Jump to content

Gokart z silnikiem od kosiarki

Recommended Posts

Elo

Właśnie odziedziczyłem kosiareczkę spalinową i chciałbym ją jakoś zmyślnie wykorzystać. Tzn. Chciałbym zbudować dla mojego bratanka gokarta. wiem że lepiej by było wsadzić silnik od jakiejś motorynki ale nie moze być za szybki :) Może ma ktoś jakiś schemat budowy takiego cacka albo kiedyś budował. Spawać umiem siedzisko kółka też mam od załatwione od prawdziwego gokartareszte da sie załatwić.

Proszę o pomoc :)

chodzi mi głównie jak rozwiązać problem przeniesienia napędu z silnika od kosiarki. oraz regulacje obrotów. Schemat tzw szajowoza mam bo zrobiś coś takiego z malucha to nie problem. Chodzi mi o coś takiego jak mqją na torach kartingowych takie zabaweczki dla młodszych które mają 4-5 km

lepiej zrób sobie deskorolkę z silnikiem od kosiarki:> kumpel ma i naprawdę daje radę:D

lepiej zrób sobie deskorolkę z silnikiem od kosiarki kumpel ma i naprawdę daje radę

Jak to wygląda :o:D

zdjęcia by sie przydały tej deskorolki :D

img0127ll1.jpg

515803898_942b4b1c69.jpg?v=0

to jest wersja komercyjna a znajomy na jej podstawie zrobił sobie samoróbę deskorolka + stelaż z kółkami i silnik od kosiarki no i hamulec:>

Jaki jest w tym sens ?:> Ten 'wynalazek' to już nie deskorolka, tylko jakiś wózek z silnikiem :>

Jaki jest w tym sens ?:> Ten 'wynalazek' to już nie deskorolka, tylko jakiś wózek z silnikiem :>

Fajne uczucie, sens? sobie pojeździsz tym wszędzie, nawet na leśne ścieżki się nadaje (zależy jakie kółka dasz) ,no i zawsze lepiej po bułki do sklepu tym pojechać niż autem ;), Wiadomo, że na samoróbie lepiej wyczynowych ewolucji nie robić, ale na wyczynówkach jak ta kawasaki to widziałem kiedyś chyba na tvn turbo jak tor motocrossowy tym pokonywali, więc sens jest chyba:)

kiedyś chyba na tvn turbo jak tor motocrossowy tym pokonywali, więc sens jest chyba

No to jeszcze dobry klej na buty żeby nie zostać na starcie :D

Pisałem że to nie dla mnie ma być. nie chce się pozbyć bratanka :). To ma być takie sobiw wozidełko żeby miał chłopak zabawe jak do wujka przyjedzie :)

Ok, taka moja sugestia. Co do gokarta : http://rs54.rapidshare.com/files/80656069/gokart.rar - masz tu wszystkie plany montażowe łącznie z tym co będzie potrzebne by zrobić gokarta. Wszystko w PDF. ściągnąłem sobie, wszystko ok. Po polsku.

Enjoy

Ps, żeby to znaleść ---> google 2 minuty... lenistwo się szerzy:/

Powiem ci kolego że szukałem i nic ciekawego nie znalazłem same buggy albo szajowozy

• 11 months later...