Jump to content
Sign in to follow this  
kasper

Swap 1,1 -----> 2,0

Recommended Posts

Diverka

Odpowiem wprost - NIE WARTO!

Ja mam już nauczke co do swapów, bo w takie coś zabawiła się moja połówka w swojej Vectrze.. Wszystko miało być cacy, tylko nikt nie mówił, że po wymianie silnika przeszliśmy już któryś z rzędu remont silnika, któchy pochłonął ogromne pieniądze. W tej chwili już przekroczyliśmy dość ostro wartość auta i naprawde nie było warto..

Aaa, no i naprawdę nigdy nie będziesz miał pewności na jakie g... trafisz - nasz silnik nawet oglądał przed zakupem mechanik. Jak dla mnie to dupa, a nie mechanik, ale faktycznie nie wszystkie wady są zauważalne gołym okiem.

Daj sobie spokój moim zdaniem.

Cin
Myślę intensywnie o wymianie na wiosnę/lato układu wydechowego na dedykowany supersprint z 1.6 16V (ma pasować)

Będziesz wymieniał od kolektora do końcowego wszystko na SS?

Czekam ze zniecierpliwieniem na efekty tej modyfikacji! :D

onimusha

dzięki, ale...

wiadomo że nigdy nie wiadomo co wsadzę do auta, skąd silnik i czy jest sprawny, ale gdy założymy, że 1.6 będzie w porządku pod względem technicznym, to co może mnie zaskoczyć przy swapie?

Myślę intensywnie o wymianie na wiosnę/lato układu wydechowego na dedykowany supersprint z 1.6 16V (ma pasować)

Będziesz wymieniał od kolektora do końcowego wszystko na SS?

Czekam ze zniecierpliwieniem na efekty tej modyfikacji! :D

tak, wszystko :) ja też :P

PUG MAXI

Kacper

Projekt o którym myślisz jest wykonalny w 100%, ale nie oszukujmy się to budowa auta od zera. W ten sposób powstają samochody używane w sporcie. Podstawą jest dobry warsztat, części i dwóch mechaników Magik i Zapaleniec. Spełnienie w.w. warunków to gwarancja sukcesu.

Silnik 2.0 16v 136KM to nie jest najlepszy wybór, sama firma peugeot nie trafiła z jego mocą w segment. Wersja S16 prawie wogóle nie była używana w sporcie ze względu na małą moc wyjściową. W momencie pojawienia się na rynku RC, praktycznie odrazu dostępny był homologowany kit grupy N i A.

Dlaczego o tym pisze? Ano dlatego że większośc tunerów peugeota przy SWAP'ach montowało silnik 2.0 16 ale w wersji 163 KM, z 306 GTI-6. Silnik różni się osprzętem, kolektorem dolotowym i kilkoma detalami, łączy się go ze skrzyną 5 biegową z 206 S16. Takie auto powstało w Ecosse właśnie na bazie 1.1.

Problemem głownym będą tylko pieniądze, bo niestety nie będzie to mało kosztowało.

Jeżeli chcesz "zaoszczędzic" proponuje pomyślec nad SWAP'em silnika 1.6 8v. Silnik był montowany w wielu innych peugeotach i citroenach, z zakupem używanego nie będzie takiego problemu. Modele 1.1, 1.4 i 1.6 8v są bardzo pokrewne, przy takiej modyfikacji wiele elementów pozostanie nie zmienionych. Przy silniku 1.6 8v zmiany w zawieszeniu to sprawa kosmetyczna, wymienic należy tylko sprężyny. Nie wiem jak z instalacją elektryczną ale podejrzewam że albo jest identyczna albo różnice są minimalne. Hamulce możesz wymienic tylko z przodu na wętylowane (seria 1.6 8v 247x20,5mm) a jak zamontujesz większe to tylko lepiej. Pompa hamulcowa zostaje bez zmian, ABS jeżeli jest - równierz.

Pomysł z 1.1 Turbo też nie jest zły, kiedyś widziałem takie Saxo.

Co do auta Balusia proszę nie pisac bzdur jeżeli ktoś nie jest w temacie, auto śmiga bez awarii od dłuższego czasu.

kasper

odgrzebali stary temat w ktorym mialem myslenice jak mialem poprzedniego puga 1,1 teraz mam puga z 1,6 16V i jest git :)

yeti
Pomysł z 1.1 Turbo też nie jest zły, kiedyś widziałem takie Saxo

a to mnie ciekawi. odezwe sie.

mat

plany na uturbianie 1,1 skończyły się na cc 1,6 :lol

lucase

Nie ma problemu z GTi bez dzwonu, ale takie kosztują, jak np. mój :D