Jump to content
colo1313

Tłumik

Recommended Posts

colo1313

Czy miał ktos do czynienia z czyms takim?Pasował by on do puga 1.1

emka

Z czym :ke Nic tu nie widać.

Cobra

Tłumik widmo :)

*RAMZES*

Boszzzz, nie!!!

Jak go władujesz pod auto to Ci zajmie cały prześwit między zderzakiem a ziemią :lol2

No chyba, że masz jeszcze ciężarówkę... :P

*RAMZES*
ż tak zle chyba nie wyglada

jak dla mnie wygląda źle :P

ale jaki ma klank

rzecz gustu ;)

Sumując - jestem na nie :P

Michaleczek88

Z Wkładką chodzi jak motorower komar a bez wkładki jest taki bas ze sie nei da wytrzymać.

Pozdro ;)

guciobiker

mialem takie cudo w cinkolu, buczał fajnie ale wytrzymać sie z hałasu nie dało :P

Grzegorz206
bez wkładki jest taki bas ze sie nei da wytrzymać.

Znajomy mial taki i masakra. Nie dalo sie wytrzymac w aucie tak wyl ten tlumik. Nie montuj go bedziesz zalowal

colo1313

To dzieki za rady chyba zrezygnuje bo az tak głosno to niechce miec myslałem ze on tylko mruczy bo pisze ze jest z regulacja

mathell

colo1313, Duzo deszczówki byś do niego zebrał :D Zamontowac pod odpowiednim kątem i by było z niego dobre wiadro :D

*RAMZES*
Duzo deszczówki byś do niego zebrał Zamontowac pod odpowiednim kątem i by było z niego dobre wiadro

:lol2

albo wyprowadzić rurę za przednim kołem, pionowo go góry i będzie miał Pugo-ursusa :P :lol2

biszkopt

Ja dodam tylko jedno: nie życze komuś zrobić trasy powyżej 100 km z takim tłumnikiem.Masakra , hałas i buczenie tylko(podobnie zresztą jak ze stożkiem, sam jadąc w długą trase zmieniam stożek na zwykły)m

• Thanks 1

mathell
:lol2

albo wyprowadzić rurę za przednim kołem, pionowo go góry i będzie miał Pugo-ursusa :P :lol2

Wtedy to by była rynna zakończona wiadrem :D

A tak rly to nie kupuj wiadra :P Kup jakis normalny "grzeczny" wydeszek. Bo tak jak napisał biszkopt komfort jazdy spada.. a co z tego ze buczy :D

lechoo

Wy tu śmiechy hihy a kolega poważnie sie pyta :P (przeproście :P)

a tak poważnie to nie jedna osoba wkładała duży buczący i świecący sie jak psu jajca na wielkanoc tłumik i w wiekszości przypadków kończyło sie to wymianą na inny bo bas jest fajny jak auto stoi odpalone ;) jak jedziesz to efekty dzwiekowe niezastąpione ..... żona / dziewczyna/ kochanka po przejażdżce napewno powie Ci że ją "głowa boli" :D

nawiasem mówiąc to gdzieś był polecony jakiś tłumik do 1.1 który ładnie mruczał a nie prykał jak seryjny ale przy jeździe nie stwarzał problemów

Guest pugi

kup lepiej ładny wydeszek delikatny bo przy tej potęznej mocy to będzie WRC (Warcy Rycy Cescy)

slavcar

Koledzy, Jacky to producent tuningowego badziewia:dobani, co wala się czasami między innymi śmieciami na półkach w supermaketach obok wszechobecnej chińszczyzny:yuck

*RAMZES*
żona / dziewczyna/ kochanka po przejażdżce napewno powie Ci że ją "głowa boli"

a to może mieć wprost przełożenie na pożycie :lol2

(przeproście )

przepraszamy - ale zrozum, my wolimy partnerki bez bólu głowy :P

krejzRudy
Ja dodam tylko jedno: nie życze komuś zrobić trasy powyżej 100 km z takim tłumnikiem.Masakra , hałas i buczenie tylko
Popieram :) Sam miałem przez jakoś 15-20tyś. km podobny tłumik - mniej ryczał od tego, co pokazałeś colo1313, duuużo mniej, ale i tak trasa była męczarnią :)

digit6

Oj widze koledzy czepiacie sie tego wiadra czepiacie...

Filmik jest mojego autorstwa jak jeszcze mialem puga 1.1..teraz juz nie mam, mam ten tlumik zamontowany w Celice GT i wiadomo ryczec to ryczy ale Toyota jest o wiele lepiej wyciszona i slychac go w srodku o wiele ciszej niz w pugu...

Co do samego tlumika to robiony byl na zamowienie u znajomego z nierdzewki gr. 1,5mm na wysoki polysk. Dawalem za niego jakies 400zl i nie zaluje ani zlotowki.

Wiadomo jedni wola jezdzic z rurka jak od komarka inni wola miec ladnie wkomponowany w tylny zderzak tlumik i do tego ktory ladnie mruczy...a na dluzsze trasy wiadomo, wklada sie wkladke wyciszajaca i jest spoko i nie zgodze sie z tym ze wtedy chodzi jak komarek, bo nadal ladnie mruczy tyle ze mniej i mozna bez problemu tak smigac w dluzsze trasy i halas tak juz nie doskwiera.

Kolega jesli chce cos cichszego polecam Ultera, sam jednak zdecydowalem sie na Mugena i jednemu moze sie to podobac drugiemu nie, rzecz gustu hehe

Pozdr. ;)

Phantom

ja mam 1.4, ładny przelotowy z małą końcówką (średnica 9cm), a nie jak od TIRa

ładnie buczy...

i powyżej 4000rpm nawet można jechać ;) bez stoperów i ful muzy :)

nic więcej jednak na jego temat nie mogę powiedzieć, gdyż takowego już kupiłem Puga :)

fajna sprawa- powkurzać sąsiadów, przejeżdzając koło ich aut z alarmami czułymi na hałaś :) sa sa sa :)

lion206
Kolega jesli chce cos cichszego polecam Ultera

Ja również polecam Ultera, jest wart swojej ceny, miałem Ultera w poprzednim aucie i do puga też kupię.

kubsiol

no ulter nie jest zły, ale po roku już buczy trochę głośniej. Miałem podwójny w 406coupe i nie dało się po roku czasu ruszyć niezauważonym (albo niezausłyszonym:) )

a mugen to jakoś do japońców mi pasuje. A "chrobocze" tak niemiłosiernie że uszy bolą