Jump to content

Chce otworzyc myjnie bezdotykowa !!??

Grzegorz206

Recommended Posts

mylisz myjnie. myjnia bezdotykowa, znaczy sie postawi automat i hulaj dusza piekla nie ma.
nie koniecznie. automat tapicerki ci nie umyje... a jeśli chodzi o te elewacje to zawsze można tego karcherka za 4600 kupic nie zginie a zarobi na sebie.

wiem wiem , ale z pierwszego postu w temacie wynikalo ze chcialby otworzyc myjnie bezdotykowa , o to mi chodzilo.

a na myjniach bezdotykowych z tego co wiem i korzystam, to tapicerek sie nie myje :)

Grzegorz206

Mycie a raczej pranie tapicerki tez wchodzi w gre. Ale nie wszystko od razu. Na poczatek musze pogadac ze sklepem czy wynajmnie mi teren jak nie to szukam innej lokalizacji. Sprawy papierkowe to kilka miesiecy roboty !! Biznes plan szukanie sprzetu itp. To wymaga czasu. Na poczatek musze to wszystko skalkulować i sprawdzicz czy mi kasy styknie,bo nie wydam sie z wszystkich oszczednosci. Jak pisalem na poczatku mam taki plan otworzyc myjnie czy sie uda nie wiem czas pokarze:) Od checi do otwarcia spora droga mnie czeka. Wiec nie mowie,ze na 100% myjnia bedzie,bardzo bym chcial ale sami wiecie ...

Witam

Jakby ktoś miał pytania - to piszcie - pracuje w firmie zajmującej się produkcją urządzeń do myjni bezdotykowych.

• 2 weeks later...

Witaj,

wejdź na stronę http://www.hennig-myjnie.pl i skontaktuj się z nimi.

Doradzaja rodzaj urządzeń w danym budżecie, załatwiają formalności związane z finansowaniem (kredyt, środki unijne), pomagają w dzierżawie terenu pod marketami w całej Polsce, wykonują przyłacza mediów i budowlankę pod mozliwość podłaczenia myjni, a takze tworzą biznesplany.

Tak jak w temacie zanosimy sie z dziewczyna z mysla otwarcia swojego biznesu.Już dobre kilka lat pracujemy za granica lecz wczoraj nasza cierpliwosc sie skonczyla i zrezygnowalismy z pracy gdzie ja pracowalem ponad 4 lata a moja dziewczyna prawie 3. Niestety pracodawca strasznie sie zmienil i zamiast byc lepiej z dnia na dzien tylko gorzej.Mamy troche kasy i myslimy nad otwarciem myjni bezdotykowej. Na poczatek 2 stanowiska do mycia i jedno do sprzatania aut.Co do lokalizacji myjni to myslimy o parkingu kolo duzego marketu.W miescie, ktorym chcemy to zrobic nie ma takiej myjni. Jest tylko jedna taka na monety i nie zawsze dziala. Market jest blisko glownej drogi i sporo aut podąża ta drogo z i do Opola.Jak myslicie warto ?? Moze ktos podpowie od czego zaczac ?? Wiadomo biznes plan sie robi potem musimy dogadac sie z marketem o wynajecie kilku miejsc parkingowych do tego woda i prad. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Witam

Jeśli chodzi o bezzwrotną dotacje na uruchomienie własnej działalności gospodarczej to najlepsze są 2 rozwiązania po części było o nich wspominane, ale pozwalam sobie jeszcze raz skumulować tą wiedzę:

1. Powiatowy Urząd Pracy daje dokładne 500% przeciętnego wynagrodzenia:

http://www.psz.praca.gov.pl/main.php?do=ShowPage&nPID=867744&pT=details&sP=CONTENT,objectID,867779

obecnie jak widać jest to: 14 842,75zł

2. Środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia

Tutaj przewiduje się:

- "Przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości (w tym w formie spółdzielni lub spółdzielni socjalnej – o ile wszyscy udziałowcy są osobami, które rozpoczęły prowadzenie działalności w wyniku uczestnictwa w projekcie realizowanym w ramach przedmiotowego Działania), do wysokości stanowiącej równowartość 40 tys. zł (lub 20 tys. na osobę w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej)",

- "wsparcie pomostowe w okresie do 6 / do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, obejmujące finansowe wsparcie pomostowe wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji, połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji (wyłącznie dla osób, które rozpoczęły działalność w ramach danego projektu),"

Jest to fajne założenie jak widać nie dość, że można dostać 40000z to jeszcze przez rok opłacają ci ZUS.

Proponuję na stronie internetowej swojego Wojewódzkiego Urzędu Pracy zobaczyć czy został już (a sądzę, że na pewno) ogłoszony nabór wniosków do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia jeśli tak to kto otrzymał dofinansowanie.

Wtedy wystarczy kontakt z instytucją, która otrzymała dofinansowanie, złożenie dokumentów i staniesz się beneficjentem projektu.

Na stronach internetowych Wojewódzkich Urzędów Pracy są z reguły porobione zakładki związane z POKL w nich odnośniki do różnych szkoleń: (dla osób pracujących , bezrobotnych itd.) Po obejrzeniu tej tabeli można znaleźć instytucje, które mają już podpisane umowy o dofinansowanie swoich projektów i obecnie prowadzą nabory uczestników projektu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Piotrek

• Thanks 2
  • 4 months later...
Dragon_84

Właśnie dobre pytanie, kiedy klubowe mycie aut na nowo otwartej bezdotykowej myjce :)

Grzegorz206
hey i jak tam własny biznes? Udało się uzyskać dotację?

Nic nie wyszło bo tam gdzie maiłem plan postawić myjnie powstała inna niedaleko. Nie wiedziałem tego bo byłem w NL. Okazyjnie dostałem fajną pracę i chwilowo plan na myjnie ma pauze :)

• 2 months later...
sebe_whitey

Bardzo dobry pomysł, w szczecinie w głownym centrum handlowym jest własnie myjnia (tylko nie jestem pewny czy bezdotykowa) a właściciel sporo sie dorobił na tym, moge powiedzieć nawet "bardzo sporo". ;)

• 2 years later...
Myjnie Hydroma

Witam

Pomysł na biznes jest bardzo dobry tylko ze trzeba sie liczyć ze sporymi kosztami . Same urządzenia 2 stanowiska to koszt z rzędu od 135 000 zł do 145 000 zł do tego trzeba doliczyć wiaty to koszt maksymalnie 60 000 zł oraz działka plus uzbrojenie posadzki. W razie jakichkolwiek pytań proszę skontaktować sie pod numerem 508 342 462

Pozdrawiam

Marek Andruchowicz