Jump to content

"Uwaga , Pirat" w TVN Turbo

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• sopel

12

• wiktor

8

• Lajtmen

7

• latawiec

6

latawiec
latawiec dawaj kolejne linki, tak do skutku :P moze cos wyjdzie :D

No ten już działa:victory

ale glos sie tnie :P i ledwo slychac, chyba ze to tylko ja tak mam hmm

Ja słuchałem na laptopie, ale też słabo. Zacinało się przede wszystkim.

Nie chodzi o oszczędzenie temu panu punktażu, bo wykroczenia popełnił bezdyskusyjnie, ale podejście typu "traf sprawił ze nikomu nic się nie stało, skoro policjanci widzą, z kim mają do czynienia i jaki potencjał do łamania prawa ma kierowca i pozwalają mu popełniać kolejne wykroczenia w tym wyprzedzanie przed przejściem... :doh...

A słyszeliście o tym wyroku że misiak ścigający pirata dostał grzywnę, 8 stów chyba? Wg mnie słusznie. Bo popełnił wykroczenia tak jak ścigany kierowca. Rozumie jakby od razu po pierwszym wykroczeniu włączy syrenę i ścigał pirata jako pojazd uprzywilejowany. A nie jechac za kierowcą "żeby mu sie więcej uzbierało". Ale nie o tym temat. Nie ma lepszej dokumentacji wykroczeń nieoznakowanych radiowozów niz program UWAGA PIRAT. Mógłby ktos im zrobić koło pióra, jak to się delikatnie mówi :) Dowody sa jak na tacy.

gliny też stwarzaja zagrożenie bezpieczeństwa jadąc na złamanie karku. I należy ich potraktowac jak każdego łamiącego przepisy. A komentator z tego programu to juz zupełnie inna sprawa. Wsadził bym mu ten jego mikrofon do gardła a z tyłu podłączył kabel :-). Pomijam fakt ze ktos inny mu pisze te teksty, ale mi ciśnienie skacze jak tych durnych wymądrzeń słucham.

greg bylo juz o tym, nie zaczynaj tego samego w innym watku. :mur

ŁukaszBiały
greg bylo juz o tym, nie zaczynaj tego samego w innym watku.

Aj tam :P najwyżej temat się zamknie :D

Shapeshifter

Gość z 206 był dziwny, to samo baba z mercedesika.

Gość z 206 był dziwny, to samo baba z mercedesika.

Racja. Ludzie nawywijają, a później zdziwieni, zezłoszczeni i zrozpaczeni :jezor

ciekawy co sąd grodzki (od: gród) im da?? chyba większy mandat + koszty rozprawy :sciana

Jeszcze kiedyś oglądałem, gość jechałmercedesem vito chyba 128 i miał prenensje do glin że 118 co to jest za prędkość i nie przyjoł mandatu

Edited by kocurr
Shapeshifter
ciekawy co sąd grocki im da?
Tonący brzytwy się chwyta.

Chce maksymalnie w czasie odciągnąć moment odebrania prawa jazdy, a do tego ma cząstkę nadziei, że sąd przychyli się do jego zdania.

Prawda taka, ze sąd, to; nerwy, stracony czas, dodatkowe koszty (koszty sądowe, grzywna).

Przewinienie ewidentne, jest film, sąd zasądzi i ucieczki nie ma.

greg bylo juz o tym, nie zaczynaj tego samego w innym watku. :mur

lajcik, chaos, po co od razu walić głową w mur :-)

A sąd grodzki (na Boga!!!), hmm może nie uratuje przed karą, ale zawsze odwlecze w czasie.

A jeśli juz ktos ma kilka punktów na koncie i chcą mu dać "zestawik" powiedzmy 24 punktów, co co byś wolał? Z miejsca oddać Panom swoje prawko, czy zyskac na czasie, zaryzykowac wyższą grzywnę, ale mieć nadzieje że możesz sie wymigać? Misiaki nie są nieomylne. A dobry adwokat wie jak zinterpretować fakty na korzyść kierowcy, lub wykazać zaniedbania czy błędne postępowanie funkcjonariuszy.

Wiadomo, jakbym dostał 300 zeta i 6 punktów za prędkość, to szkoda sobie głowy zawracać. Płace i po sprawie. Ale gdy to już jest powiedzmy tysiąc zł i kilkanaście punktów/ utrata prawka, to wtedy moim zdaniem warto kombinować :-)

Edited by kocurr

sooopel dopiąłes swego, znów gadka o cichociemnych :brawo:

To czy powinni zatrzymywać po pierwszym wykroczeniu czy po kilku kolejnych to sprawa dyskusyjna, ile osób tyle opini więc nie ma sensu tego drążyć już ;)

Prawda taka, ze sąd, to; nerwy, stracony czas, dodatkowe koszty (koszty sądowe, grzywna).

nerwy i stracony czas? Tak samo ich jak i niebieskiego strata, więc jakaś rekompensata jest...

dodatkowe koszty i grzywna? nie wiesz o czym mówisz to po co piszesz? koszta sądowe - 12 zł, grzywny nikt ci nie da, a sąd w większości wypadków daje dolne "widełki" - czyli zawsze 100 zł, albo i więcej do przodu, dla niektórych to dużo

Chce maksymalnie w czasie odciągnąć moment odebrania prawa jazdy

ja już bym wolał żeby mi je jak najszybciej zabrali i jak naszybciej zrobić nowe niż tażać się po sądach

a w gruncie rzeczy to na filmie nie widac wszystkiego zbyt dokladnie, przynajmniej z tego co widac w telewizji. auto jest w znacznej odleglosci za radiowozem i sad niekoniecznie musi zauwazyc wszystkie wykroczenia (np. znak zakazu wyprzedzania nie musi byc widoczny na filmie, chociaz nie wiem jak dlugi kawalek filmu pokazuja w sadzie)

A jeśli juz ktos ma kilka punktów na koncie i chcą mu dać "zestawik" powiedzmy 24 punktów,

nie zawsze sprawdzaja ile kto ma punktow,w tym wypadku nie sprawdzali, a przy okazji kodeks drogowy mowi o przekroczeniu liczby 24 pktow karnych, a nie ich uzyskaniu

sooopel dopiąłes swego, znów gadka o cichociemnych :

:fala

Shapeshifter
nerwy i stracony czas?
Zyskanym czasem jest iść do sądu?

Tak samo ich jak i niebieskiego strata, więc jakaś rekompensata jest...
A to do czego jest? CO mnie obchodzi kogo to strata? W takim przypadku przy tak ewidentnej winie nie ma gadania i sąd przywali mu bezdyskusyjnie karę za zupełny brak mózgu i chamstwo.

dodatkowe koszty i grzywna?
Koszty sądowe jakie by nie były są dodatkowymi kosztami, grzywną jest mandat, który zastosowali policjanci. O co strzepolisz jęzor?!

zawsze 100 zł, albo i więcej do przodu, dla niektórych to dużo
W tym wypadku, to sędzia byłby infantylną istiotą gdyby dał mu dolne widełki. Dostanie tyle co od policjantów i basta.

tak przegladam off-topic i widze ze jakis temat o policji zamkneli ... eh :P troche pobadz poza internetem i juz brak zabawy ... :>

Shapeshifter
tak przegladam off-topic i widze ze jakis temat o policji zamkneli ... eh troche pobadz poza internetem i juz brak zabawy .
kto zamyka?
Shapeshifter
inny temat Shiverku inny
A to nie wiem...

-- automatycznie scalone ( 9/3/2009 o 19.26 ) --

Edited by Shapeshifter
Automatyczne scalanie postów