Jump to content
  • Similar Content

• PaKoL
      By PaKoL
      Witam wszystkich! Chciałem się zapytać co w sumie na pierwszy rzut oka sądzicie o poniższym ogłoszeniu 206 stki którą zamierzam obejrzeć w najbliższym czasie, wcześniej posiadałem 1,6 110km w benzynie, więc chętnie posłucham opinii posiadaczy lub byłych właścicieli 1,6hdi w dieslu, na co powinienem zwracać uwagę itd. Z góry dziękuję!
       https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-ID6C52oN.html#1f36479ac7
    • p3gi3
      By p3gi3
      Witam,
      jestem nowym użytkownikiem na forum. Chciałbym prosić o pomoc i ewentualne podpowiedzi jak postępować z moim problemem. Być może temat odgrzewany, za co z góry przepraszam. 
      Otóż od jakiegoś czasu mam problem z moją 206 (1.4 benzyna 75 km, 2008 rok), silnik czasami faluje i wyłącza się nawet podczas jazdy. Ostatnio (jesień 2018) co było przy nim robione to:
      *nowe świece
      *nowa cewka
      *uszczelka pod głowicą (planowanie itp)
      *rozrząd
      *sprzęgło
      *olej+filtry
      Czytałem, że może być to silnik krokowy, niestety nie mogę się go doszukać pod maską. Oglądałem filmiki z innych 206 gdzie jest ten silnik lecz u mnie tego nie widać (patrz zdjęcia).
      Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc gdzie znajduje się silniczek. Być może ktoś miał podobny problem. Być może nie jest to wina tego silnika. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

• pandaaa333
      By pandaaa333
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim peugeot 206 cc otóż podczas naciskania pedału sprzęgła pojawia się dziwny dźwięk z okolicy skrzyni biegów (słychać go również w kabinie) obstawiam już zużyte sprzęgło, ponieważ nie wiem kto wcześniej jeździł tym autem, ani nie znam jego stylu jazdy, jak i nie wiem kiedy było wymieniane (problem jest na każdym biegu oraz na biegu jałowym)
      VID_20181217_091744.mp4
    • snk
      By snk
      Cześć,
      Jestem po wymianie linki sprzęgła, powód  - nie wchodziły biegi, lub bardzo cieżko z harczeniem. Nic to nie dało, więc spodziewam się, że sprzęgło się skończyło, w sklepie komplet sprzęgła 200-300zł, a ile by mnie kosztował montaż, chciałbym wiedzieć tak, żeby nikt mnie nie oszukał
      Peugeot 206 1.4i '98
    • Halt
      By Halt
      Witam.
       Miesiąc temu zmieniano mi rozrząd, mało używałem auta i zrobiłem jakieś 300 km. Około 2 tygodnie temu zauważyłem, iż sporadycznie silnik pracuje inaczej niż zawsze, tzn jest głośny niczym traktor. Wygląda to na losową sprawę, czasem cały dzień jest w porządku, problem pojawia się zarówno na zimnym silniku jak i na rozgrzanym. Jednego dnia rano mam ów dźwięk a po przejechaniu kilometra znika, by innym razem pojawić się dopiero po przejechaniu określonej drogi. Dwa dni temu pojechałem do marketu, silnik pracował poprawnie, przejechałem kilka km, auto postawiłem na parkingu, zrobiłem zakupy, wsiadam do auta i jest powyższy problem (nagranie pochodzi właśnie z tego dnia).
       Od razu pojechałem do znajomego który nieco zna się na samochodach, więc chciał posłuchać tego dziwnego dźwięku. Niestety auto nie chciało współpracować i pracowało poprawnie już do końca dnia wraz z następnym. Podejrzenie padło na kiepskie paliwo, bo problem pojawił się zaraz po zatankowaniu na CircleK, więc dobiłem bak na eMili. W dniu tankowania wszystko było ok, by dziś rano ponownie zaskoczyć mnie tym nieprzyjemnym dźwiękiem. Niektórzy znajomi podejrzewają, iż to zawory są do regulacji, bądź koło pasowe hałasuje lub łożysko alternatora.
       Auto nie traci mocy, zarówno na normalnej pracy jak i przy stukaniu, nie dławi się i nie szarpie, poziom oleju optymalny. Ponadto słychać lekkie tarcie gdy silnik pracuje normalnie. Generalnie i tak mam zamiar skoczyć do mechaników, który wymieniali mi rozrząd i zobaczę co powiedzą.
      Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi, oraz przepraszam za kiepskie nagranie.

http://patrz.pl/film,vid_20180618_195814_cut_part1-mp4,167332.html
lukasz_freak

Dziwny dźwięk przy wciśniętym sprzęgle

Recommended Posts

lukasz_freak

Mam peugeota 206 1.4 Hdi z 2004r. i jest z nim taki problem, otóż przy wciśniętym sprzęgle słychać drobne stuki(cichutkie tykanie) z częstotliwością pracy silnika...czyli tak jak pracuje silnik, tyle,że w tle słychać cichutko coś więcej(przypominam tylko na wciśniętym sprzęgle)...co to może być?

Edited by lukasz_freak

MarcusSkaurus

coś w sprzęgle? docisk? jaki przebieg masz?

lukasz_freak

mam 42500km, nie zauważyłem żadnych problemów ze sprzęgłem...tylko ten dziwny dźwięk dochodzący ze strony silnika...

MarcusSkaurus

to trochę mało żeby się sprzęgło sypało (choć nigdy nie wiadomo), niech ktoś Ci wsiądzie do samochodu wciśnie sprzęgło a Ty otwórz maskę i spróbuj się zorientować z której strony to tykanie dochodzi

Sky

dwumas ?

MarcusSkaurus

nie strasz...

-- automatycznie scalone ( 21/1/2009 o 22.14 ) --

nawet nie chcę myśleć ile może kosztować dwumas do Pyzia

lukasz_freak

no to juz sie boje...jutro rano sprawdze skąd sie ten dzwięk bierze i wróce żeby sie poradzic.

biszkopt
otóż przy wciśniętym sprzęgle słychać drobne stuki(cichutkie tykanie) z częstotliwością pracy silnika
, jak dlamnie to łożysko wyciskowe jest lekko rozsypane

irae

a ja mam coś jakby podobnie takie stuk stuk stuk co pół sekundy, dodam, że przy lekki zwiększaniu obrotów powoli przestaje stukać, a jak dodam gazu to w ogóle zanika, dopiero jak zmniejszam obroty to powoli wraca.... odgłos z silnika ewidentnie

miałem wymieniane sprzęgło niedawno całe

lukasz_freak

tak wiec sprawdziłem...głos dobiega z samego silnika...

MarcusSkaurus

spróbuj podjechać do jakiegoś klubowego mechanika co by Ci obsłuchał i oglądnął samochód bo samo powiedzenie, że z silnika to za mało (mi ostatnio silnik to stetoskopem obsłuchiwali, żeby znaleźć gdzie piszczy ;) dla tych co nie wiedzą co to stetoskop to tu link http://pl.wikipedia.org/wiki/Stetoskop :D ), ja mogę podać jak chcesz dwóch dobrych z Krakowa

grzes0002

witam!

mialem problem identyczny, 1.9 D `99 rok przebieg 160000 km, jeździłem chwile ( jakies 3 tyg z tym) po czym zaczeło piszczeć, jak zobaczyłem to sprzęgło u mechanika nie wiedziałem że kulki z łożyska moga sie wtopić w tuleje, totalnie rozleciałe. Jest to od trzymania nogi na sprzęgle, co musiał robić poprzedni właściciel

ogonek1989
]mi ostatnio silnik to stetoskopem obsłuchiwali, żeby znaleźć gdzie piszczy :wink:

i co piszczało ? :> u znajomego występuje takie piszczenie w 407 tez diesel, i tez zastanawia sie co to... u niego to wychodzi ze skrzyni biegów jak ma puszczone sprzęgło i jest na luzie, jak nacisnie sprzeglo to piszczenie ustaje

MarcusSkaurus

u mnie piszczał pasek osprzętu (był tak zjechany, że mógł się w każdej chwili urwać), ale nadal coś piszczy, będę z tym robić przy następnym przeglądzie, możliwe że łożysko w sprżegle bo już mi ślizgało

Robcio88

Miałem to samo : sprzęgło w całości padło po tym fakcie za jakiś czas...

mucomor

Witam

Mam 206 sw 1.1

Przy wyciskaniu sprzęgła słyszałęm przez jakiś czas metaliczne świszczenie a ostatnio lekkie ćwierkamie . Postanowiłęm we Wtorek podjechać do mechanika ale wczoraj pedał sprzęgla wpadł mi do podłogi i w pozycji przy podłodze słychać zgrzytanie - lewarek skrzyni w tym czasie jest na luzie . Podejrzewam , że może to być ło,zysko. Co Wy nato. Czy ,oże by ć to coś innego?

Dodam , że auto ma przejecane 120000 km i jestem jego pierwszym właścicielem a 80% ma przejachane w trasie bez szaleństw.

macieja
Mam peugeota 206 1.4 Hdi z 2004r. i jest z nim taki problem, otóż przy wciśniętym sprzęgle słychać drobne stuki(cichutkie tykanie) z częstotliwością pracy silnika...czyli tak jak pracuje silnik, tyle,że w tle słychać cichutko coś więcej(przypominam tylko na wciśniętym sprzęgle)...co to może być?

Miałem dokładnie to samo :) Rozleciał się docisk sprzęgła (u mnie dosłownie rozsypał się mechaniorowi w rekach). Wymieniłem komplet i już nic nie hałasuje przy wciśniętym sprzęgle, ale za to jak dynamicznie zmieniam bieg to coś chrupie dziwnie tak jak by nie rozłączało do końca sprzęgła :/ opisałem to dokładniej w innym temacie :(

Maciuś01

Taki objaw miałem (ale w golfie) jak kończyła się tarcza sprzęgła i grzechotały sprężynki od tłumika drgań skrętnych ale nie wiem czy takowe są w dwumasiehmm

Loczek
Miałem dokładnie to samo :) Rozleciał się docisk sprzęgła (u mnie dosłownie rozsypał się mechaniorowi w rekach). Wymieniłem komplet i już nic nie hałasuje przy wciśniętym sprzęgle, ale za to jak dynamicznie zmieniam bieg to coś chrupie dziwnie tak jak by nie rozłączało do końca sprzęgła :/ opisałem to dokładniej w innym temacie :(

Siema siema;d Mam do Ciebie pytanie ile kosztowała Cię ta wymiana? ponieważ mam ten sam problem:P

Z góry dzięki za odp;d

Maciuś01
Siema siema;d Mam do Ciebie pytanie ile kosztowała Cię ta wymiana? ponieważ mam ten sam problem:P

Z góry dzięki za odp;d

Mnie kosztowała 800 pln ale dodatkowo musiałem wymienić uszczelniacz nie pamiętam na wale albo skrzyni i jakąś poduszkę i cały kpl. sprzęgła (docisk, tarcza i łożysko) bo samochód stanął bez biegów...

bvrt
Dnia 8.05.2011 o 10:01, mucomor napisał:

Witam

Mam 206 sw 1.1

Przy wyciskaniu sprzęgła słyszałęm przez jakiś czas metaliczne świszczenie a ostatnio lekkie ćwierkamie . Postanowiłęm we Wtorek podjechać do mechanika ale wczoraj pedał sprzęgla wpadł mi do podłogi i w pozycji przy podłodze słychać zgrzytanie - lewarek skrzyni w tym czasie jest na luzie . Podejrzewam , że może to być ło,zysko. Co Wy nato. Czy ,oże by ć to coś innego?

Dodam , że auto ma przejecane 120000 km i jestem jego pierwszym właścicielem a 80% ma przejachane w trasie bez szaleństw.

Strzelam w łożysko oporowe sprzęgła, tak czy inaczej wymiana raczej dla mechanika niż złotej rączki.

Damianos1
20 minut temu, bvrt napisał:

Strzelam w łożysko oporowe sprzęgła, tak czy inaczej wymiana raczej dla mechanika niż złotej rączki.

Dnia 8.05.2011 o 10:01 

lopata.png

• Like 1