Jump to content
DonPablo

Deska rozdzielcza od 206+ (plus)

Recommended Posts

DonPablo

Poszukuję deski rozdzielczej od 206+ (nawet nie wiem, czy jest juz w sprzedaży, ale może już ktoś widział gdzieś od strzelonego). Jeżeli ktos się z Was orientuje, czy dałby radę zaadoptować taką deskę do "zwykłej" 206. Może ktoś się juz interesował tym tematem, to może podywagujemy na ten temat. Pozdroofka:victory

• Thanks 1

RadMax1

chyba jeszcze zawcześnie...

kubsiol

dużo za wcześnie :) kumpel miał ostatnio problem z deską do Hyundai I30

kupił za 3,5 tysia, ale igłe z poduchami. po miesiącu poszukiwań....

kocurr

Deska od 206+ powinna bez większych problemów podejść do 206, chociaż nie wykluczam małych adaptacji. Mówię oczywiście o samym wpasowaniu tej dechy lecz nie wypowiem się o podpięciu elektroniki, zegarów itp...

Choć jak wszyscy prawią szansa na strzelonego "plusa" na chwilę obecną może być w przypadku, gdy takowy spadnie z "górnej półki" na lawecie ;)

DonPablo

hehe, też prawda. Ale moze się zacząć robić ciekawie za jakiś rok (jeżeli choć w małym stopniu plusik się przyjmie i będzie mozna ustrzelić jakas okazje w allesklepie itp). Dzieki za odpowiedz.

Rebel

Tylko po co... popatrzcie sobie na zdjecie http://www.v10.pl/galeria/peugeot,206,plus,07,artykul,30167,6,jpg.html

Deska ta jest stylizowana na modele 207/307 przez co nie ma tak ladnych przejsc miedzy elementami tej nowej deski 206+ a stara tapicerka drzwi czy konsolą centralna... Moim zdaniem deska standardowej 206 jest i tak ponadczasowa i jak na rok 98 zaprojektowana bardzo gustownie.

vjkedzi

Wygląd to pojęcie względne .

Jak dla mnie jest ok i mi się bardziej podoba ta z plusa.

Ze zmianą nie powinno być problemów.

Jedynie co to z zegarami.

Moja ocena jest wizualna.

Phantom

no na bank trafisz deskę z 206+... chyba klozetową :/

weź pomyśl... auto ledwo w salonach jest

szukaj debila który kupił i już zdąrzył rozwalić to auto...

vjkedzi
Phantom

no widzisz ;) możesz jechać i kupować

a potem zdemontować deskę ;)

vjkedzi

Dobra deska nie jest zła.

AniracK

o fuj :(

:P

vjkedzi

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czym różni sie deska z 206+ od 207.

Chodzi mi o wymiary zewnętrzne,belke mocującą deske i poduszka pasażera.

kocurr
Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czym różni sie deska z 206+ od 207.

Chodzi mi o wymiary zewnętrzne,belke mocującą deske i poduszka pasażera

Wszystkie mocowania są zrobione pod 206, także na pozór wygląda na to samo co w 207, w praktyce jest po prostu "górą" od 207 nałożoną na deskę 206. Jeżeli ktoś myśli aby taką deskę wziąć sobie z 207 (bo łatwiej) to ślepa droga... No może nie ślepa ale totalna rzeźba.

michal_pom1

deska od 206+ jest mniejsza od 207 one tylko wyglądają pododnie i na wyglądzie podobieństwa się kończą

sebba

z tego co słyszałem to raczej nie za bardzo spasuje deska z 206+ do starego bo nagrzewnica jest w innym miejscu tudzież jest inna - nie wiem dokładnie o co chodzi ale w każdym razie jakiś problem z nagrzewnicą. Uprzedzam że informacja nie jest potwierdzona w 100% bo nie przekładałem deski ale z tego co popytałem to tak mi powiedziano.

Paweeł

Nawet nie widziałem takiego tematu, skoro odgrzewamy stare kotlety :), i powiem że jest to możliwe - rzeczywiście są kłopoty z nagrzewnicą, ale nie do nie przeskoczenia. Sam się do tego przymierzam ostro, ale na chwilę obecną brak funduszy.. Na razie są tylko plusowe światełka :D

sebba

no sory - jakoś przeoczyłem że 6 miesięcy temu był ostatni post - ale że się tematem interesowałem i chciałem to zrobić to po prostu napisałem co wiedziałem :) w każdym razie jeżeli chodzi o mnie to zamiana deski odpadła - będzie za to flokowanie.

fr000nc

Mnie interesuje ew. zmiana zegarów na 206+. Po pierwsze, czy wymiary pasują. Po drugie czy podłączenia będą zgodne, czy też coś "ulepszono".

biszkopt

206 od 206+ to całkowicie inna architektura elektryczna, 206+ to pełna magistrala CAN, tak jak np w 207 i elementy wyposażenia elektrycznego nie będą pasować do 206 która jest na magistrali VAN.

Wniosek taki, że można zapomnieć o przekładaniu licznika i innych podobnych rzeczy

grossmoto

Witam, mam pytanko czy ktoś już się bawił w taką przekładkę?Dzisiaj przez przypadek będąc na warsztacie zobaczyłem u nich 206+ i po krótkiej rozmowie z mechanikiem wiem już, że mocowanie deski powinno być takie same.Nie wiem natomiast co z resztą.Panel klimatronika chyba jest ten sam.Pozostaje kwestia liczników, nagrzewnicy i kierownicy.

mim

Do S16 chcesz pchać deskę od budżetowego 206+ ?

Lepiej gdybyś miał MUXa to pewnie by pasował np. licznik, ale po profilu widzę, że masz 2000 czyli bezMUX - m.in. całkiem inny licznik i nie możesz podłożyć od 206+, a tam jak wiadomo licznik ma inny kształt i już będzie problem ze spasowaniem.

Kierownicę może mógłbyś zostawić ze swoją poduszką (a nawet musiałbyś, bo bezMUX ma jeden nabój a MUX dwa), ale nie wiem czy poduszka pasażera jest taka sama (chodzi o samo mocowanie), bo chociaż deska jest całkiem inna to może pasowała by od bezMUXa. Nie wiem, nie widziałem jak to wymyślili.

dawidwhh

Odgrzeje kotleta, planuję wpakować deskę od plusa do swojej s16 gdyż wyglądem jest świeższa od tej co mam aktualnie, od strony technicznej wszystko jest tak samo mocowane? jak z tą nagrzewnicą wygląda? jakieś porady wskazówki? bym był wdzięczny :D