Jump to content

Chce otworzyc myjnie bezdotykowa !!??

Grzegorz206

Recommended Posts

Grzegorz206

Tak jak w temacie zanosimy sie z dziewczyna z mysla otwarcia swojego biznesu.Już dobre kilka lat pracujemy za granica lecz wczoraj nasza cierpliwosc sie skonczyla i zrezygnowalismy z pracy gdzie ja pracowalem ponad 4 lata a moja dziewczyna prawie 3. Niestety pracodawca strasznie sie zmienil i zamiast byc lepiej z dnia na dzien tylko gorzej.Mamy troche kasy i myslimy nad otwarciem myjni bezdotykowej. Na poczatek 2 stanowiska do mycia i jedno do sprzatania aut.Co do lokalizacji myjni to myslimy o parkingu kolo duzego marketu.W miescie, ktorym chcemy to zrobic nie ma takiej myjni. Jest tylko jedna taka na monety i nie zawsze dziala. Market jest blisko glownej drogi i sporo aut podąża ta drogo z i do Opola.Jak myslicie warto ?? Moze ktos podpowie od czego zaczac ?? Wiadomo biznes plan sie robi potem musimy dogadac sie z marketem o wynajecie kilku miejsc parkingowych do tego woda i prad. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Pomysł super może warto się zorientować jak wygląda sytuacja dotacji z UE może to coś pomoże :) Jak by to było blisko warszawy to ja już się zapisuję na pierwszą listę klientów :)

Powodzenia życzę i wytrwałości :)

Powiem tak... U nas w Krakowie jest myjnia bezdotykowa na monety ( zawsze działa ;) ) ... 4 stanowiska, należy do BP. Leży w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu . Codziennie sa tam takie kolejki, że do mycia czeka się dobre 30 - 50 minut :) Więc jestem na tak ;)

może wypalic... tylko dobrze sie zorientuj w temacie.. z tego względu że teraz na potęge otwiera ją sie myjnie i firmy usługowe- sprzątające..wszyscy jadą na kasie z uni:)ale skoro mówisz że u ciebie w mieście posucha to 3mamy kciuki!! do mycia tapicerki polecam odkurzacz karcher puzzi 200... nikt jeszcze nie narzekał. zastanów sie jeszcze nad dodatkową usługą-mycie elewacji.. twoje koszty? mokre ubranie i dobry płyn...zysk?z tego co sie orientowałem to za średni bok domu ok 500zł

-- automatycznie scalone ( 26/2/2009 o 22.29 ) --

sytuacja dotacji z UE może to coś pomoże
dają około 17tys na rozruch a z tego co wiem musisz bodajże rok sie utrzymac żeby nie oddawac... zawsze lepiej patrzą jak więcej wydasz niż weźmiesz
dają około 17tys na rozruch a z tego co wiem musisz bodajże rok sie utrzymac żeby nie oddawac... zawsze lepiej patrzą jak więcej wydasz niż weźmiesz

Podobno został próg dotacji podniesiony do 30 albo 35 000 zł ...

tego to nie wiem ale przez ostatnie 2 tyg zgłosiło sie 3 i mówili że dają 17... chyba że tyle dają minimum

Pomysł bardzo dobry, jednak pracochłonny. Trzeba zaliczyc setki urzędasów i wypełnic multi papierów. Też o tym myślałem jednak poczytałem troche i wiem że to nie dla mnie. A kasa nie niepewna.

Problemy to:

- odprowadzanie ścieków, których jest sporo ( będziesz potrzebował separatora) bo takiej wody nie spuścisz do ścieków bezpośrednio.

- teren musi być utwardzony i zabezpieczony aby skażona woda ( paliw i inne ropopochodne) nie wsiąkały do gruntu

-pozwolenie jw. ochrona srodowiska, jeżeli jakiś budynek to pozwolenie na budowe, jeżeli plandeka to koszt ok 20 000 zł

tu masz linka do strony z artykułem o myjni

i naprawdę przelicz koszty do zysków

http://www.przepisnabiznes.pl/jak-zalozyc/myjnia-samochodowa.html

Powodzenia, trzymam kciuki za Was

- odprowadzanie ścieków, których jest sporo ( będziesz potrzebował separatora) bo takiej wody nie spuścisz do ścieków bezpośrednio.
recyrkulator wody ( karcher HDR) z oczyszczaniem wody z olejów i innych zanieczyszczeń rozwiązuje ten problem.. tylko ze musiałbyś wtedy wprowadzac auta do takich 'wanienek' wys. 5cm - z wlokna szklanego.. i z tego odprowadzenie wody do recyrkulatora ( oszczedzamy w ten sposob wode...)

Problem rozwiązany, ale koszt noweg (pierwszy jkia znalazłem to ponad 36 000zł) długo będzie się zwracał. chyba że używka

no owszem.. 30 trzeba dać.. za takie cudo.. hmm no mozna kupic uzywke.. i zregenerowac.. zamknie sie to wtedy w 10 - 15 k.. ale wiadomo jak to jest z uzywkami.. aleee. jako ze jest to inwestycja w ochrone srodowiska.. to UE tez dofinansowywuje zakup takiej maszyny ;)

krejzRudy

Jeśli ma to być jedna z dwóch myjni bezdotykowych to masz po prostu super biznes :)

Teraz, gdy robi się cieplej, kolejki u nas sięgają 30-40 aut (jedni odjeżdżają, drudzy przyjeżdżają) ;)

Więc warto :D

No i dowiedzieć się, ile Unia Europejska może Ci dofinansować. Trzeba brać, jak dają ! :)

Podobno został próg dotacji podniesiony do 30 albo 35 000 zł ...
tak a nawet do 50 000zł. Warunkiem jest wiek. Poniżej 25 lat. Dodatkowo musisz przedstawić baaaaardzo dobry biznes plan (ale z tym nie ma problemu, są już od tego firmy). Oczywiście musisz mieć też dużo szczęścia wbrew pozorom. Szczególnie przyda się ono w Urzędzie Miejskim u Panów i Pań radnych. Ale wszystko da się zrobić Powodzenia ;)

Grzegorz206 pomysł dobry oby się udało będę trzymał kciuki i na pewno wpadnę na wizytę :)

Bardzo dobry pomysł moim zdaniem :D

Dodam od siebie pomysł na reklamę:

-ulotki (do skrzynek + jakiegoś szkolnika lub studenta bezpośrednio od ciebie zatrudnionego na rozdawanie, bez pośredniczącej agencji reklamowej bo strasznie zdzierają dziady ;) !!! )

-kolegom, znajomym, rodzinie, ogólnie jak największej ilości osób zaproponuj zniżkę (nawet dożywotnią!) 10-15%

Nie oszczędzaj na zakupie sprzętu, bo będzie działał cały czas! Tańsze są zazwyczaj nie przystosowane, do długotrwałego używania...

Oby się udało :D 3mam kciuki

może wypalic... tylko dobrze sie zorientuj w temacie.. z tego względu że teraz na potęge otwiera ją sie myjnie i firmy usługowe- sprzątające..wszyscy jadą na kasie z uniale skoro mówisz że u ciebie w mieście posucha to 3mamy kciuki!! do mycia tapicerki polecam odkurzacz karcher puzzi 200... nikt jeszcze nie narzekał. zastanów sie jeszcze nad dodatkową usługą-mycie elewacji.. twoje koszty? mokre ubranie i dobry płyn...zysk?z tego co sie orientowałem to za średni bok domu ok 500zł

mylisz myjnie. myjnia bezdotykowa, znaczy sie postawi automat i hulaj dusza piekla nie ma.

wysokosc dotacji zalezy od miasta.

biegnij do Twojego Powiatowego Urzedu Pracy i pytaj o szczegoly.

musisz byc zarejestrowany jako bezrobotny, tzn nie mozesz byc nawet studentem dziennym (chyba ze prywatnie)

kwestia szkolen i zrobienia biznes planu dochodzi w razie gdybys chcial taka dotacje otrzymac, jakis miesiac czasu Ci to zabierze.

Aha, dotacja musi byc wydana oczywiscie na rzeczy, ktore sa Ci w pracy potrzebne, wszystko na faktury itd... i jak juz ktos wczesniej pisal, jesli firma Ci nie upadnie w ciagu roku, to jest to dotacja niezwrotna :)

Grzegorz206

Spokojnie to sa plany. Nic nie jest na 100% pewne. Narazie musze dowiedziec sie co i jak jakie koszta. Po pytać o te dotacje i zaliczyc kilka urzedow. I dowiedziec sie czy ten market gdzie miałaby byc ta myjnia bedzie tym zainteresowany.Wiec widzicie sami ile niewiadomych.

Powodzenia życzę, naprawdę świetny pomysł, pamietaj jakość w tym zagadnieniu to klucz do sukcesu, no i jak w każdym małym biznesie jest tak że dopuki sam zginasz kark i zapylasz to wiesz co się dzieje, jak zaczynasz być Pan prezes to jest to pierwszy gwóźdź do trumny.

W tczewie jest 5 myjni bezdotykowych każda po 4-5 stanowisk. Miasto ma około 62tyś mieszkańców. A kiedy byś nie przyjechał na myjnie to stoisz w korku. Obojętnie na którą.

Więc moim zdaniem pomysł rewelka. I nie wiem czy bym oszczędzal na stanowiskach 2 bo to może być troszkę mało. A gostek który otworzył myjnie w ciągu roku z Audi 80 przeniósł się na 2 letnie A6.

po 1) jeśli nie ma takowej w mieście to już biznes się uda

po 2) ludzie są bardziej wygodni i często jeżdzą na taką myjnię, przykład ostatnich dni, zrobi się ciepło chociaż na jeden dzień, kolejki na kilka samochodów

po 3) obserwacja takich myjni skłania mnie do przypuszczeń, iż jest to biznes poprostu opłacalny, wiem jak to jest w Siedlcach czy w Lublinie, w obu są po 2-3 takie myjnie i np. przed świętami Wielkiej Nocy czy Zmarłych są zawalone, że dopchać się to kwestia czekania nawet paru godzin, podobnie jest w dni ciepłe

Jedyne czego nie wiem to jak wygląda stosunek zużytej wody i środków do wrzucania monety, czyli ile z tej złotówki, którą klient płaci za 45-60 sek mycia zostaje Tobie na czysto.

Proponuję pomyśleć o franczyzie. Popytaj np. w takich firmach jak:

Spełniasz pewne standardy, a sieć dostarcza Ci wszystkiego co potrzeba.

Co do kasy to masz 2 możliwości znane mi na chwilę obecną, z czego nie wiem czy jedna się już nie skończyła.

Wojewódzki Urząd Pracy daje 2 rodzaje dotacji, unijną i z Urzędu Pracy Twojego. Z Unii na działalność gospodarczą dostajesz 40 tyś zł, ograniczona liczba tych, którzy ją otrzymają, ale spiesz się, bo albo się kończy albo już się skończyła. Wiem, że u mnie w miescie mają opóźnienia to może Ci się jeszcze uda jeśli w Twoim urzędzie też tak jest. Z kolei w Urzędzie Pracy rejestrujesz się jako bezrobotny, a następnie możesz ubiegac się o 16 tyś zł na własną działalność gospodarczą. Myślę, że sa to jakieś pieniądze na początek :)

Życzę powodzenia :)

Grzegorz206
Jedyne czego nie wiem to jak wygląda stosunek zużytej wody i środków do wrzucania monety, czyli ile z tej złotówki, którą klient płaci za 45-60 sek mycia zostaje Tobie na czysto.

Ja raczej mysle o takiek myjni gdzie ja na poczatek bede myl te auta. Nie maszyna na kase tylko karcher itp.

Ja raczej mysle o takiek myjni gdzie ja na poczatek bede myl te auta. Nie maszyna na kase tylko karcher itp.

w mojej opinii to nie jest trafiony pomysł, tylko mycie karcherem? I co dalej? Woskowanie, suszenie? Sam Karcher to za mało, a do sprawnego mycia potrzebni są ludzie. Poza tym można by od razu wrzucić pranie tapicerki.

Hm... jeżeli popytasz supermarketu, czy mu to pasuje to dostaniesz odpowiedz co on z tego będzie miał :P Przy okazji na pewno będą cię chcieli wydoić :)

Hm... jeżeli popytasz supermarketu, czy mu to pasuje to dostaniesz odpowiedz co on z tego będzie miał Przy okazji na pewno będą cię chcieli wydoić

Niekoniecznie,taka myjnia przy markecie może również przyciągnąć klientów do sklepu (auto w myjni,co tu robić:ke,a zrobię drobne zakupy) z tego powodu niektóre markety stawiają swoje myjnie lub stacje benzynowe.

A co do rentowności takiej stacji to wydaje mi się że warto,w moim mieście (25 tys.) są cztery myjnie+dwie samoobsługowe i są kłopociki z umyciem auta...

Powodzenia...