Jump to content
szymm

Likwidacja szkody

Recommended Posts

sopel
Co ja mam zrobić ? pomóżcie proszę

rzecznik ubezpieczonych - http://www.rzu.gov.pl/

_Bruno_

sopel raczej mi nie pomogłeś . . . sam tu prosiłeś o pomoc jak Cię WARTA skubnęła a mnie odsyłasz do Rzecznika ? w czym mi on pomoże, chyba że Tobie pomógł mogę się mylić więc nie odbieraj mnie źle, po prostu rozwiń myśl.

Mam już mikser w głowie od tych wszystkich przepisów i w ogóle nie wiem jak to pięknie ubrać w słowa :|

Pozdrawiam

szymm

Dałeś im kosztorys swojego rzeczoznawcy i co Ci odpisali?

Bo nie bardzo rozumiem co napisałeś.

sopel
sopel raczej mi nie pomogłeś . . . sam tu prosiłeś o pomoc jak Cię WARTA skubnęła a mnie odsyłasz do Rzecznika ? w czym mi on pomoże, chyba że Tobie pomógł mogę się mylić więc nie odbieraj mnie źle, po prostu rozwiń myśl.

ja spytalem o bardziej ogolnikowe rzeczy, a nie przedstawialem swojej historii, efektem tego jest jedno pisemko , ktore dostalem i nic wiecej. A Ty chcesz zebysmy nie wiadomo co Ci poradzili wyskakujac tutaj z Oplem Omega na forum 206tkowym :>

wiec poradzilem Ci jak bedize najszybciej i najpewniej.

• Thanks 1

_Bruno_

Szymm nie jeszcze odbijam piłeczkę ich rzeczoznawcy swojego dopiero powołam chyba po świętach wielkanocnych. Ale nie wiem czy nie rozpętam piekła i czy nie przeciągnie się to w czasie ;/ no i czy zwrócą mi koszta oględzin mojego rzeczoznawcy bez sprawy w sądzie?!

Dotychczas nie wliczyli dachu po 2 już oględzinach.... no i cały czas jadą na częściach alternatywnych naliczając wartość szkody ;[ podnieśli z 2014zł do 3300zł

Jak to ugryźć ?

Pozdrawiam i spokojnych Świąt życzę

szymm

No lekko nie będzie.

Bez opinii rzeczoznawcy będzie ciężko, chyba że założysz sprawę w sądzie i od razu będzie robił to biegły.

Zawsze możesz przekazać sprawę kancelarii i wtedy pieniądze praktycznie na 100% po 2-3 miesiącach, tylko jakieś 20% odpada.

Bul3k

to ja też zwróce się do Was o opinie ;)

miałem szkode naprawianą z AC (ubezpieczony jestem w PZM) wycena ich rzeczoznawcy to było 3500 wycena warsztatu 6k, zapytałem się dlaczego ich wycena jest niższa uzyskałem odpowiedź że obcinają 50% kosztu amortyzacji części (czyli za wszystkie części użyte w naprawie oni płacą 50%...) oraz poobcinali o połowe stawke za roboczogodzine mechaników i lakierników (stawka wyliczona wg eurotaxu).

w związku z tym pytanie, czy ubezpieczyciel może obcinać stawki za roboczogodziny czy jest jakaś narzucona kwota?

Pozdrawiam

szymm

To już zależy od OWU.

AniracK

jedno pytanie do Was - likwidujecie szkody z AC rozumiem?

ze swojego własnego ubezpieczenia, którego ogólne warunki przeczytaliście (albo i nie) podpisując umowę.

i co tu teraz pomagać? jak niby? jak nie ma do tego narzędzi. Podpisaliście sie pod takimi a nie innymi warunkami i takie beda Was obowiazywac i tutaj nic sie nie poradzi. To jest swego rodzaju umowa zawarta między UBEZPIECZYCIELEM (nie "ubezpieczalnią", nie wszystkie rzeczowniki odmienia się jak pralnia, szwalnia i piekarnia.........) a Klientem. Stawiając swój podpis pod umową -polisą, po przeczytaniu OWU, zgadzacie się i na stosowanie amortyzacji (to jest przecież w OWU!!!), na wyłączenia odpowiedzialnosci takie czy inne (zgodnie z OWU) i na wszystko to co jest tam w mnej lub bardziej zawoalowany sposób zawarte, wiec nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo przy AC sprawa w sądzie będzie długa, kosztowna i ze słabymi perspektywami na wygraną. Mają prawo stosować swoje kruczki w umowach, na to nic się nie poradzi.

a odnosnie ostatniego pytania, czy ubezpieczyciel moze obcinać stawki przy szkodzie z AC

owczywiście! W owu na pewno znajdziesz podpunkt o tym, że przy kosztorysowym wariancie ubezpieczenia stawki są weryfikowane do uśrednionych stawek za RBH obowiązujących w danym regionie. Przy wariancie serwis (czy bezgotowkowo czy jak zwal tak zwał) też mają możliwość obcinki, jeśli serwis przegina ze stawkami - tj, ma podpisane umowy na inne stawki z Ubezpieczycielem a inne stosuje, lub gdy jest to jakiś smietnikowy warsztat (nie ASO), który łapie się własnei do tej "średniej regionu" a stosuje stawki niczym autoryzowany serwis.

więc tak - mają prawo narzucać amortyzację zgodnie z kazdym OWU (powinniście miec tam nawet rozpisane ile i za co)

i mają prawo ciąć stawki do średnich.

szymm

Dokładnie jw. + niekiedy też obcinają coś co w OWU jest inaczej, ale to już bardzo trudno cokolwiek wygrać.

AC reguluje firma z którą podpisujecie umowę, a OC prawo i tu idzie odzyskać co swoje.

A tutaj firma która może pomóc

http://www.equilibre.pl/

AniracK
AC reguluje firma z którą podpisujecie umowę, a OC prawo i tu idzie odzyskać co swoje.
dokładnie tak ;-)

i jednak potrafimy się zgadzać w niektórych kwestiach szymm :victory

wieczny

Fajny temat, to i ja się podpinam.

Teoretycznie:

Mam stłuczkę, jestem poszkodowany, sprawca rozwalił mi tył samochodu.

Czy mogę taką szkodę likwidować ze swojego AC, a moja ubezpieczalnia ściągnie kasę z OC sprawcy? Co za tym idzie nie stracę zniżek, i nie będę się bujał z jakimś tam Link4? Wiem, że likwidowanie szkody z OC sprawcy to kara boska, dlatego pytam na wszelki wypadek. Może łatwiej likwidować z AC, a o resztę niech się martwi ubezpieczalnia. Jest taka możliwość?

AniracK

wieczny - tak

ale dane sprawcy mieć musisz

przedstawiasz swojemy ubezpieczycielowi

oni potem występują z regresem do tow. ubezp. sprawcy i nie tracisz / odzyskujesz znizki

ale jest jedno ALE

szybciej i bezbolesniej zlikwidujesz ze swojego AC

jesli to mala szkoda, nie masz zadnyhc dodatkowtych kosztów - bez wahania

w innym przypadku - w AC ta odpowiedzialnosc jest ograniczona przez OWU

więc potną, narzucą amortyzację, nie zapłacą za całość holowania jesli bylo (tylko zgodnie z owu) z AC nie zlikwidujesz tez dodatkowych kosztow typu przestój pojazdu, wynajem zastępczaka (jesli nie miales takiej opcji na polisie)

a z oc sprawcy mozesz walczyć praktycznie o wszystko

to taka zasadnicza roznica :)

wieczny
a z oc sprawcy mozesz walczyć praktycznie o wszystko
Właśnie o tą walkę chodzi...

Myślałem, że jak jest sprawca to nie będą się przejmować amortyzacją itd.

Jeżeli jest tak jak mówisz to kiszka.

Dzięki i pozdrawiam.

smart206
Wiem, że likwidowanie szkody z OC sprawcy to kara boska

Dwa lata temu ubezpieczyciel sprawcy bez szemrania uregulował fakturę z ASP Puga za naprawę szkody, więc być może zależy to od ubezpieczyciela?

Może łatwiej likwidować z AC, a o resztę niech się martwi ubezpieczalnia. Jest taka możliwość?

Zdaje mi się, że jeśli sprawca nie ma OC, to jedynym wyjściem by szybko usprawnić samochód jest naprawa z własnego AC i późniejsze, długotrwałe dochodzenie przez Fundusz Gwarancyjny należnych pieniędzy, nie wiem jak to jest gdy ubezpieczyciel sprawcy się tylko ociąga.

planeta

AniracK dobrze pisze, AC jest ograniczone OWU a OC ustawa.......to jest podstawowa roznica, choc zapewne rozni sie to od towarzystwa.....i wcale bym nie powiedzial ze w tych wieksych jet lepiej.

AniracK
Zdaje mi się, że jeśli sprawca nie ma OC,
nie ma OC ? bardzo barzdo bardzo rzadko to się zdarza (dlatego, że jeśli sam nie wypowiesz umowy to ona się zawsze automatycznie przedłuża) a w takich wypadkach działa jeszzce UFG i tam mozna się zwracać. Długo to trwa, ale jest do zrobienia.

Oczywiscie fakt - wygodniej z AC (a nawet jesli masz AC to jest jedyna mozliwosc) jesli i sprawca ale tez i poszkodowany nie mają AC - wtedy wkracza UFG.

planeta

z UFG to dlugo trwa...

mam takie pytani przy okazji, kumpel sie mnie pyta czy 1320 zl za OC i AC przy 60% znizkach z duzego miasta za 206 1.9 z 2003r.; duzo to czy malo? nie jestem z tym na biezaco ale chyba nie jest zle nie?

AniracK

długo trwa - ale czasem nie ma innej opcji jeśli sprawca nie miał OC a Ty AC...

co do kwoty - nie wiem.... ja za swojego 1.4 benzyna 8v 2003 r z prawie full wyposażeniem, pełen pakiet, bez żadnych zniżek płacę circa 1700.

szymm
dokładnie tak ;-)

i jednak potrafimy się zgadzać w niektórych kwestiach szymm :victory

Ja nastawiony na ubezpieczalnie jak na ostatnich wrogów, ty z kolei na poszkodowanych bo jesteś po drugiej stronie stąd dość znaczna różnica poglądów.

No ale prawo prawem ;)

co do kwoty - nie wiem.... ja za swojego 1.4 benzyna 8v 2003 r z prawie full wyposażeniem, pełen pakiet, bez żadnych zniżek płacę circa 1700.

Hestia nie ma żadnej zniżki pracowniczej czy coś w ten deseń?

Słyszałem, że niektóre ubezpieczalnie mają zniżkę dla pracowników 50%. Tak, że jak się ma np. 60% to te pozostałe 40% jeszcze na pół.

AniracK
Hestia nie ma żadnej zniżki pracowniczej czy coś w ten deseń?
ma, ale podałam kwotę z zeszłego roku z ubezpieczenia w PZU

obecnej nie podaję, bo przy 50% zniżce zasiać mogę tylko zamęt :)

planeta
długo trwa - ale czasem nie ma innej opcji jeśli sprawca nie miał OC a Ty AC...

no to sam juz nie wiem, niby bez znizek masz 1700, ja z 60% 1320, ale ja mam w zasadzie 1.9 a Ty 1.4.....myslicie ze warto brac to w Link4 w tej cenie?

emilia_24

Witam, wszystkich na forum ostatnio zajmuję się odszkodowaniami i szukam tego i owego w interneci i mogę podsumować wasze wypowiedzi odpowiedzią od ubezpieczyciela na odwołanie cytują "praktyka ubezpieczeniowa wskazuje na" - więc czasem nawet paragrafy wytłuszczonym drukiem nic nie pomagają, to jest polityka firm ubezpieczeniowych i z tym trzeba walczyć - może w końcu nie będzie im się opłacało ponosić kosztów sądowych i nauczą się wypłacać należne odszkodowania. POZYWAĆ ich i nic się nie bać niech się nauczą, że ludzie nie są tempi i wiedzą o swoich prawach !!!