Jump to content

Dekoder Cyfrowego Polsatu - podłączenie pod dwa telewizory

krejzRudy

Recommended Posts

krejzRudy

Mam kolejne pytanko :P

Chcemy zrezygnować z N-ki, na rzecz Cyfrowego Polsatu, który też posiadamy ..

Chcemy dekoder podłączyć pod 2 telewizory, ale sygnał miałby płynąc niezależnie od "władcy pilota" ( ;) ).

Czy wystarczy kupić drugi dekoder, i zrobić rozgałęzienie kabla sygnałowego ? (Tak, aby na każdym telewizorze można było oglądać co innego)

Chyba rozumiecie, o co mi chodzi ;)

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Phantom

26

• michal77

18

• krejzRudy

17

• Herfurt

6

Jeśli każdy TV ma mieć swój dekoder to ok - wtedy zrozumiałe jest że na kazdym TV masz co innego.

Dokupując drugi dekoder musisz do niego poprowadzić oddzielny kabel od konwentera. I teraz masz dwa wyjścia, albo montujesz drugą parabole, albo kupujesz konwenter typu twin z dwoma niezaleznymi wyjściami, bo N-ka i Polsat nadają z tego samego satelity.

Edited by Winc
latawiec
Mam kolejne pytanko :P

Chcemy zrezygnować z N-ki, na rzecz Cyfrowego Polsatu, który też posiadamy ..

Chcemy dekoder podłączyć pod 2 telewizory, ale sygnał miałby płynąc niezależnie od "władcy pilota" ( ;) ).

Czy wystarczy kupić drugi dekoder, i zrobić rozgałęzienie kabla sygnałowego ? (Tak, aby na każdym telewizorze można było oglądać co innego)

Chyba rozumiecie, o co mi chodzi ;)

Żeby cyfrowy polsat oglądać na dwóch tv (inne kanały na jednym a inne na drugim ) oczywiście musisz mieć dwie aktywne karty i dekodery (płacisz dwa razy abonament )W przypadku polsatu nie ma możliwości rozdziału sygnału z jednej karty ( tylko w cyfrze ) .Konwerter z dwoma wyjściami (TWIN )choćby taki:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=599640180

Albo kupić dekoder do którego można wgrywać klucze polsatu, niby to jest nielegalne, ale jak to ma się do tego, że kopiuje sobie ze swojego dekodara a nie klucze z netu?

Żeby cyfrowy polsat oglądać na dwóch tv (inne kanały na jednym a inne na drugim ) oczywiście musisz mieć dwie aktywne karty i dekodery (płacisz dwa razy abonament )W przypadku polsatu nie ma możliwości rozdziału sygnału z jednej karty ( tylko w cyfrze ) .Konwerter z dwoma wyjściami (TWIN )choćby taki:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=599640180

guzik prawda!

Wystarczy kupić jak kolega wyżej wspomniał, do talerza odbiornik double, wtedy ściąga 2 sygnały.

Tak samo w Cyfrą +.

Niestety Nki w ten sposób nie da się jeszcze zrobić.

guzik prawda!

Wystarczy kupić jak kolega wyżej wspomniał, do talerza odbiornik double, wtedy ściąga 2 sygnały.

Tak samo w Cyfrą +.

Jakiś dobry Ferguson powinien dać radę chyba nie?

to się nazywa konwerter satelitarny. Krejs napisz do mnie na PW to ci coś napiszę o tym bo na forum nie mogę :)

krejzRudy

No właśnie nie chciałbym płacić dwa razy ;)

Jeśli mają to być mniej legalne rzeczy, to proszę na PW :)

P.S. Linki do Allegro, proszę .. nie znam się na sprzęcie ;)

latawiec
guzik prawda!

Tak samo w Cyfrą +.

Ty nie wiesz o czym piszesz chyba !!! W przypadku Cyfrowego Polsatu nie ma możliwości rozdziału uprawnień z jednej karty (żeby oglądać dwa inne kanały w tym samym czasie) i potrzeba dwóch dekoderów i dwie karty - jak znasz sposób na rozdział to podziel się z chęcią o tym poczytam.

Chyba że kolega ma dużo kasy i kupuje dwa dekodery z linuksem ,do serwera wpisuje wyciągnięte dane z dekodera, a drugi tuner ustawia jako klient.

Phantom oświeć mnie co to jest odbiornik double?!

napiszę krótko- internet, ferguson. Wiesz o co mi chodzi latawiec. Poprzedni mój post mógł inaczej zabrzmieć

krejzRudy

Dobra, jest to forum publiczne, a to co chcę zrobić, nie jest zbyt zgodne z prawem .. (tak mi się wydaje).

A więc temat zamykam!

Proszę o propozycje, co i jak zrobić, aby działało na PW :)

Dzięki!

---------- Wypowiedź z 14:59 ---------- Poprzedni post o 12:56 ----------

Podobno da się to zrobić legalnie - tj. podłączenie 2-óch TV pod dwa dekodery :)

Ale jest to niby dostępne w Cyfrze +, tak ?

Ma ktoś więcej info, jak to wygląda ?

krejzRudy

Dzięki, ale i tak czekam na inne info, bo im więcej, tym lepiej :D

michal77

Może rozważysz opcję C+ ?

Kupujesz dwa tunery Globo/opticum i po RSie możesz poprowadzić uprawnienia do drugiego tunera, bez stawiania jakiegoś servera czy coś.

Z tego co wiem jest to legalne w jednym gospodarstwie domowym.

Ja mam np takie 2 tunery:

http://allegro.pl/item598819514_tuner_cyf_globo_7010cx_7010cr_3_gratisy.html podłączone kablem RS 232 (samemu można go zrobić, jak się umie posługiwać lutownicą) i do tego w jednym tunerze karta TNK (Telewizja na kartę)

Tylko trzeba zmienić soft w tunerach, ale to nie jest trudne.

Działa na tych tunkach też C+

Troszkę zacina na niektórych kanałach ale podobno C+ działa super. (nie mam wiec nie powiem na 100%)

Ew jakby zacinało znacznie to przez spliter można połączyć. http://allegro.pl/item598530843_spliter_pic_z_2_karty_uniwer_atmel_card_splitter.html

Teraz te tunery zastąpiono modelem http://allegro.pl/item605109406_globo_opticum_4050cx_7010cx_7100cx_7000cx_do_tnk.html

ale ja bym teraz kupił ten bo po lanie można uprawnienia przesyłać http://allegro.pl/item605084538_opticum_globo_7100cxe_7100_cxe_et_3_gratisy.html

• Thanks 1
krejzRudy

Muszę pogadać z innymi domownikami i ustalić, co i jak :)

michal77

Oczywiście tak jak wcześniej było napisane konwerter wymień na Twin i osobnym kablem do każdego tunera, ale to niezależnie co wybierzesz.

krejzRudy

Szczerze, to Cyfra+ mnie odrzuca kosztami ... no sorry, ale nie będę płacił 140zł, aby mieć normalne kanały (HBO, Discovery i podobne ..)

Dobra, a jak to jest z UPC ?

UPC z tego co się orientowałem jeszcze w zeszłym roku, nie wszędzie chce się podejmować montażu.

W familokach na Batorym u kumpla, powiedzieli, że nie podejdą. Ale dlaczego? Nie wiem.

michal77

Prawie się dzisiaj dowiedziałem, szwagier złożył sobie w UPC internet i tv za 59zł/mies. ale nie wiem jakie tam ma programy. Net chodzi super :)

wniosek prosty z tego co czytam te wszystkie strony:

- analogową TV możesz sobie własnoręcznie przerobić na 2 TV

- cyfrową tylko sposobem, który Ci podałem na PW

michal77 a jaki tam transfer tego netu jest?

Bo też od roku myślę o UPC, ale tylko internet :)

krejzRudy
ale nie wiem jakie tam ma programy
Jakbyś mógł, to dowiedz się jaki tam ma pakiet (select, max, plus jakieś dodatki ..)

Bo jak patrzałem, to za 75zł miesięcznie (3 pierwsze miesiące 65zł) jest pakiet Max Standard .. :)

---------- Wypowiedź z 16:10 ---------- Poprzedni post o 16:09 ----------

No u mnie jeśli by coś, to można też wziąć neta, bo teraz płacę 35zł, ale nie mam faktur i nie mam jak odliczać podatku :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...