Jump to content

Jaką niszczarkę do dokumentów kupić?

MarcusSkaurus

Recommended Posts

MarcusSkaurus

Potrzebuję kupić niszczarkę do biura rachunkowego. Niszczarki z jakimi miałem do tej pory styczność, albo rozlatywały się w trakcie użytkowania, albo dość szybko się przegrzewały i nie dało się na nich zniszczyć większej ilości dokumentów.

Kwota jaka jestem w stanie przeznaczyć na niszczarkę to do 500zł ewentualnie (mniej chętnie) do 1000zł.

Przeglądając skąpca trafiłem na coś takiego

Wallner PPS 120C

http://www.skapiec.pl/site/cat/703/comp/153731

Wallner PPS 701C

http://www.skapiec.pl/site/cat/703/comp/159883

Wallner PPS 026C

http://www.skapiec.pl/site/cat/703/comp/159880

Opus CS 2208

http://www.skapiec.pl/site/cat/703/comp/377257

Wallner PPS 308C

http://www.skapiec.pl/site/cat/703/comp/159884

Wymagania jakie stawiam przed niszczarką:

-stopień tajności 3 (mile widziany 4), paski odpadają bo to byle dziecko potrafi sobie poskładać;

-nie musi być cicha;

-powinna być w stanie zmielić sporo dokumentów bez przegrzewania (nigdzie na necie nie piszą jaką wydajność mają niszczarki poza tym ile kartek można wsadzić), ewentualnie żeby stygnięcie po przegrzaniu nie trwało za długo (w tej sigmie co teraz mam to np. 3 razy dłużej stygnie niż mieli!);

-gabarytowo standardowa niszczarka a nie żadna szafa bo nie ma jej gdzie wcisnąć;

-cena jak już pisałem koło 500zł, potrzebuję coś nie za drogiego a solidnego.

Napiszcie jakich firm niszczarki są dobre, jakie modele polecacie i co sądzicie o powyższych modelach. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Postaw sobie kominek, pochłonie dużo dokumentów a i kiełbaski przy okazji zrobisz....

pkozlowski

Do pracy do księgowości kupiłem OPUSa, generalnie to nie miałem z nią problemów, nigdy się nie przegrzała, no ale to zależy ile kto produkuje makulatury. Generalnie jak każdą, trzeba często smarować.

MarcusSkaurus

Cwikol ledwo mi się niszczarka zmieści a co dopiero kominek ;) zresztą kominek może nie dopalić wszystkich papierów i co wtedy? wkładać je do niszczarki :D

pkozlowski wiesz jak to jest w księgowości, kończy się rok rachunkowy to księgowe z dziką satysfakcją niszczą rocznik dokumentów, które nie są już objęte obowiązkiem przechowywania :D a jakiego tego opusa kupiłeś? szczerze mówiąc to ten opus co do niego podałem linka to mi się bardzo podoba bo jest to chyba najtańsza niszczarka z 4 stopniem tajności - ścinki 2x12mm, ciężko z czegoś takiego coś odczytać no i dużo więcej się tego mieści w koszu niż w niszczarkach, ktore mają większe ścinki czy nawet paski

swoją drogą forum 206 rządzi, dałem podobny post na forum elektroda.pl, która jest miejscem dużo bardziej stosownym do zadawania takich pytań a jeszcze mi tam nikt nie odpowidział

Ja opusy mogę polecić i mogę niepolecić. Poprzedniego w firmie zarżneliśmy... i jakoś się szybko zacinał. Kolejny za to bangla jak trzeba. Z tym, że są to modele >500 pln. Ten ostatni dobrze tnie, nie męczy się szybko więc jeżeli by wyekstrapolować do wyższej półki cenowej te cechy, to powinno być ok.

• 1 month later...
MarcusSkaurus

kupiłem opusa cs 2208 jak na razie bez zarzutów, wielki plus w porównaniu do Tarnatorów Sunwooda to to że nie trzeba do niej wciskać kartek jak do tamtych niszczarek, celujesz mniej więcej w dziurę i o kartkach zapominasz ;)

• 3 months later...

Za 500 zł to nie kupisz dobrej niszczarki spełniającej postawione wymagania, a jeśli już kupisz za taką kwotę niszczarkę, która ma DIN 3 lub 4 to będzie to z pewnością tajwański plastik :)

Szczerze mogę polecić niszczarki kobra, nie ma mowy o jakimkolwiek przegrzewaniu, mogą chodzić 24 godziny na dobę non stop. Wallnerów raczej nie polecam, to ta sama półka co tańsze modele Fellowesa. Kobry to włoskiej produkcji sprzęt, Elcoman - firma produkująca je zajmuje się głównie produkcją niszczarek, jako jedyny producent na rynku dają 20 lat gwarancji na noże tnące i z pewnością wiedzą co robią. Do zastosowań które wymieniłeś najbardziej odpowiednie wydają się być niszczaki kobry z serii +1/+2/+3, ewentualnie z serii 240, ale to już większy wydatek, design mają za to świetny.

Bardzo duży wybór i niskie ceny niszczarek tej firmy mają na stronie http://ebiurowe.pl/niszczarki-kobra-c-11_1.html

Polecam się zapoznać, jak widzisz nie opłaca się kupować taniej chińszczyzny, więc kup Pan Kobre i miej na lata :)

ja kupiłem marki ELTA, na allegro za ~50zł i nie narzekam

na moje potrzeby- głównie jakieś faktury telefoniczne itp - wystarcza

Wszystko zależy od potrzeb, większych ilości dokumentów pewnie nie niszczysz bo się zagotuje po kilku minutach ciągłego użytkowania :)

Nie znam się na niszczarkach, ale postaraj się wybrać taką w której możesz bez problemu zniszczyć również płyty CD czy tam DVD

http://www.allegro.pl/item618297126_niszczarka_fellowes_p_35c.html

Sorry za wcinanie się w temat, ale czy takie coś jak dałem w linku nada się do domu, dziennie niszczenie z 20 kartek? Czy lepiej dołożyć i kupić coś droższego (niechętnie;) )?

Nie mam dobrych doświadczeń z niszczarkami fellowes, miałem 3 z przedziału cenowego 200-600 pln, wszystkie wytrzymywały max 2 lata. Rozejrzyj się lepiej za jakimś Wallnerem z tańszych modeli :)

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobra niszczarka do 500 zł?

hmmm...

Mogę polecić niszczarkę co prawda chińskiej produkcji ale sprawdzony model Wallner 712C. :good

Wallner%20PPS%20712C.jpg

Posiada DIN 3 i niszczy na ścinki. Radzi sobie nie tylko ze zwykłymi kartkami (15 kartek jednorazowo) ale także z płytami CD na które ma oddzielną szczelinę i z małymi spinaczami biurowymi oraz ze zszywkami i kartami plastikowymi. :)

Kosz ma średniej wielkości - 18 litrów.

Cena brutto za jaką kupiłem ten model to 529 zł (dostałem niezły rabat bo cena katalogowa tej niszczarki to 706 zł)

Masz tutaj fajną ofertę na niszczarki:

http://bestpartner.blink.pl/sstore/niszczarki-c-22.html

kobra%20logo%20small.jpg

Niszczarki Kobra (produkcja włoska) są i będą najlepsze ale cóż w tej kwocie się to nie zamknie.

Zobaczyć można:

http://bestpartner.blink.pl/sstore/advanced_search_result.php?keywords=niszczarka%20Kobra&page=1&sort=3a

• 1 year later...

Nie ma co oszczędzać kupując chińszczyznę, skoro za niewiele większe pieniądze można zakupić niszczarkę naprawdę wysokiej klasy. Proponuję zajrzeć do sklepu niszczarki.org, mają tam pełną ofertę niszczarek Kobra i Wallner, łącznie z urządzeniami wyposażonymi w dotykowy panel sterowania - oznaczone są symbolem TS w przypadku Kobry i JP w przypadku Wallnerów.

Sklep sympatyczny i co najważniejsze można negocjować ceny, wystarczy zadzwonić :)

MarcusSkaurus

już prawie od 1,5 roku korzystam z opusa cs 2208 i jestem w 100% zadowolony, żadnych problemów, bierze tylko po 8 kartek ale za to din4 to wspaniała rzecz;), no i dość ciężko jest ją przegrzać

• 1 year later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Dalibyście spokój :) zamiast taniej niszczarki lepiej kupić dobre nożyczki. Nie ma lepszych niszczarek niż Kobra. kolo dobrze napisał ... Jeśli chodzi o biurowe niszczarki dokumentów to Kobra, potem długo długo nic i cała reszta :)

MarcusSkaurus
Dalibyście spokój :) zamiast taniej niszczarki lepiej kupić dobre nożyczki. Nie ma lepszych niszczarek niż Kobra. kolo dobrze napisał ... Jeśli chodzi o biurowe niszczarki dokumentów to Kobra, potem długo długo nic i cała reszta :)

Cena niszczarek Kobra co tu dużo mówić jest powalająca. Nie mówię, że są złe, ale taką kasę na niszczarkę to można w banku lub w ZUS wyłożyć:). Zresztą żeby kupić Kobrę tnącą na małe ścinki a nie na paski to trzeba wyłożyć pod 2 tys.

Co do OPUS'a to niestety się rozsypał. Standardowo poszły separatory czyli najczulszy punkt tanich niszczarek. Naprawa nieopłacalna. Lepiej juz kupić "oryginalnego" chińczyka niż "Polskiego" chińczyka jakim staje się OPUS. W tej chwili "zarzynam" chińskiego Tarnator i zobaczymy co z tego wyjdzie.

• 1 year later...
Rastaram

Nie ma co kupować najtańszych niszczarek, wiem o tym, podpisuje tysiące papierków, pracuje w banku i pod koniec dnia zaczyna się niszczenie, te z z niższej półki wolno pracują oraz tępią się ;/

• 2 weeks later...
Kalejdoskop

Kupowałem Opusa na początku, ale przy ilości papierologi (mam firmę księgową) jaką produkuję i potem muszę niszczyć, zacinała się już po 4 miesiącach, ostrze się tępiło… także różnie bywa, teraz testuje niszczarkę Feelowes , zamawiałem na avans.pl puki co jest ok, mam ją 2 miesiąc zero zacinek, więcej na razie nie powiem bo wiadomo to początek, ale puki co jest na pewno szybsza niż Opus i nie muszę siedzieć nad nią pół dnia z plikiem dokumentów