Jump to content
Sign in to follow this  
tomcyt

Świece "tuningowe" ??

Recommended Posts

tomcyt

mam w planach wymiane swiec w pyziu i zastanawiam sie czy nie kupic zamiast zwyklych te "tuningowe" :?

czy ktos z was mam takie czy to daje jakies efekty i czy nie zyluje silnik :niepewny:

AniracK

hmmm pytanie co rozumiesz przez "tuningowe" tzn na jakie chcesz wymienic?

i czego oczekujesz?

bo jesli masz ochote wrzucić np boscha irydium (o tych wiem na pewno ze sa dobre - pozostale bosche maja rozne opinie) albo jakies swiece NGK, to na pewno zaplacisz wiecej, ale efekt bedzie. Podczas odpalania auta. Bo świece to iskra. I nic poza tym.

Dlatego wszystko zalezy od tego czego oczekujesz... ?

Geciu

kup sobie zwykłe świece. szkoda czasu i pieniędzy na jakieś wynalazki, które i tak nic Ci nie dadzą. wybierz choćby z NGK te, które są przeznaczone do Twojego puga i potem popytaj ludzi na allegro. na pewno mają ;-) http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen

AniracK

mi sie juz powoli tez zbiliza wymiana swiec. I wiem ze to wlasnie NGK będą :)

BIG ANGELO

NGK wcae nie sa jakąs rewelacja, według mnie przereklamowane, ja na twoim miejscu kupiłbym swiece firmy ''ISKRA'' dostepne w prawie kazdym sklepie motoryzacyjnym. Po pierwsze sa to swiece od lat stosowane w benzyniakach, sprawdzone, wytrzymałe a przedewszystkim tanie no ale kazdy ma swoje zdanie

AniracK
ale kazdy ma swoje zdanie
dokładnie, a najlepiej opierać sie na dośiwadczeniach swoich lub innych. I do tego najlepiej nie przeplacać. Stąd NGK i ewentualnie irydiumy (ale one juz do najtanszych nie naleza)

Geciu

heh... każdy ma swoje typy... jakoś tak ISKRA do mnie nie przemawia... kojarzy mi się ze simsonami i rometami. ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że mojemu pugowi bardziej odpowiadają NGK niż np. Bosch

AniracK

a ktore bosche miales? bo ja z opinii boschowych uzytkowników wiem ze swiece to ogolnie oni robia takie-sobie, oprocz tych górno-półkowych..

Geciu

Bosch kupiłem standard takie jak były od nowości. nie pamiętam teraz oznaczeń, ale na pewno nie były to iridium (nawet o nich nie słyszałem). NGK do mojego kosztowały 64zł na allegro, więc to nie jest dużo wg mnie, a przynajmniej zginęły pugowi takie dolegliwości jak trzęsienie się gdy temperatura jest niska a autko zimne.

AniracK
przynajmniej zginęły pugowi takie dolegliwości jak trzęsienie się gdy temperatura jest niska a autko zimne.
i głownie o to chodzi ;)

bo sa i teorie o PRZYROSTACH MOCY poprzez wymiane świec ktore nalezy ;) oraz :roll:

BIG ANGELO

takie sa NGK, cena swiadczy sama o sobie a przecierz to super swiece, w takim razie czemu takie tanie jak to mercedes wsród swiec?? czym sie róznia od ""ISKKRY''???

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=78883007

ja w swoim mam BERU tyle że ja mam żarowe (diesel) i zapala jak mażenie, słyszałemtez ze dobra opinia ciesza sie do benzyniaków BRISKI

Pablo

Geciu, może i się żle kojarzą - ale iskry sa bardzo dobre tyle że krótko żywotne

Geciu

angel82 bo jak poszukasz trochę to kupisz tanio... :) sprawdź choćby w Intercars. kosztują ponad 100zł. w innych motoryzacyjnych wołali po 120zł nawet! czym się różnią? nie wiem. technik-mechanik-inżynier-naukowiec to ja nie jestem, ale ekonomista ze mnie więc znalazłem tanio :P

BIG ANGELO
Geciu, może i się żle kojarzą - ale iskry sa bardzo dobre tyle że krótko żywotne

aż tak krótko zywotne nie sa ale chyba sa to jedne z najlepszych swiec z niskiej półki cenowej i według mnie wcale gorsze nie sa od NK które tez kupsz za 10 zł

Oleandro

Moje ngk wspaniale daje iskre w całym zakresie obrotów.

Spaliny ją idealne kultura pracy tez...

Komplet w hurtowni 100pln do EW10J4.

Widzieliscie komponenty Bosch`a w Tesco?

Dają tam wycieraczki za 20pln - prawa ryknku

mówia same za siebie (jesli są takie tanie to musiały

być tanio wyprodukowane). Polski Bosch nie jest zły!!! :P

Swiece Bosch`a to porazka przez duze P

kazdy w miare oblatany ekektrktryk

samochodowy podzieli ta opinie.

Jak by były do mojego modelu kupiłbym

bezsprzecznie Denso IP...miałem do wyboru

Poprawna praca układu elektrycznego auta

jest kluczem do prawidłowego spalania mieszanki

paliwowo powietrznej...

Technologie jakie stosuje Denso do produkcji świec

rzuca konkurencje na kolana...

Osobiście proponuje Denso - jesli nie bedzie toNgk.

Bron Cie boze od syfu typu Brisk - lepiej kup Iskre :P

AniracK
w takim razie czemu takie tanie jak to mercedes wsród swiec??

a) kto mówi ze mercedes (poza tym od kiedy mercedes jest synonimem luksusu - juz nie ;):P )

b) poza tym jak kazdy wie i widzi, kazda firma robi dosc duzy przekrój swiec. CZy Brisk czy NGK czy Bosch czy cokolwiek innego. Sa za 10zł za sztuke a sa i za 50. Tak jak masz tej samej firmy głosniki, tanszy i drozszy model, czy pralke, czy cokolwiek...

BIG ANGELO

No ale jesli NGK są niby takie super to nie robiliby swiec w cenie 10zł, to tak jak mercrdes nie ma żadnego swojego samochoodu za 50 tys a inne firmy maja!!! :P:D

Oleandro

Ngk na 10pln - chyba na stadionie w Wawie od wietnamskiego

hurtownika :)

Denso IP 70-90pln sztuka i to jak dla mnie

jest Mitsubishi Evo wsród świec.

Pozdro

Adamur

albo tu za 3.99pln... :eek:

Domin

ja polecam NGK ja wymieniałem na 60 tys. teraz mam 75 i jest wszystko OK, pali jak burza, zapłaciłem u mnie na warsztacie 80zł.kiedys miałem Polo 6N i tam miałem briski ale nie odczułem żadnej róznicy,kosztowały 120zł. :D z pozdrawiam

Krzycho

tez jezdze na NGK ale mile wspominam poprzednie BOSCH'e

wbrew opiniom wyrazonym wczesniej sprawowaly sie u mnie doskonale. 8-)

yeti

jak już angel82, i Adamur, lubicie szukać kto taniej poszukajcie mi ngk v-line 20 (bkr6ek) dodam że w sklepie umnie w mieście kosztują 40 zł za sztuke

mitch

w seryjnym aucie świeca nie ma aż takiego znaczenia. Jak auto pali to znaczy, ż jest dobra. Jak nie pali to znaczy, że zła. A jazda na swiecach za 20 pln i 200 pln będzie taka sama. Tylko ta za 20 może szybciej przestać działać/ułamać się/skruszyć

Two_O_Six

gadałem kiedyś o świecach z chłopakami z serwisu w Carimpexie i powiedzieli, że kupowanie jak to ładnie nazwałeś "tuningowych" świec to kasa wywalona w błoto i że testowali fury na takich "tuningowych" i zwykłych i podobno 206 dużo lepiej chodzą na zwykłych peugeotowych. Ale jak chcesz to testuj....