Jump to content
haps

Klimatyzacja (odgrzybianie)

Recommended Posts

haps

Witam, nie moge sie uporac z grzybem albo z innym syfem w klimatyzacji..

Sprawa wyglada nastepujaco:

Przy wlaczonej klimatyzacji nie czuc smrodu, natomiast jak juz sie wystarczajaco ochlodzi i wylaczy sie klime, natomiast zostawi zimny nawiew to wtedy nie da sie wytrzymac.. W zime przy cieplym nadmuchu nic nie bylo czuc, postanowilem wiec odgrzybic kanaly wentylacyjne, kupilem preparat CRC (podobno najlepszy) i zaczalem pryskac zaczynajac od wlotu powietrza pod filtrem kabinowym a konczac na wtryskiwaniu tego preparatu do wszystkich kratek w w konsoli.. zuzylem caly ten preparat (podobno polowa wystarczy) i niestety, ale dalej wali grzybem tak ze trzeba otwierac szyby bo taki smrod..

Najdziwniejsze w tym wszystkim dla mnie jest to, ze przy wlaczonej klimie nie czuc smrodu, po jej wylaczeniu okropnie smierdzi, filtr kabinowy jest wymieniony..

Co radzicie? czy odgrzybianie klimatyzacji tylko na tym polega czy oczyszcza sie jeszcze jej elementy?

Junk65

Parownik oczyścić! Reszta w dziale FAQ Klimatyzacja.

JARECKI13

Mam pytanie ,jesli pokretło mam ustawione na max zimne to jakie powietrze powinno wlatywac do środka . Umnie leci chłodne ,czy tak powinno być .czy coś się dzieje.

Edited by JARECKI13

krejzRudy

A na pewno masz klimatyzację ? hmm

Taki guzik przedzielony na dwie części - przycisk klimy i przycisk ogrzewania tylnej szyby.

Junk65

krejzRudy, umarłem ze śmiechu, ale faktycznie kolega nic nie pisze o właczaniu przyciskiem (4) tylko o pokrętle.

JARECKI13, ustawiasz pełny nadmuch na 4kę (1), nawiew na środek, czyli kratkami na twarz (2) i zamykasz wszystkie wloty oprócz tego po lewej stronie kierownicy (3) - po ustaleniu sie temperatury na kratce powinno być ponizej 10stopni C. W VW nawet do 4stopni C przy manualnej klimie mozna uzyskać.

strona012.th.jpg

strona002.th.jpg

Jeśli jednak masz te klimę a nie ma żadanej temperatury - nalezy jechać do warzstatu który sie zajmuje klimatyzacjami i uzupełnic (lub nabic jeśli całkiem pusta - po uprzednim usunieciu nieszczelnosci oczywiscie) czynnik chłodniczy.

• Thanks 2

JARECKI13

Właczam przycisk zapala sie kontrolka ,i tak jak pisałem nie mam pewnosci czy ona działa prawidłowo .Dlatego te pytania do was skierowane.Leci mi chłodne a nie zimne powietrze.Pojade do warsztatu co robią klime i zobacze co się dzieje .Dzieki za porady.

przemo.bundy
Posted (edited)

panowie nie wrzucajcie zdjec na image shack. bo tam oni kasuja je po jakims czasie....  co mi z takiego poradnika bez zdjec...

Edited by przemo.bundy