Jump to content
irae

Układ dolotowy by SIMOTA

Recommended Posts

mac412
Co ile kkm?

Chyba co 15 należy przedmuchać filtr i użyć płynu.

Spectral

Bez przesady. Do 1.4 8V dało radę podczepić racelanda bez dodatkowych umocowań. Nie brakowało żadnej śrubki ;D

mac412
Do 1.4 8V dało radę podczepić racelanda bez dodatkowych umocowań

Da radę, ale jak zamocujesz na sztywno podczas jazdy drgania po dłuższym czasie mogą spowodować popękanie tych mocowań:)

kubsiol

dlatego podłożę coś miękkiego (jakieś gumki) pod śrubki

Spectral

siedzi już ponad rok i jest git ;) Nie jest na maxa sztywno dlatego pewno ok... ale jak już pisałem zajmował się tym złotoręki CyberNet :D

mz.rider
Olivier to który lepiej kupić raceland czy simote??

Olivier

zależy ile chcesz na to wydać kasy. Raceland tani i trzeba podłubać przy jego mocowaniu. Simota droga ale ma wszystkie mocowania. Tak czy siak to wszystko jest tłoczone w Chinach, więc wyrób ten sam, może nawet w tej samej fabryce to łupią ;)

masz klimę??? Myślę, że wolałbym dołożyć do simoty i nie martwiłbym się o mocowania...

mz.rider
masz klimę???

tak mam i własnie te rurki od klimy mnie przerażają bo czytałem że coś nie pasuje.

możesz wstawić dokładane foty jak u Ciebie zamocowane, pod spodem dolotou na styku tych rurek.

-- automatycznie scalone ( 18/3/2009 o 10.06 ) --

Racerland tani i trzeba podłubać przy jego mocowaniu. Simota droga ale ma wszystkie mocowania.

różnica jest 150zł między nimi

Olivier

mz.rider, ale warto dorzucić i mieć spokój. Simota ma już wycięcia pod klimę a raceland nie więc będziesz musiał wycinać w tym plastiku. Da się to zrobić ale trzeba uwazać żeby nię pekło...

koczownik

ja mam takie pytanie. Czy do tego układu dolotowego wejdzie stożek o 15cm średnicy u podstawy,15cm długości i średnicy na końcu 10cm. Bo kupiłem porządny filtr gąbkowy. I myślę ze taka obudowa by mu nie zaszkodziła

michal77
Czy do tego układu dolotowego wejdzie stożek o 15cm średnicy u podstawy,15cm długości i średnicy na końcu 10cm.
Na 100% nie wejdzie :( bo dolot ma w najszerszym miejscu ok 10cm, a oryginalny stożek ma ok 9,5 cm u dołu. Mówię o Racelandzie al Simota będzie miał podobnie.

krysbi90

a wie ktos moze jaki dolocik bedzie pasowal do 1.9d??? bo chce troszke pomodzic tego muła i zaczene chyba od dolotu narazie.

PS. ma ktos pomysly jak mu dodac kilka km i Nm???

jakies w miare tanie i dobre rozwiazania

Phantom
jakies w miare tanie i dobre rozwiazania
jedno zaprzecza drugiemu. W tym dziale już było jak podkręcić- jakim kosztem Diesla

-- automatycznie scalone ( 21/3/2009 o 23.36 ) --

tylko nie pamiętam dokładnie gdzie. Ale poszukaj- a znajdziesz na bank ;) nawet wykresy ładne były ;) i cenniki :P

colo1313

Witam a czy taki dolot simota albo raceland bedzie pasowac do silnika 1.1?(nie chodzi tu o przyrost mocy tylko zeby fajnie mruczał)

mac412

1.1 to prawie to samo co 1.4 więc powinno podejść. Tak nawiasem warto kupować np simota za ~450zł dla dźwięku?

kubsiol

ja mam Racelanda i jest gitara,

Zaczep poszedł po 2 dniach więc musiałem przerobić (30min pracy). trochę uszczelnić taśmą (w miejscu gdzie pseudocarbon trzyma rurę z filtrem) i jest gitara

Przy spokojniej jeździe jest oki.

Ale depniesz na 2ce to ryk jak stado krów :D

michal77
Zaczep poszedł po 2 dniach
Nie dałeś?
podłożę coś miękkiego (jakieś gumki) pod śrubki

Ja myślałem o podłożeniu uszczelek (takich jak się wymienia w głowicy kranu jak cieknie), po dwie na każdą śrubę.

Dodam jeszcze że przypasowywałem "na sucho" i nic nie wadziło, a mam klimę :victory

colo1313
1.1 to prawie to samo co 1.4 więc powinno podejść. Tak nawiasem warto kupować np simota za ~450zł dla dźwięku?

Mowisz ze lepszy klank jest na simocie?A z czego to moze wynikac?

Mam jescze jedno pytanie na rurze co leci od filtra jest taka rureczka czarna co sie tam podpina?

michal77
Mam jescze jedno pytanie na rurze co leci od filtra jest taka rureczka czarna co sie tam podpina?
Układ odpowietrzający (czy jakoś tak). teraz też to masz tylko trochę wyżej. Poprostu przełożysz do nowego dolotu.

A propo tego wężyka to widzę że Olivier, ma przełożony do nowego dolotu, nie wylata to? u mnie to jakoś luźne było (Raceland).

Mowisz ze lepszy klank jest na simocie?
Chyba chodziło oto czy warto tyle kaski wydawać dla nowego/lepszego klanku ;)

amigo
Dodam jeszcze że przypasowywałem "na sucho" i nic nie wadziło, a mam klimę :victory

a wycinałeś tak jak olivier?? w dolocie?

-- automatycznie scalone ( 23/3/2009 o 18.36 ) --

Mowisz ze lepszy klank jest na simocie??

tu masz dolot simoty pod nasz silnik.

Bo musi być pod 1,1 8v lub 1,4 8V

http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=275&category_id=7&keyword=206&option=com_virtuemart&Itemid=1

michal77
a wycinałeś tak jak olivier?? w dolocie?
Nic nie wycinałem hmm może u mnie te rurki inaczej lecą (domyślam się że to chodzi te srebrne aluminiowe).

colo1313

Pierwszy raz widze coś takiego ciekawe

mac412
Mowisz ze lepszy klank jest na simocie

Lepsza bardziej znana firma itp.

Nad tym się zastanawiałem, ale dostajesz tylko filtr w osłonie karbonowej a rura do przepustnicy kosztuje kolejne tyle, można rzeźbić, ale po co. Na dodatek przy dedykowanym masz miejsce gdzie łapie powietrze(spod maski) a w tym przypadku musisz szukac (pod zderzakiem jakoś nie ładnie)

-- automatycznie scalone ( 23/3/2009 o 18.55 ) --

Ja mam coś takiego, i nie narzekam. Za tą cenę tylko rura trzeba dokupić filtr.

http://www.allegro.pl/item589795570_dolot_uklad_dolotowy_peugeot_206_1_4_1_6_2_0.html

-- automatycznie scalone ( 23/3/2009 o 18.58 ) --

ja mam Racelanda i jest gitara, Zaczep poszedł po 2 dniach więc musiałem przerobić (30min pracy). trochę uszczelnić taśmą (w miejscu gdzie pseudocarbon trzyma rurę z filtrem) i jest gitara Przy spokojniej jeździe jest oki. Ale depniesz na 2ce to ryk jak stado krów

Porządnie to wygląda, czy jakoś papierkowo?