Jump to content
squadak

206 XS - budowa rajdowki

Recommended Posts

squadak

Witam

Jestem nowy na forum i wlasnie zakupilem 206tke XS 1.6 16v z zamiarem przebudowania na rajdowke startujaca w RPP w klasie A6.

Troche informacji o tym samochodze juz posiadam, ale chetnie dowiem sie wiecej - w necie ciezko znalezc cos konkretnego, a moze znajdzie sie tutaj ktos kto posiada tak przerobiona 206 :)

Interesuja mnie wszelkie informacje na temat przebudowy auta, w szczegolnosci:

Na ktore miejsca zwrocic szczegolna uwage przy wzmacnianiu budy? czy warto dawac przednia gorna rozporke, czy wystarczy dodatkowa blacha na zewnatrz kielichow i zastrzaly do klatki?

Jak wzmocnic przod auta zeby solidnie przymocowac plyte pod silnik? (belka pod chlodnica jest dosc licha ;))

Jak i do czego przymocowac plyte pod bak?

Jakie sa mozliwosci wzmocnienia wytrzymalosci tylnej belki?

Jakie sa glowne bolaczki auta i co sie sypie najczesciej podczas eksploatacji w warunkach sportowych? (wiem ze skrzynie MA to najslabszy punkt ;))

Pozdrawiam

Mateusz

Rafał75

zwróć się do kolegi Wieczny on ma kolegów "rajdowców" co zbudowali nie jedną rajdówkę 206 więc napewno pomogą:chinczyk

PUG MAXI

Chcesz to budować sam?

squadak

Tak chce to budowac sam.

Dysponuje warsztatem z podnosnikiem i narzedziami oraz kawalkiem wiedzy na temat przygotowania auta, a ze z 206 nie mialem stycznosci wczesniej stad moje pytania.

Klatke zamierzam wspawac w Ireco, pozostale mody chce wykonac w miare mozliwosci we wlasnym zakresie - wiadomo np obrobki glowicy nie zrobie bez sprzetu wiec oddam do kogos to go ma.

PUG MAXI

Skontaktuj się z Piotkiem Adamusem http://www.piotradamus.pl/ może on Ci coś podpowie albo wykona.

wieczny

PUG MAXI dobrze prawi.

Piotrek mieszka w Oświęcimiu, to nie masz do niego daleko.

A jak będziesz jechał do Ireco, to się do mnie odezwij.

greg25

Na forum nie ma rajdówki 206 więc raczej nikt więcej Ci w tej kwestii nie pomoże opierając się na własnym doświadczeniu.

wieczny

squadak, z Krakowa jest Łukasz Witas. Przez 3 sezony startował w RPP, może uda Ci się złapać z nim kontakt. Zawsze to lepiej mieć taką pomoc pod ręką.

http://www.witas.pl/

tomasz01

W sobotę jadę do KRK do gościa budującego od kilku lat pucharowe 206ki... Nie wiem jak się nazywa, ale podobnież zna się na rzeczy ;)

Po wizycie mam nadzieję podam więcej szczegółów :)

mac412
W sobotę jadę do KRK do gościa budującego od kilku lat pucharowe 206ki... Nie wiem jak się nazywa, ale podobnież zna się na rzeczy Po wizycie mam nadzieję podam więcej szczegółów

Jedziesz na wycieczkę, czy planujesz coś konkretnego:cwaniak

tomasz01

Jadę na wycieczkę poplanować coś konkretnego :>

squadak

tomasz01 - do kogo jedziesz jesli mozna wiedziec? czekam na wiecej szczegolow :)

Łukasza Witasa kojarze - otworzyl hale kartingowa niedawno w KRK, zapomnialem zupelnie ze startowal kiedys pucharowka, popytam go przy najblizszej okazji jazdy na gokartach ;)

--Mlody--
Na forum nie ma rajdówki 206 więc raczej nikt więcej Ci w tej kwestii nie pomoże opierając się na własnym doświadczeniu.

Na forum jest `rajdówka` 206 ;)

Jesli chcesz , mozemy Ci wybudowac wszystko zgodnie z homologacją w grupie A , na pewno taniej niz wymienieni w `linkach` panowie ( z całym szacunkiem dla Ich wiedzy ) . Kontakt na priv albo gg . Pozdrawiam.

Maciej K.

greg25
Na forum jest `rajdówka` 206

Zwracam honor.

i przyjmuję do wiadomości :) bo widocznie ten fakt umknął mojej uwadze. Sory

--Mlody--
Zwracam honor.

i przyjmuję do wiadomości :) bo widocznie ten fakt umknął mojej uwadze. Sory

No problem , pozdrawiam ;) Za bardzo sie nie wychylałem ;)

wieczny

Mam regulamin Pucharu Peugeota. Jest tam kilka informacji dotyczących przygotowania samochodu, ale szału nie ma. Jak dorwę skaner to zrobię skany i wrzucę na jakiś serwer.

Jeżeli chodzi o budowę samochodu, to rozmawiałem z Tomkiem Porębskim. Może Ci zrobić wszystko razem ze spawaniem klatki, może też wykonać tylko te modyfikacje z którymi sobie nie poradzisz. Teraz budują trzy Hondy, ale jak będziesz coś chciał to śmiało możesz dzwonić. Tak przy okazji, na placu stoi RC od Jaka Szeja, można sobie zerknąć na rozwiązania zastosowane w tym samochodzie.

http://www.hpautosport.pl/

squadak

Dostalem juz od Peueota dane techniczne polskiej pucharowki w ostatniej specyfikacji 2007 - sa tam wlasnie dosc skromne informacje co i gdzie przerobic w samochodzie oraz dozwolone w pucharze opony, oleje itp. Jesli ten regulamin, o ktorym piszesz to to samo to nie ma potrzeby skanowania - mam juz pdfy :)

Do firmy ktora podales napisalem maila zeby wycenili pare rzeczy :)

Pozdrawiam