Jump to content
WinCenT

Skróty oznaczeń na wzmacniaczu oraz prosta regulacja

Recommended Posts

WinCenT

dostalem niedawno wzmacniacz, nie wiem jeszcze jak sie on sprawuje jest to Raveland XA 1000. Miałbym prośbe aby mi ktoś powiedział do czego są te przełączniki i jakie będa najlepsze ustawienia, szykalem jakiegos manuala na googlach ale niestety nic nima.

ravelandwhatthefuck.jpg

z góry dzieki:biggrin:

Edited by Bist

kubsiol

środek - wejścia rca po lewej dla tyłu (suba) po prawej dla przodu

jeżeli napędzasz suba to od lewej hpf na 0,

przełącznik na lpf

lpf na 70-80Hz

superbas na 0 (będzie zniekształcał bas)

i regulujesz wsio gain'em

PO PRAWEJ dla przodu

gain - regulacja głośności

HPF daj na full

pokrętło HPF na 80

Wszystko kwestia słuchu i jak się podoba

Trochę kręcenia będzie zanim ustawisz według swoich upodobań

• Thanks 1

Bist

HPF filtr górnoprzepustowy, LPF dolnoprzepustowy. Gain to jest ogólnie głośność. Jeżeli ma służyć tylko do zestawu głośników odseparowanych 2 lub 3 drożnych, to najlepiej włącz po prostu przełączniki na full i wtedy sterujesz tylko gainem. Bawić się możesz w momencie podpięcia skrzyni. Ustawia się wzmacniacz w następujący sposób :

- Na wzmaku ustawiasz gaina na zero, przełączniki na full ( jeżeli głośniki wielodrożne ).

- Na radiu ustawiasz 2/3 całej mocy radia ( jeżeli skala jest do 30 to ustawiasz 20 ) .

- Włączasz jakąś piosenke, w której w miare słychać każdy ton, najlepiej jakąś taneczną.

- Ustawiasz gaina do pozycji, kiedy głośniki zaczną grać nie czysto ( harczenie lub inne tego typu historie ) i natychmiast regulujesz na tyle żeby było przed tą granicą harczenia, abyś uzyskał czysty dźwięk.

Wzmacniacz w ten sposób ustawiony służy mi już ponad pół roku, a jest to intrukcja przeniesiona z instrukcji wzmacniacza Harmana Kardona ( z angielskiego języka :D ), którego posiadam.

-- automatycznie scalone ( 11/3/2009 o 16.35 ) --

HPF daj na full

O czym Ty mówisz ? jest ustawienie na HPF , LPF albo full. W momencie pozycji full, pokrętła hpf i lpf nie reagują. ( coś w rodzaju flat ).

-- automatycznie scalone ( 11/3/2009 o 16.40 ) --

jeżeli napędzasz suba to od lewej hpf na 0,

To również niepotrzebne... Filtr jest automatycznie odłączany w przypadku przelączenia na lpf ...

Edited by Bist
Automatyczne scalanie postów
  • Thanks 1

WinCenT

dzieki wielkie, własnie przygotowuje kabelki i w sobote bede sie brał za montaż :)

-- automatycznie scalone ( 11/3/2009 o 20.19 ) --

właśnie zauważyłem że w radiu mam jedno wyjscie sygnałowe a w wzmacniaczu są 2 front i rear, znalazłem na allegro cos takiego

http://www.allegro.pl/item579966477_rozdzielacz_kabla_chinch_niemiecki_high_end.html

nada sie ?

Bist
właśnie zauważyłem że w radiu mam jedno wyjscie sygnałowe a w wzmacniaczu są 2 front i rear, znalazłem na allegro cos takiego http://www.allegro.pl/item579966477_..._high_end.html nada sie ?

Na upartego niby może być, ale nigdy nie będzie to to samo, co oddzielne sygnały , którymi sterujesz w radiu, mimo że masz wbudowane filtry we wzmacniaczu. Jedno wyjście RCA to po prostu kiepsko :D

kubsiol
O czym Ty mówisz ? jest ustawienie na HPF , LPF albo full
o prawej stronie. tam nie ma hpf, lpf i full

-- automatycznie scalone ( 12/3/2009 o 09.57 ) --

no i zależy jakie WinCenT ma radio. Bo w dobrym modelu można sobie już tam wszystko ustawić i wtedy pokrętła nie dają nic (no chyba że zaczniemy schodzić niżej niż na radiu to wtdy jeszcze przytniemy)

Bist
o prawej stronie. tam nie ma hpf, lpf i full

Bo suba po lewej na rear się wpina i tam jest filtr LPF, natomiast z prawej strony jest Full albo filtr LPF, przełącza na full i ustawia ginem, źle mówię ? U mnie odłącza regulacje filtrów przy zastosowaniu FULL/FLAT, więc sądzę ,że tutaj jest podobnie.

kubsiol
Bo suba po lewej na rear się wpina i tam jest filtr LPF, natomiast z prawej strony jest Full albo filtr LPF, przełącza na full i ustawia ginem, źle mówię
no też napisałem to samo no początku :)

Bist
no też napisałem to samo no początku
HPF daj na full pokrętło HPF na 80

trochę to zmyla.... To nie HPF na full, tylko przełącznika na full, a hpf zostawić w spokoju :D

kubsiol

a no właśnie :) o to chodziło :D mój błąd

WinCenT

dzięki wielkie ale okazało sie ze wzmak juz był walnięty tak mi sie wydaje, po położeniu kabelków w aucie zamontowałem wzmaka, włączam radio i w bagażniku masa dymu :D

Na szczescie koles mial do sprzedania prawie nówke wzmaka a/d/s/ AB-450 1200W z tubką (40cm x 50cm) która ledwo mi sie w bagażniku mieści :), ale łupie konkretnie, zamontowałem i śmiga aż za dobrze. Wzmaka ustawiłem wg waszych zaleceń i jest git.

Jeszcze raz wielkie dzięki :podziw

ArcherPAF

a przepraszam... montujesz CA żeby łupało??:ke

bo ja od początku myślałem, że doradzamy tak żeby to GRAŁO CZYSTO... :dohno ale jak się tuby montuje i pod uwagę bierze tylko moc max... :scianato nie mamy co rozmawiać o czystym dźwięku...:brzydal polecam lekturę FAQ by NAZAR...:dupablada

tyle mojego w tym temacie....

:dobani::dobani::dobani:

WinCenT

napisałem tak mając na mysli ze GRA-DZIAŁA

Wzmaka ustawiłem wg waszych zaleceń i jest git.

i jest dobrze, muzyka gra a nie rzuca samochodem na boki

wiec nie wiem po co ten komentarz :|

Bist
wiec nie wiem po co ten komentarz

Po prostu tutaj na forum wszyscy raczej są anty-tuba. Montuje się w zasadzie skrzynie żeby to ładnie grało, a nie tube która tylko buczy. Ale to Twój wybór, a temat był założony w innym celu.

Według mnie temat wyczerpany, więc :

_zamkniety

Bist

Pozwoliłem sobie przykleić ten temat dla potomnych, aby więcej nie pojawiało się pytanie typu jak wyregulować wzmacniacz bądź też co znaczą skróty na pokrętłach etc. ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...