Jump to content
marecek

Reputacja - zasady działania systemu przyznawania punktów reputacji

Recommended Posts

wisiena

Widzisz ruszok? Od moderatora dostałem :D

Dzięki chaosie!

(M.)

• Like 1

Shapeshifter

Widać u innych użytkowników od kogo dostali i jaki punkt, czy nie?

U siebie widzę, widzę dodatnie, widzę sumę.

Od ilu się startowało? Od zera?

chaos

widac u kazdego, wystraczy wejsc w panel uzytkownika i widac tam dokladnie od kogo, w jakim temacie, za jakiego posta wraz z komentarzem o ile takowy jest dodany

Shapeshifter

Gdzie konkretnie trzeba wejść?

Wchodzę na kogoś i panel użytkownika owszem jest, ale mój. Więc nie wiem gdzie tego szukać.

Negatywne punkty również są widoczne od kogo i za co?

Od ilu start? Od zera?

chaos

tutaj :)http://www.206club.net/usercp.php

A zeby sprawdzic czyjas reputacje to idzie zoabczyc jak sie najedzie na kartonik przy prfilu, ale innych danych tam nie ma.

Shapeshifter

To swoją wiem jak sprawdzić, bo zwyczajnie w panelu użytkownika (mnie), ale widać nie da się tego zrobić w przypadku innych, bo wchodziłem sobie w twój profil i nie widziałem tam tak rozpisanego jak u mnie. Pisze tylko "jest na dobrej drodze". Czyli jeśli chodzi o innych, to tylko to widać...

kocurr

no i po co więcej :]

Shapeshifter
no i po co więcej
Żeby było weselej.

michal77
Słuchaj, akurat dzis jestem na Ciebie cięty. I daje Ci parę punktów w tył od tak
niestety ale możesz dać tylko +-1pkt :P
2. zanim przyznacie punkt reputacji użytkownikowi ponownie, musicie przypunktować 20 różnych osób.

Teoretycznie (jeżeli masz odpowiedni status na forum) możesz dać tej same osobie drugi pkt za 4dni bo

Dzienny limit: 5 kliknięć

:pardon

marecek

no i widzicie...

z czasem zabawa minie, a to, że ktoś Wam po złości odejmie jeden czy dwa punkty - to na prawdę nie wpłynie kompletnie na nic... ;) Wyścig wyścigiem, ale brak możliwości podejrzenia czyjejś ilości punktów też tu ma na celu ograniczenie takich wyścigów. Są zdefiniowane pewne progi i tylko to widać: czy użytkownik mieści się w jakimś przedziale. Ot tyle ;)

Sky
ruszok napisał/a Zobacz post Dokładnie... Sam dałem parę pointów, ale tak... Mi nie dałeś
i ja tez nie dostalem :P
  • Thanks 1

kocurr
i ja tez nie dostalem

i już się zaczyna :]

wisiena

Kocurro, nie martw się, to minie. Pamiętasz jak kiedyś upominaliśmy się o punkty pomógł?

Wszyscy się przyzwyczają i skończy się takie gadanie.

(M.)

• Thanks 1

Shapeshifter
Pamiętasz jak kiedyś upominaliśmy się o punkty pomógł?
Kto się upominał ten...

Ja zawsze tępiłem to na forum... A pamiętam teksty typu "Jak pomogłem, to kliknij POMÓGŁ".

• Thanks 1

Sloniu

pierwsze wrażenie mieszane , ale zobaczymy jak sie to przyjmie??? poczekamy zobaczymy :) pozdrowionka dla wszystkich

Biz-on

Dla mnie zbędny bajer :) Jak chce komuś podziękować za pomoc to daję 'pomógł' i tyle :) A w to nawet bawić mi się niezbyt chce :)

Lote

Ale przyznawanie tych punktów nie jest obowiązkowe ;)

Mi osobiście się podoba... IMO, pomógł daje się za jakieś wybitne osiągnięcia ( :P ) w pomocy, a te punkty reputacji daje się, jeśli zgadasz się z kimś w dyskusji i Twoim zdaniem mówi prawidłowo a nie gada bzdury.

System jest o tyle dobry, że ma ograniczenia (wpierw musisz ocenić 20 osób nim ocenisz kolejną, więc nie będzie nieprzyjemnych sytuacji :) )

A co do tego, że to bajer... to akurat my, miłośnicy 206, w tym temacie wypowiadać się nie powinniśmy :D

Chyba, że ktoś chce mi wmówić, że niebieskie podświetlenie zegarów, lakierowane alufelgi, lakierowane wnętrze albo lotka - to nie jest zbędny bajer? :)

Jedyne co jest dziwne to to...że nowi mają z góry 10pkt :D

• Thanks 1

kocurr

Jest pewne konkretne zastosowanie. Zamiast pisać kolejny post "zgadzam się", co jest nie do końca zgodne z Regulaminem, można kliknąć punkcior :P

• Thanks 1

wisiena
Jest pewne konkretne zastosowanie. Zamiast pisać kolejny post "zgadzam się", co jest nie do końca zgodne z Regulaminem, można kliknąć punkcior

Jako, że nie mogę Ci teraz dać punkciora, bo loop 20 mnie czeka, napiszę niezgodny z regulaminem post, bo zgadzam się z Tobą Kocurro :)

(M.)

• Thanks 1

biszkopt

a jak z obciążeniem bazy marecek ,nie spowolni to działania forum, w sumie im więcej bajerów tym bardziej lipa.......

jeszcze jedno w statystykach jest następna podobna funkcja podziękował, czyli mamy, pomógł, reputacja, i podziękował, troche dużo tego wszystkiego.....

Lote

Bez przesady :)

Takie rzeczy, aż tak serwera nie obciążają ;)

sopel
jeszcze jedno w statystykach jest następna podobna funkcja podziękował, czyli mamy, pomógł, reputacja, i podziękował, troche dużo tego wszystkiego.....

podziekowal jest wtedy kiedy ktos da punkt pomogl , o to kaman chyba.

michal77

podziękował to tylko info ile razy i w jakich postach Ty (lub osoba której profil oglądasz) kliknąłeś 'dzięki' :)

kocurr
w jakich postach Ty (lub osoba której profil oglądasz) kliknąłeś 'dzięki'

NIe 'dzięki' a pomógł...

• Thanks 1

michal77

Tak w ciemnym stylu jest 'pomógł', a w jasnym 'dzięki', ale to nieważne wiadomo o co chodzi :P

• Thanks 1