynę. Chciałbym abyście doradzili mi z własnych doświadczeń czy warto to zakładać?

http://www.allegro.pl/item485346179_gwizdki_odstraszacz_zwierzat_nowosc_gwizdek_hit.html

lub

http://www.allegro.pl/item485670747_gwizdki_odstraszacz_zwierzat_nowosc_gwizdek_hit.html

Może ktoś z was ma takie cos założone w swoim pugu i może potwierdzić skuteczność działania tego odstraszacza?

Kolego ogladalem kiedys GADZET na TVN Turbo i wlasnie testowali ten 2 gwizdek ktory podales... no i wogole niedzialal ani na psy, koty badz inne zwierzyny :/

ŁukaszBiały
no i wogole niedzialal ani na psy, koty badz inne zwierzyny :/

Jak oni to testowali ?? Dmuchac w ten gwizdek to oni sobie mogli :/

Moj ojciec z racje tego ,że bardzo dużo jeździ nie raz nie dwa miał spotkania z sarnami lub zającami. Założył takie gwizdki na samochód i od roku żadnego bliskiego spotkania ze zwierzyną leśna bądź domową nie miał:) Może to tylko przypadek , a może jednak coś w tym jest. Nie jest to drogie , więc uważam ,że warto założyc.

mój znajomy też sobie chwali tego typu wynalazki. Mówi, że się dobrze sprawuje. teraz przynajmniej wiem gdzie to kupić, bo samemu szukać mi się nie chciało

• 2 weeks later...
PrzemkoPW
Jak oni to testowali ?? Dmuchac w ten gwizdek to oni sobie mogli :/

Też oglądałem ten odcinek. Założyli na samochód tak jak powinno być. Nie działało.

Rozmawiałem też ze znajomym który miał założone te gwizdki i nie zauważył żeby w jakikolwiek sposób to oddziaływało na zwierzęta.

dobry wydech i po sprawie

:))) nie dość że będzie działał na zwierzaki to jeszcze zmniejszy szanse że Ci jakiś pieszy wlezie pod koła :D

się śmiejecie ale wydech + xenon i żaden pieszy, pies, czy rowerzysta nie wparuje nagle pod koła. Wielokrotnie testowane na zwierzętach i ludziach :P

Powiem tak...Od x lat szusuję po drogach z takowymi gwizdkami i wierzę, że pomagają. Jeżdzę sporo zarówno wieczorami jak i w nocy...Miałem je w poprzednim samochodzie, a teraz w 206. Zwierzyny widuję masę: sarny, lisy, dziki i domowe zwierzaki, no i kto wie czy one nie działają. Gwiżdżą one to prawda jak się dmuchnie, ale owy dźwięk jest dokuczliwy nie tyle nam co zwierzakom. Wydatek to znikomy...ale jakoś lepiej się czuję przyklejając je do zderzaków mych samochodów. Raz miałem nawet dowód, że chyba to działa...Pozdrawiam :)

Ja od kiedy wziąłem 60 kg dziczyzny na maskę też używam,wydatek nie jest wielki...

(taniej niż wydech i ksenony

:-))

• 1 year later...

Moim zdaniem jak coś takiego by było i działało na pewno miałbym to w samochodzie. Ostatnio kumpel mercedesem łosia potracił porostu wszedł mu pod koła cały przód do remontu szyba wybita dobrze ze nikomu się nic nie stało...

• 1 month later...

wymaganie napisania 10 postów, żeby dostać się do spotów sprzyja odgrzewaniu ;)

z własnego doświadczenia - ni cholery nie działa, ojciec skasował sarnę w trzy tygodnie po założeniu gwizdków

szczególnie, że w off-topicu posty się nie zliczają :]