Jump to content
irae

Układ dolotowy by SIMOTA

Recommended Posts

colo1313

Kupiłem jednak dolot Raceland i teraz pytanie co wymontowac a co zostawic.Jak sie do tego zabrac zeby cos nie popsuc?

colo1313

Dokładnie ten

-- automatycznie scalone ( 25/3/2009 o 20.55 ) --

Pomoze ktos moze jakies fotki?Prosze nie zadam

Banan

sorki za OT

a czy do HDi takowy dolot bedzie pasował

michal77
a czy do HDi takowy dolot bedzie pasował
Jeżeli mówisz o tym powyżej to nie, no bo chyba w HDI to inaczej jest wlot powietrza, ew poka jakąś fotkę pod maską, bo ja mam tylko 2.0HDI

-- automatycznie scalone ( 25/3/2009 o 21.38 ) --

teraz pytanie co wymontowac a co zostawic.Jak sie do tego zabrac zeby cos nie popsuc?
Tam nie można nic popsuć, tylko parę rzeczy trzeba dokupić. Jak założę u siebie to dam jakieś fotki. :) Edited by michal77
Automatyczne scalanie postów

Banan

s4020001.th.jpg

s4020002.th.jpg

s4020003.th.jpg

-- automatycznie scalone ( 25/3/2009 o 21.56 ) --

ew poka jakąś fotkę pod maską

na pewno da sie to zrobic....

ciekawe czy juz ktos robił

michal77

Widzę że do HDI nie będzie pasował na 100%, zresztą jest dedykowany do 1.4 8v ( i podobnych). Musisz szukać dedykowanego do HDI (nie wiem czy są). Albo pokombinować z takim jak ma mac412, lub podobnych.

kubsiol
Porządnie to wygląda, czy jakoś papierkowo?

wygląda ładnie, brzmi kosmicznie przy depnięciu, ale trzeba trochę poprawić fabrykę

U mnie:

- nie było 2 śrubek skręcających tą a'la carbon osłonę (zwykłe 8mki więc nie problem)

- carbonowa osłona po skręceniu była za luźna w miejscu gdzie trzyma alu rurę

(wysarczy kilka razy szeroką taśmą owinąć rurę w miejscu gdzie trzyma ją osłona -

czyli zaraz za stożkiem)

- zaczep pękł po 1 dniu i myślę że podkładki niewiele tutaj pomogą (zwłaszcza że ten pierszwa śrubka trzyma także chłodnicę więc musi być mocno przykręcona)

To można rozwiązać w 15 min.

- maska nie zamykała się - musiałem ściągnąć wygłuszenie i zrobię teraz alu matami

- dolot rysuje się w jednym miejscu o maskę (wystarzczy przykleić na maskę 5cmx5cm czegoś miekkiego)

POKAŻE FOTKI W 8V po przeróbce w weekend

filtra jest taka rureczka czarna co sie tam podpina?
łączysz z odmą.

Zatrzaskuje się mocno.

Edited by kubsiol

michal77
- nie było 2 śrubek skręcających tą a'la carbon osłonę (zwykłe 8mki więc nie problem)
To chyba norma, u mnie też nie ma jednej śruby i nakrętki :bezzebow:
- carbonowa osłona po skręceniu była za luźna w miejscu gdzie trzyma alu rurę (wysarczy kilka razy szeroką taśmą owinąć rurę w miejscu gdzie trzyma ją osłona - czyli zaraz za stożkiem)
To nie dostałeś takiej szarej taśmy do obłożenia rury?
- zaczep pękł po 1 dniu i myślę że podkładki niewiele tutaj pomogą (zwłaszcza że ten pierszwa śrubka trzyma także chłodnicę więc musi być mocno przykręcona) To można rozwiązać w 15 min.
Tzn jak?

Olivier
u mnie tak samo nie było. Pewnie Chinole nie potrafią liczyć ;) u mnie też nie było też jednej obejmy metalowej.

Problem z tymi 8 też jest taki, że one od wibracji same się odkręcają - tak, że znów zgubiłe 2 szt. może podkładki sprężynowe by pomogły???

To nie dostałeś takiej szarej taśmy do obłożenia rury?
u mnie też była ta taśma...

Pozdro Oli

Banan

możne się powtórzę z tym pytaniem...

ale czy są takie doloty do HDi'ka??

kremaster
Wpadł mi w oczy dedykowany uklad dolotowy pod mojego puga:

Moje pytania są następujące:

1) Czy firma SIMOTA to rzeczywiście potentant w tym zakresie?

2) Ktoś pisał, że dolot nieumiejętnie zamontowany może prowadzić do zmniejszenia mocy oraz krótszego czasu działania silnika? Czy rzeczywiście tak jest, czy raczej demonizował? :)

3) Czy myślicie że każdy mechanik mi to zrobi, czy lepiej szukać jakiegoś specjalizującego się w danej dziedzinie?

4) Jeśli specjalizującego się to w jakim zakresie "silnika" że tak powiem?

5) Jeśli chodzi o sam montaż to czego unikać? Ktoś pisał żeby prowadzić daleko od ciepłych miejsc, jakie sa generalne założenia układu dolotowego?

moim zdaniem za duże pieniądze to kosztuje, już sam filtr stożkowy zamontowany w miejsce tradycyjnego dolotu i szczelnie dopasowany żeby zasysał zimne powietrze z zewnątrz wystarcza i daje taki sam efekt przyrostu mocy, jedynie bez basowego dźwięku przy przyspieszaniu

colo1313

Przy montazu dolotu co musze zrobic?Wywalic tylko pokrywe z filtra i ta rure czarna czy musze wymontowac cała obudowegora i doł?I jeszcze jedno pytanie jak odłaczyc przewod od odmy zeby czegos nie urwac?Prosze o pomoc bo lezy mi ten dolocik i nie umiem sie doczekac kiedy go załoze

Olivier

colo1313, cała obudowa filtra wyjazd...żeby odłączyc przewód od odmy to przyciskasz na środku na żółty przycisk i lekko w górę ściagasz. Jak Cos to pytaj na prv. Pozdro Oli

michal77

Wreszcie zrobiła się ładniejsza pogoda i udało się zamontować dolot :victory

Zrobiłem parę fotek:

Trzeba dokupić dwie obejmy ok 60-80mm:

dsc00108g.jpg

Kolanko do odpowietrzenia wchodzi dość ciężko do tego oryginalnego wężyka ale musi wejść ;)

dsc00109eqv.jpg

dsc00112.jpg

Na dwie śruby które trzymają obudowę wymyśliłem taki patent, dwie malutkie uszczelki wsadzone między plastik (jest to dość elastyczne, zobaczymy jak długo wytrzyma)

dsc00111v.jpg

Rurę musiałem również okleić taśmą bo te dostarczone szare podkładki trochę za luźne są:

dsc00113v.jpg

dsc00114yhk.jpg

Jeszcze skręcić śrubami ( jak u wszystkich jednej brakuje :kwasny):

dsc00115e.jpg

I tak to na koniec wygląda :victory

dsc00116s.jpg

No i jeszcze taki punkt na klapę :P (jak się zamknie parę razy to już widać gdzie przykleić)

dsc00117w.jpg

Musiałem lekko wygiąć na zewnątrz tą blaszkę w klapie, bo przy otwieraniu zachodziła o górną część dolotu.

Myślę że teraz już wszystko wiadomo :) Nic trudnego założyć taki dolot i tak jak mówiłem wcześniej nie musiałem nic rzeźbić chociaż mam klimę.

colo1313 wyciep całość: górna czarna skrzynka i na dole rezonator razem z przewodem dolotowym w lewym błotniku (ja miałem trochę lepiej bo już tego dołu nie było). Możliwe że trzeba będzie ściągnąć nadkole, żeby dostać się do tego błotnika.

To całe trzeba wyjąć, poz. nr.3 nie trza wyjmować ;)

apccapture2009040121141.jpg

Edited by michal77

amigo
michal77 dzięki za foty :brawa

colo1313

No i mam problem dolna obudowa z Racelanda nie pasuje(mocowania nie pasuja sa szerzej niz moje)a najwiekszy problem ze przeszkadzaja te aluminiowe przewody jeden z taka nacignieta gumowa rurka.Musial by ten dolot byc wyzej ale wtedy nie zamkne maski.Nie idzie go dac bardziej w lewo bo przeszkadza mocowanie z chłodnicy. Co robic Pomozcie

michal77
No i mam problem dolna obudowa z Racelanda nie pasuje(mocowania nie pasuja sa szerzej niz moje)
No ja mam przykręcony na dwie śruby mocujące chłodnicę, pasuje idealnie. Może w 1.1 jest inna chłodnica, ale to napewno da się rozwiązać.
najwiekszy problem ze przeszkadzaja te aluminiowe przewody jeden z taka nacignieta gumowa rurka.
Coś tam Olivier, pisał, że jak masz klimę to zawadzają te rurki i trzeba coś rzeźbić (poczytaj wyżej).

U mnie o dziwo nic nie przeszkadzało ;)

colo1313

Ale ja nie mam klimy.I dlatego myslałem ze wszystko bedzie pasowac

Banan

Ludki please powiedzcie czy takie cos montowal ktos do hdi'ka

please please

sorki z ot

michal77
dolna obudowa z Racelanda nie pasuje(mocowania nie pasuja sa szerzej niz moje)

W 1.1 chłodnica jest mocowana z mniejszym rozstawem śrub http://www.206club.net/showthread.php?t=56054&highlight=dolot

Dlatego pisze na aukcji do 1.4 (o 1.1 nic nie pisze).

dedykowany do Peugeota 206 1.4 1.6 8v oraz po dopasowaniu do wersji 16v
Już wiem czemu nie musiałem nic wycinać pod rurki . Zbaczacie jak u mnie te rurki idą, a jak idą np na tych fotkach w linku powyżej. Raczej to nie jest związane z klimą, tylko czy rurki nad zbiorniczkiem wspomagania idą o 90 stopni w dół, czy prosto w poziomie.

colo1313, musisz wyrzeźbić tak jak to zrobił Olivier.

Ludki please powiedzcie czy takie cos montowal ktos do hdi'ka
szukajka nie boli :P

http://www.206club.net/showthread.php?t=55326&highlight=dolot

Banan

dzieki...

naczytalem sie i wyszlo ze nie warto zmieniac dolotu

zastanawiam sie nad filtrem powietrza, rozkrecilem obudowe ktora doprowadza powietrze do turbo.....filtr wyglada mniej wiecej tak

|--------- | \

|xxxxxx | \

|xxxxxx |___\

a na allegro takich nie widze :-/

czy to taki??

http://allegro.pl/item592766496_filtr_powietrza_peugeot_bipper_1007_206_207_307.html

czy warto z allegro czy lepiej z ASO

Chciałbym kupic dobry i porządny

michal77

Chyba lepiej kupić w ASO

1444W9 ELEMENT FILTRA 78,02 PLN

92346a7c59a05442m.jpg

Banan
Chyba lepiej kupić w ASO

faktycznie....te pare zł nie gra roli

Thx

Rudolf2

Wie ktoś gdzie można kupić w sieci dolot Raceland ? Wolał bym jakiś sklep nie allegro.