Jump to content
ogonek1989

Chory Kraj Chory Rząd... a mianowicie FAP

Recommended Posts

ogonek1989

Przeglądając info na temat FAP-u, natknąłem się na wiele ciekawych informacji... ciągle trąbią o ekologii, energia drożeje, jakieś normy spalania itd. itp. dzwoniąć dziś do Peugeot Uliarczyk w sprawie FAP zaśpiewali mi 2350 zł tj. regeneracja-płyn eolys-reset kalkulatora dawkowania... chore... kupując to auto ojciec jak i ja nie mieliśmy pojęcia że ten samochód takie coś posiada(dzwiło mnie że diesel a dymka nie puszcza) dzięki temu forum dowiedziałem się sporo rzeczy na temat tego auta, i teraz po głowie mojej jak i ojca chodzi po głowie żeby go sprzedać... Ogólnie gdyby nie ten FAP nie miał bym złego słowa o tym aucie... przez rok ani razu nie zawiódł, zimą palił od pierwszeo strzału(co dziwiło wiele osób) silnik ekonomiczny i oszczedny. na zachodzie np. w niemczech taka regeneracja kosztuje grosze a dlaczego ? bo państwo dowinansowuje takie zabiegi. wkońcu taki 1.6 HDi posiada norme spalania EURO4 jesli się nie mylę, w najbliższym czasie czy nawet już jest norma EURO5. Ja osobiście jestem za ekologią i częściowo ciesze się że przyczyniam się do ochorny środowiska, ALE JAKIM KOSZTEM ??!! wyczytałem że samemu nie wolno tego robić bo podczas "płukania" FAP'u wydziela się CER (podobno szkodliwy pierwiastek) który znajduje się własnie w pynie EOLYS

• Confused 1

sopel

wszedzie sa upusty, tylko nie u nas :) taki kraj :)

jasiek
Chory Kraj Chory Rząd...
tak było , jest i będzie, nic wielkiego nie odkryłeś ;)

amigo
Chory Kraj Chory Rząd... a mianowicie FAP

napisz do natymzakończymy bo wiem że też przebiał ten temat co ty :) może ci pomoże :biggrin:

Spectral

...ekooszołomy krzyczą, żeby tego nie tamtego nie, ale żeby wspomóc proekologiczne zachowanie to już nie dają forsy...

• Thanks 1

ogonek1989

dokładnie !! tak samo żarówki były 100 W potem były energo oszczedne gdzie 20 W swieciło jak 100W, i już było drogie, a teraz LED gdzie żarówka pobiera 2 W ale taka żarówka firmy OSRAM w OBI kosztuje około 50 zł !! ja juz z natymzakonczymy rozmawiałem na ten temat... ale on robił to w ASO a ja nie mam zamiaru im dać zarobić... jeszcze 2 opony musze kupic :/

wieczny
dokładnie !! tak samo żarówki były 100 W potem były energo oszczedne gdzie 20 W swieciło jak 100W, i już było drogie, a teraz LED gdzie żarówka pobiera 2 W ale taka żarówka firmy OSRAM w OBI kosztuje około 50 zł
Ja cię proszę... Żarówki 100W są nadal, świetlówki kompaktowe również, a ledy to jeszcze pieśń przyszłości. Cena żarówki zależy od kursu dolara, a nie od dotacji państwowych. Chcesz być ekologiczny to zużytą żarówkę oddaj do sklepu z oświetleniem. KGO jest w cenie żarówki, czyli Ty płacisz za jej utylizację :)

Jeżeli chodzi okłopoty z FAP, to jest to jeden z powodów dla którego nie kupię nowoczesnego diesla.

• Thanks 1

ogonek1989

ale żarówka wolframowa(edisonowska) według mnie jest dość przyjazna środowisku... jest tam troche blachy ktora łatwo się rozkłada no i szkło...teraz propos FAP'u gdybym wiedział że jest tam coś takiego to bym go nie kupił... podoba mi się ten samochod i napewno ciezko byłby mi się z nim rozstać...dobre wyposażenie, super wygląd, oraz żwawy silniczek ;) jutro już będe wiedział co z FAP'em ;)

veraicon
wszedzie sa upusty, tylko nie u nas

upusty na czyszczenie filtra? czy upusty w podatku, winietach, itp? może ktoś odważny by zapytał czy nie dało by sie pojechać do niemiec na czyszczenie - ja jestem na etapie kupna uzywanego diesla, i do tej pory odrzucałem FAP'y - głownie przez koszty czyszczenia

-- automatycznie scalone ( 4/3/2009 o 00.18 ) --

ale żarówka wolframowa(edisonowska) według mnie jest dość przyjazna środowisku... jest tam troche blachy ktora łatwo się rozkłada no i szkło

no ale to nie o to chodzi, tylko o zuzywaną energię, z której tylko kilka procent idzie na oświetlenie, a reszta - to ciepło.

ogonek1989
może ktoś odważny by zapytał czy nie dało by sie pojechać do niemiec na czyszczenie

zapomnij o takim rozwiązaniu... ty byś dał komuś coś za darmo ?? u nich nie płacisz podatków więc czemu mają ci dowinansować czyszczenie...

oprucz dowinansowania w niemczech uzytkowicy drog posiadajacy "czystego diesla" są zwolnieni z podatku drogowego które oni właśnie tam posiadają...

natymzakonczymy

Mylisz sie nic nigdy u tych baranow w aso nie robilem.Dalem im zarobic tylko raz : jak kupowalem naklejki quiksilver :) Tez czeka mnie sprawa z fapem :// Ostatnio mialem przygode,ale pomoglo zlozenie filtra na jakiejs pascie i sadzy nie puszcza...Oprocz tego zapchal mi sie 2 razy m.in. przez awarie czujnika korku wlewu paliwa :) Za niedlugo czeka mnie wymiana plynu ( oby tylko ) bo zostalo mi 2 litry.Nie wiem co tam wleje,bo litr chodzi po 180zl jesli sie nie myle.Sam fap tez chyba trzeba kiedys zmienic.Czytale,ze cos po przejechaniu 200tys.Ogonek mamy duzy problem.Ja napewno bede szukal uzywki,a plyn moze jakos sie zalatwi :)

ogonek1989

tak wogole to wszystkiego najlepszego ;)... a jesli chodzi o FAP trzeba znaleźć na niego sposob... cieszmy sie ze nie mam VW bo tam to trzeba odraz wymieniać bo jest zespolony z katalizatorem :/ cena ? podobno 7 tysi... 2 litry płynu starcza na okolo 40 tysiecy km... czyzbys az tyle jeździł ?

-- automatycznie scalone ( 4/3/2009 o 07.55 ) --

http://www.allegro.pl/item572505080_dpf_fap_filtr_czastek_stalych_katalizator.html zobaczcie to :D

natymzakonczymy

Tak dziennie robie z 80km w tym naszczescie 60 to trasa nie miasto do pracy.DZIEKI ZA ZYCZONKA :zdrowko: Jak ktos zrobi taka usluge w 206 w tej firmie i pojezdzi ze 100tys km to sie na to pisze :)

tornado
cieszmy sie ze nie mam VW bo tam to trzeba odraz wymieniać bo jest zespolony z katalizatorem

Przynajmniej z żadnymi płynami nie muszę się bawić.

Bommb

No i wychodzi....mądry Polak po szkodzie. Może trzeba było dłużej pomyśleć zanim kupiłeś auto z FAPem? A nie teraz psioczysz na lewo i prawo. Kupując auto trzeba się liczyć z wydatkami. Nie wiesz w jakim kraju żyjesz ?

Ja tam jestem zadowolony z FAPu, przynajmniej nie dymi na czarno :P

• Thanks 1

ogonek1989

no tak też jestem zadowolny... ale koszty tego utrzymania :(

Przynajmniej z żadnymi płynami nie muszę się bawić.

już bym wolał raz na 80 tysi dać te 2000zł niż raz na 120 tysi te 7 tysięcy zł :P

-- automatycznie scalone ( 4/3/2009 o 13.43 ) --

a może oszukać komputer ?? dwa przewody ciśnieniowe zespolić ze sobą :D i ciśnienie końcowe będzie równe ciśnieniu podawanemu... wtedy dorobić tylko do katalizatora rure która będzie odprowadzać spaliny bezpośrednio na zewnątrz... :D

sopel
upusty na czyszczenie filtra? czy upusty w podatku, winietach, itp?

upust w podatku.

z tego co napisal mi jeden koles ze Szwecji

"the Swedish government gives you a premium if your car is below 120 g/km thats the limit for the so called "environment car"."

kocurr
teraz propos FAP'u gdybym wiedział że jest tam coś takiego to bym go nie kupił.

To trzeba było się dowiedzieć co ma zanim kupiłeś. A tak kupiłeś i jak typowy Polak m a r u d z i s z!

ogonek1989

kocurr ale ty jesteś nietolerancyjny... ty byś nie marudził ?? przeszkadza ci że założyłem taki temat, a może zawale nim server klubu ? jeśli tak to go wywal... bo to jest sama prawda !! wiesz nie siedze w nowościach motoryzacyjnych (przynajmniej nie siedziałem dopuki nie zapisałem się do tego klubu) ale teraz już wiem co w nim siedzi... ;)

biloll

fajny temat , a jak ci sie dwumasa sypnie ? jesli kupuje sie autko to trzeba sie liczyc z wydatkami - albo kupic 10letnie - tam nie ma takich drogich rozwiązań ,

a moze ktos wie jak wygląda cena płynu do FAP w niemczech ? moze jest duzo taniej niz u nas ?

ogonek1989

puki co się nie sypie... więc odpukać w niemalowane... ;) w niemczech regeneracja FAP kosztuje 100Euro bo reszte podobno dowinansowuje państwo... ;)

Janus
dowinansowuje

a co to jest winansowanie? To chyba kluczowe słowo w tym temacie hmm

Jakby mi Bozia dała 1.6HDi to bym z przyjemnością co roku bawił się z FAPem :D

W tym kraju nie ma żadnych zachęt proekologicznych dla kierowców. U nas jedynie rozróżnia się auta na te o pojemności do 2l i powyżej 2l, a na zachodzie w rachubę wchodzi emisja CO i CO2

Bommb

Wg. kolegi z klubu 406:

koszt obsługi FAP we Wrocławiu tj. czyszczenie filtra + uzupełnienie dodatku + reset kalkulatorów = 1050 PLN (tak więc pełna obsługa) --> czyli nie tak drogo :P

Ale tak ogólnie ogonek1989, pasowałoby wiedzieć co ma auto, gdy sie go kupuje :P

krejzKarol258

A wracając do wypowiedzi że wolał byś wydawać 2000 raz na 80kkm niż 7tysięcy, to wogóle po co ten temat skoro musisz wydać żeby auto było sprawne, a kupiłeś używane i trzeba się z tym liczyć, a co do zakupu auta jak "kota w worku" nie wiedząc o nim nic to chyba mało rozsądne podejście :/ ja kupiłem i też miałem tą "przyjemność" robienia regeneracji FAPa i co logicznie rzecz biorąc nawet nie brałem pod uwagę opcji wycięcia FAPa bo po co?? Wytniesz i co, albo będzie działać ale może być tak że pewnego pięknego dnia zaczną się wysypywać faulty i co późnie znowu kombinowanie i znowu koszty... Ja FAPa wymieniłem w ASO z nadzieją że już więcej tego robił nie będę bo autko jeszcze mam zamiar użytkować jakieś +/- dwa lata także 80 kkm raczej nie zrobię więc kosztowało trochę ale mam spokój przynajmniej.

A Tobie i Tacie radzę nie kupować następym razem na spontanie.

-- automatycznie scalone ( 5/3/2009 o 08.57 ) --

I jeszcze kwestia sprzedania auta?? Sprzedajesz z wyciętym FAPem i myślisz że chętnych będzie multum?? Życzę powodzenia, ja bym nie kupił takiego auta.

ogonek1989
zakupu auta jak "kota w worku" nie wiedząc o nim nic to chyba mało rozsądne podejście :/

o HDi to ja się dużo naczytałem... ale nie naczytałem sie o FAPIE... skad człowiek ma wiedzieć o jakimś oczyszczaniu spalin... myśle że do tygodnia pozbęde się problemu... ;)