Jump to content

Łamigłówki / zagadki...

Shapeshifter

Recommended Posts

Shapeshifter

Witam :)

Mam taki pomysł aby ten topik był do sładania w nim wszelkiego rodzaju łamigłowek i zagadek na różne różniste tematy :wink:

Moja dzisiejsza zagadka dla Was jest następująca :

Ojciec i syn jechali razem samochodem... nastąpił wypadek w wyniku, którego ojciec poniósł śmierć a syn został ciężko ranny i odwieziony do szpitala ! W szpitalu przewieziono go na blok operacyjny... chirurg mający wykonać operację stwierdził zobaczywszy chłopca, iż nie będzie go operował bo to jego syn !

O co chodzi? proszę o sugestie !

Zastrzegam odrazu: fakt śmierci ojca jest niepodważalny , wykluczamy wszelkie rzeczy związane ze zmartwychwstaniem etc. :) rozwiązanie jest jak najbardziej normalne i jak się zapewne okarze zwyczajne :) trzeba użyć wyobraźni i inwencji ;)

Na Wasze sugestie i rozwiązania czekam najpuźniej do jutra, do wieczora i podam rozwiązanie :)

Jeśli ktoś rozwiąże tą łamigłówkę i poda mi dokładne rozwiązanie to przyznam, że jest " SMART CREATURE " i to na tyle :hyhy:

PS. jeśli ktoś to zna to proszę o nie pisanie odpowiedzi :) szczerość zapewni lepszą zabawę :)

Powodzenia :)

• Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Shapeshifter

76

• Kudlacz

27

• GIZMO_206

23

• Skrzypek

21

Shapeshifter

pewny jesteś ? :) chytra więc i inteligentna z Ciebie istota :) rozwiązanie jak najbardziej poprawne ! tylko nie myślałem, że aż tak szybko zgadnie ktoś :)

cała akcja działa się w Holandii, chłopiec miał dwóch ojców gejów, ktorzy go adoptowali.

Oprocz tego ojcowie byli świadkami jehowy bo najwyraźniej dlatego drugi z ojców nie zgodzil sie na operacje (podczas ktorej mialo dojsc do transfuzji krwi?? ) :P

Co wygrałem?

[ Dodano: 2006-01-04, 22:37 ]

nie będzie go operował bo to jego syn !

rozumiem, ze słowo "chirurg" stosowane jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet wykonujących ten zawód, ale sformułowanie "jego syn" wyklucza kobiete jako chirurga :!:

Shapeshifter

chirurga syn( jego syn ) , przecież nie powiesz jej syn jeśli mówisz w kontekście chirurga czyż nie? no jak? jej syn ? chodzi cały czas o chirurga i tylko wyłącznie, gdybym napisał " (...) nie będzie go operowała bo jej syn " to cóżby to była za łamigłówka ! a rozwiązania gejowskie niegdy by mi do głowy nie przyszły ! nie wygrałeś nic bo Humez był pierwszy ( o ile tego nie znał ) :)

ale to moja odpowiedź jest poprawna bleble

[ Dodano: 2006-01-04, 22:47 ]

shiverek, zwyczajnie:

"chirurg mająca wykonać operację stwierdziła zobaczywszy chłopca, iż nie będzie go operowała bo to jej syn ! "

łamigłówka najpierw musi być po polsku żeby mozna było się łamać :wink:

Shapeshifter

no a czy to nie było by rozwiązaniem ? bo to tak zostało powiedziane by nie sugerować odpowiedzi :)

no a czy to nie było by rozwiązaniem ?

dlatego zagadka powinna tkwić w czymś innym :P

Dobra, czekam na następną ;)

Shapeshifter

dobra o to następna zagadka :

podziel tarczę zegarową dwiema prostymi na trzy części by w każdej z nich suma liczb była taka sama. oto zegar:

podstawa6qw.jpg

najlepiej edytować to w paincie lub czymś podobnym :)

Visterio

Shiverek... znam to bo jestem człowiekiem wyrażającym stały popyt na konsumpcję soku przecierowego pysio z którego zagadka podchodzi ale odpwiedzi uczciwie pisał nie będę ;)

Shapeshifter

brawo Janus :) Visterino choć tyle, że szczery jesteś :) jutro dam nowe zagadki :) jeśli coś macie to dawajcie ! :)

"chirurg mająca wykonać operację stwierdziła zobaczywszy chłopca, iż nie będzie go operowała bo to jej syn ! "

łamigłówka najpierw musi być po polsku żeby mozna było się łamać

wlasnie tak:) co prawda rzeczownik jest uniwersalny ale czasowniki powinny byc w odpowiedniej formie

co do odpowiedzi to w pierwszym zdaniu nie jest wcale napisane ze to byl ojciec i JEGO syn wiec mogl to bys czyjs ojciec i czyjs syn:)

oj prawda bywa w wielu miejscach na raz :)

brawo zólte i dynda w lesniczowce to - zolte dyndałeczko dyndajace w lesniczówce :D

A teraz druga część zagadki: Co to jest czarne i dynda w lesniczowce ??? (dobrze pomyślcie)

czekam na poprawna odpowiedz :P

Co to jest czarne i dynda w lesniczowce ???
jeżeli leśniczy jest murzynem

Teść jest biały i nie ma czegoś takiego :lol:

ale sformułowanie "jego syn" wyklucza kobiete jako chirurga

to sformułowanie donosi sie do chirurga... a chirurg jest rodzaju meskiego .. więć jego syn :)

chirurg mający wykonać operację stwierdził zobaczywszy chłopca, iż nie będzie go operował bo to jego syn

Po polsku, to powinno być tak: chirurg mająca wykonać operację stwierdziła, zobaczywszy chłopca, iż nie będzie go operowała bo to jej syn. Tak samo, jak się mówi: Minister finansów powiedziała...

Shapeshifter

więc napisałem po chińsku :) niech Wam będzie !