Jump to content
Sign in to follow this  
B@rtek

Instalacja głośników tylnych...

Recommended Posts

Witam,

chcac założyć tylne głośniki rozbierając tylne boczki okazało się ze nie mam instalacji, w progach także echo. Przy montażu radia z kostki wychodzą kable na tylne głośniki, gdzie one mogą się kończyć?? Podejrzewam że gdzieś za radiem, jak tylko sie tam dostać??

krejzRudy
jak tylko sie tam dostać?
Aby dostać się "za" radio, trzeba ściągnąć konsolę środkową.

Daszek nad wyświetlaczem jest na zatrzaski - pociągnij go do góry. Spokojnie, nic nie połamiesz ;)

Następnie napotkasz 2 torx'y. Chyba 8-mka, albo 7-mka :) Odkręcasz je i reszta już jest na zatrzaskach.

Teraz masz bardzo dobry dostęp do kabli :)

Sloniu
Następnie napotkasz 2 torx'y
one sa od góry dla sprostowania jak zdejmiesz ten daszek będziesz widział te torx'y

dalej postępuj ja pisał krejzRudy, konsola ci sie otworzy tak ja by tylko jeszcze radio musisz wyjąc żeby sie "otworzyła'

co do tego gdzie sie kończą to musisz prześledzić i tyle

ok, dzieki. Mam jeszcze jeden pomysl, zeby od kostki poprowadzic nowe kable i nie szukac tamtych. Wie ktos moze ktore to sa dokladnie?? i czy wogole to ma sens czy lepiej szukac oryginalnych??

Pozdrawiam

Sloniu

uważam ze zakalanie nowych kabli ma sens jesli nie bylo by starych oryginalnych, lepiej poszukać oryginalnych i jesli ich nie bedzie to kombinować wtedy dopiero

sławun

Kable powinny być podłączone do tych gniazd na słupkach w wersji 5- drzwiowej,powinny być pod zwijaczem pasa,jeśli to 5- drzwiówka.

krejzRudy

Jeśli od kostki nie odchodzą kable, to przecież ich nie ma ;)

Poprowadź nowe kable :)

auto 3 drzwiowe, kable od kostki wychodza, ale w progach juz ich nie ma. O jaka kostke w slupku chodzi?? u mnie tez tak moze byc?? w sumie to nic tam nie widzialem takiego

sławun

Jeśli masz 3- drzwi to tej kostki - to znaczy gniazda łącznikowego nie masz bo to przejście do tylnich drzwi,ale jeżeli z kostki te kable wychodzą to gdzieś tam muszą być.Albo pociagnąć tunelem środkowym kable od kostki.

PrzemkoPW
konsola ci sie otworzy tak ja by tylko jeszcze radio musisz wyjąc żeby sie "otworzyła'

Konsole wyjmuje się razem z radiem ;)

[email protected], Jak nie ma instalacji to sobie głowy nie zawracaj szukaniem tylko ciągnij nowe kable.

Sloniu
Konsole wyjmuje się razem z radiem
zycze powodzenia!!!

to spróbuj ja zdjąć zeby polozyc ja na tylnym siedzeniu z radiem, chyba ze ty wyjątkowo masz długa instalacje do radia.-trzeba odczepisc kostki od radia i tyle

-- automatycznie scalone ( 28/12/2008 o 08.57 ) --

Wie ktos moze ktore to sa dokladnie??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fae7eec28.html

d43746dfae7eec28.jpg

-- automatycznie scalone ( 28/12/2008 o 08.59 ) --

zapominam dodac

fotka zamieszczona jest dzięki użytkownikowi Grzegorz206 pozdro

Edited by Sloniu
Automatyczne scalanie postów

krejzRudy
zycze powodzenia!!! to spróbuj ja zdjąć zeby polozyc ja na tylnym siedzeniu z radiem, chyba ze ty wyjątkowo masz długa instalacje do radia.-trzeba odczepisc kostki od radia i tyle
Spokojnie ;) Radio wyciąga się z konsolą. Ja następnie opieram go lewarek zmiany biegów :P

Sloniu
Ja następnie opieram go lewarek zmiany biegów
tez tak mozna bo tak robilem:) ale dochodząc do wniosku łatwiej je odpiąć bo tak to sie kołysze ma lewarku i sie tylku czlowiek u wkur...a

PrzemkoPW
zycze powodzenia!!!

Nie potrzebnie, robiłem to nie raz.

to spróbuj ja zdjąć zeby polozyc ja na tylnym siedzeniu z radiem

Dużo łatwiej jest je wyjąć razem z konsolą niż meczyć się z wyjmowaniem samego radia z konsoli.

-- automatycznie scalone ( 28/12/2008 o 15.35 ) --

trzeba odczepisc kostki od radia i tyle

A w czym problem?

Sloniu
A w czym problem?
w niczym

o tym mowie ze trzeba odczepić radio przed wyjęciem konsoli bo bez odpięcia radia nie wyjmie se konsoli gdyz instalacja jest za krotka żeby konsole położyć np na tylnym siedzeniu

Dużo łatwiej jest je wyjąć razem z konsolą niż meczyć się z wyjmowaniem samego radia z konsoli.
jak sie odkręci konsole to wyjąć radio banał bo wystarczy te kołeczki cofnąć palcem i po sprawie

i tez nie wyjmowałem radio i ta konsole nie raz

pozdro

PrzemkoPW
trzeba odczepić radio przed wyjęciem konsoli bo bez odpięcia radia nie wyjmie se konsoli gdyz instalacja jest za krotka żeby konsole położyć np na tylnym siedzeniu

Nie przesadzasz trochę? w żadnym samochodzie nie ma tak długiej instalacji. Jest jej na tyle żeby można było kostkę odpiąć bez problemu. Nie szukaj dziury w całym ;)

Sloniu
Nie szukaj dziury w całym
nie szukam tylko mowie ze trzeba odpiąć radio żeby zdjąć konsole środkową

pozdro

jasiek

Do Puga 3-drzwiowego to glosniki na półke a nie w boczki :]

funky_dude

jak w półkę??!!dziury mam sobie powycinac?:eek: co to za roznica czy 5d czy 3d, mam 3d i z tylu w bocznych sciankach sa wlasnie miejsca na glosniki...

Sloniu
jak w półkę??!!dziury mam sobie powycinac
no tak, robisz otwory i tyle

funky_dude

no ja rozumiem,ale jaki jest sens skoro sa fabrycznie przygotowane miejsca z tylu? wiecie..az tak nieznam sie na audio,czyli ze w polce beda lepiej graly? ;> ja i tak skorzystam z tych gotowych miejsc na glosniki,tak chyba bedzie prosciej ;)

kubsiol

w jaką półkę???? 2 dobre głośniki w wygłuszony przód + mały piecyk i wsio

ArcherPAF

Po pierwsze to głośniki NA PEWNO nie w półkę, a tylko w te boczki.

A po drugie PO CO GŁOŚNIKI Z TYŁU??

Wozisz tam non stop ludzi czy jak?? bo jeśli nie to zainwestuj w dobre radio, odseparowany system przedni, do bagajera wsadź sub 10' w closed i będzie gites majones :D takie moje małe rady.

mrmateo
bo jeśli nie to zainwestuj w dobre radio, odseparowany system przedni, do bagajera wsadź sub 10' w closed i będzie gites majones takie moje małe rady.

No i wzmak oczywiście :)

ArcherPAF

rozumie się samo przez się... a żeby były najniższe koszty to wejść na forum CA i poszukać kto sprzedaje 4 kanałowy wzmak. bo dwa kanały wykorzysta się na przód i dwa w mostku na suba... dla porównania proszę ....

http://www.youtube.com/view_play_list?p=5947002714917766

filmiki z mojego autka z takim zestawem już z troszkę wyższej półki niż ta budżetowa na początek :P