Jump to content

Ceny paliw

Recommended Posts

Shapeshifter

szkurde, ale tanio macie :x u mnie to najtaniej na neste, ale też nie rewelka ! może jeszcze stanieje :)

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Shapeshifter

17

• AniracK

14

• Iceman_x

9

• Andrzej

8

Za starych, dobrych czasów, w roku było najwyżej 3-4 podwyżki, a teraz bywa, ze w ciągu jednego tygodnia bywa i tyle.... :(

Shapeshifter

nieźle :) w Sączu dzisiaj LPG na orlenie obtanili z 2,26 na 2,22 ( dziś rano ) i 2,21( dziś wieczorkiem ) :) oby dalej w dół :)

[ Dodano: 21-12-2005, 22:43 ]

Pb 95 -------------> 3,94

ja sie jak na jakiejs hustawce czuje :|

gora dol gora dol gora dol...

na shellu ostatnio bylo cos pod 3,80

ale pare dni temui prawie pod domem otworzyli mi wiesniacka stacje "ZAGIEL" i tam wczoraj (dzien czy 2 po otwarciu) koleeeeeeeeeeeeejkiiiiiiiiiiii.. bo 3,54...

ktora czec polski pierwsza pobije rekord i spadnie ponizej 3,50? :P

Ceny paliw idą w Częstochowie w dół

Tomasz Haładyj 23-12-2005 , ostatnia aktualizacja 23-12-2005 20:24

Orlen ruszył na cenową wojnę z tanimi, głównie hipermarketowymi, stacjami benzynowymi. W jednej ze swoich placówek - która zmieniła barwy z czerwonej na zieloną - benzynę 95 można było kupić w piątek za 3,49 zł.

Rynek paliw w Częstochowie przeszedł w ostatnich miesiącach ewolucję. Najpierw namieszał Jet, który w końcu (bo działkę posiadał od lat) zdecydował się na budowę swojej stacji przy trasie szybkiego ruchu. I od razu zaskoczył konkurencję sporo niższymi cenami. Dziś się one wyrównały, ale na poziomie niższym niż poprzednio. Grudzień przyniósł kolejne nowości: zmotoryzowanych klientów na zakupy przyciąga Tesco, oferując na swej nowej, firmowej stacji tanie paliwa. Zaś na Ostatnim Groszu czerwony szyld Orlen przemalowano na zielony Bliska. Jednocześnie obniżono ceny do poziomu hipermarketowego.

Właściciel stacji na rogu al. Wojska Polskiego i ul. Równoległej nie zmienił się - nadal jest nim koncern naftowy z Płocka. Bliska to nazwa nowej sieci ekonomicznych stacji paliw, mająca zwiększyć udział Orlenu w rynku detalicznym.

- Z analiz marketingowych wynika, że liczba nabywców oczekujących dobrej jakości paliw po atrakcyjnych cenach stale rośnie - obecnie stanowią oni 25 proc. kierowców odwiedzających stacje paliw. A w 2009 r. udział w tym segmencie wyniesie 33 proc. - mówi Wojciech Heydel, wiceprezes zarządu Orlenu ds. sprzedaży.

I stąd właśnie decyzja o przekwalifikowaniu do 2009 r. około tysiąca z ponad 1900 stacji Orlenu i nowej marce. A mają one bardzo zróżnicowane wyposażenie i ofertę handlową. Już w marcu koncern zapowiadał, że mniejsze obiekty - np. bez myjni czy samoobsługowych sklepów - utworzą odrębną sieć, tzw. ekonomiczną, gdzie ceny będą niższe o kilka groszy. Budowa nowej sieci właśnie się zaczęła - a częstochowska Bliska jest pierwszą z 15 "zielonych" stacji.

W przyszłości w godz. 22-6 stacje Bliskie będą pracować jako bezobsługowe (częstochowska jest w tej chwili nocą nieczynna). W tym czasie cena paliw zostanie obniżona średnio o kolejne kilka groszy. W tych obiektach dostępne będą wszystkie paliwa z wyjątkiem LPG, którego tankowanie wymaga obsługi pracownika stacji. Płatność dokonywana będzie za pomocą kart kredytowych lub gotówki przy dystrybutorze. W podobny sposób działa wiele stacji w zachodniej Europie.

Ceną, jaką przyjdzie płacić za niższe ceny, jest to, że na Bliskich nie obowiązuje program lojalnościowy Orlenu.

IIe kosztuje paliwo w Częstochowie (ceny z godz. 11 w piątek 23 grudnia)

Stacja benzyna 95 olej napędowy

Neste 3,55 3,49

Statoil 3,63 3,59

Shell 3,59 3,57

BP 3,59 3,57

Tesco 3,47 3,44

Orlen 3,59 3,57

Bliska 3,49 3,44

[ Dodano: 24-12-2005, 14:50 ]

A znajomy przerabia Diesle na olej rzepakowy - kwestia podgrzewacza paliwa i elektrozaworów, odpala na ON i jak się nagrzeje przechodzi na rzepakowy - tankuje w hipermarkecie po 2,20 za litr - zakupił cąłą paletę... :lol:

Robi to oficjalnie! Podobno za zachodnia granicą są na stacjach dystrybutory z rzepakowym...

tzn ja tam nie mam nic przeciwko, niech zaniżają (ja na nich i tak nigdyn ie tankuje) ale wytedy okoliczne "markowe" stacje sa zmuszone tez cos obnizyc... wiec jak dla mnie to bardzo ok, ale czasów z tak tania benzyna to prawie nie pamietam :P

tzn pamietam jak pod koniec 2001 zalewałam swojego poprzedniego pyzia... no to za 150zl to mialam w 100% full bak, benzyna za jakies 3,20 - 3,30 z groszem była...

Ja wczoraj tj w Wigilię na Statoilu - Supremę 98(!) po 3,89 tankowałem! A ostatnio prawie do 4,50 dochodziła. Też jakiś rodzaj prezentu dla Puga ( i dla kieszeni).

Jest pewna - smerfastyczna zależność - im dalej od rafinerii gdańskiej /lotos/ tym paliwo tańsze... hmm

Guest mecenas

a ja ci powiem jak to jest na przykladzie piwa z zywca - nazwy nie podaje co y kryporeklamy nie bylo... jezdze co wakacje w okolice zywca i zawsze mnie zastanawialo czemu w okolicach zywca piwo jest drozsze niz u mnie w koninie... i tak przez 3 kolejne lata myslalem az mi jeden lekko wypity "goral" wyjasnił co nastepuje... okoliczni sklepikarze itp biora np 10 skrzynek piwa i rabatu maja 2% a jak przyjezdza transport do mnie to ma na na pace iles tam tysiecy butele i ma abat wtedy 10% dlatego jest taniej niz na miejscu choc w samej "firmie" jest najtaniej i najsmaczniej

mariuszwojciuk

u mnie (Warszawa- Stara Miłosna) na JET ON kosztuje 3,70 i tak sie juz utzymuje z dobry miesiąc (moze delikatne wahania +- 1gr)

Shapeshifter

oby niżej, jeszcze niżej w Sączu tylko na neste poniżej 3,80 tak to wszędzie powyżej 3,90 :(

qfa czy to tylko u mnie tak drogo w Łasku na BP :on 3,79 :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

a ja ostatnio wjechalem na stacje Auchana( wiem wiem..ale przycisnelo mnie) i cena 95 i 98 byla TAKA SAMA - chyba 3.58zika