Jump to content
rumianko

[guide] Xenony xenony xenony

Recommended Posts

rumianko

bylem dzis na ustawianiu swiatel w stacji diagnostycznej Bosch`a tam pracuje taki gosc jak na moje kumaty jak nic, spytalem sie goscia wprost co musze zrobic zeby mnie przepuscil na przegladzie - zamontowac trzeba system spryskiwaczy na reflektor. pytalem sie takze o system samopoziomujacy i gosc twierdzil ze nie jest kompetnie wymagany :P

po wyjechaniu od niego dopiero zobaczylem jak chu... sam ustawilem swiatla :!: teraz dopiero jest miod malina :D:)

soplica

System oczyszczania reflekorów i system poziomowania jest wymagany żeby pojazd był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Jednak nie ma jak na drodze sprawdzić czy system poziomujący jest czy go nie ma. :wink: Za to policja się nie czepnie ale spryskiwacze widać czy są czy nie ma.

rumianko

moze i tez tak jest jak piszesz :)

zeby to sprawdzic w 100% by trzebabylo zajzec do przepisow.....

soplica

Takie są przepisy :P

rumianko

no to jest to nielegalne :D ale i tak wbijam w to jak bedzie jakis problem z policja to juz bedzie trzeba sie 'dogadac'. :P

bylem dzis sie spytac w ASO jaka jest cena samych czesci zeby zrobic spryskiwacze reflektorow i jak mi zaspiewali 1200zl. to tylko na piecie sie obrucilem i DOWIDZENIA :mrgreen: :mrgreen:

bedzie trzeba poszukac gdzies w gieldzie samochodowej :)

soplica

Ja właśnie szukam spryskiwaczy. Mój ojciec ma fabrycznie xenonki i ja też chce. :)

Cryzuz

A właśnie, że spryskiwacze nie są wymagane. W niektórych autach, gdzie sa montowane oryginalnie xenony nie ma spryskiwaczy np Mercedes W210.

scovron

gdzies juz byl topik o spryskiwaczach i okazalao sie ze jest to nie oplacalne wychodzi duuuuza kaski a skoro nie trzeba to po co :)

soplica
A właśnie, że spryskiwacze nie są wymagane. W niektórych autach, gdzie sa montowane oryginalnie xenony nie ma spryskiwaczy np Mercedes W210.

319a8uf.th.jpg

:P

rumianko

ja kiedys na gieldzie poznanskiej widzialem zestaw podwujnej dyszy pompki i zbiorniczka do spryskiwaczy kosztowalo to 200zl. ale jeszcze wtedy nie bylem tym zainteresowany :( a by sie przydalo to

co najlepsze zbiorniczek do spryskiwaczy ma 6l :eek:

River28

Obrazek

:P

Samochody w ktorych fabrycznie zamontowane sa swiatla xnonowe i nie ma spryskiwaczy, oraz samopoziomowania sie lamp sa dopuszczone do ruchu bez problemow gdyz jest to fabryczne wyposazenie.

Inaczej wyglada sprawa gdy sam wyposazasz auta w takie gadzety- musi byc regulacja swiatel elektroniczna i musza byc spryskiwacze!W innym przypadku lampy takowe sa nie legalne!!

Po za tym Pug 206 nie jest wyposazany fabrycznie w Xnony i nie ma nawet takiej opcji wiec na przegladzie jesli nie masz ukladow lezysz tak samo z policja.Oczywiscie jesli masz spryskiwacze ( dzialajace ) i regulacje nikt Ci nie zabroni takich swiatel!

Wiem cos nie cos o tym sam bo mialem xnonki i niestety nie zdaly egzaminu na polskich drogach.Zbyt wiele tlumaczen Policji :D Dodam, ze nie przerabilem lamp tylko kupilem w Niemczech Ringi Xnony i Tam posiadaja TUV!!

W Polsce niestey zawsze jest cos inaczej:)

Powodzenia wszystkim z lampami zycze! :D

soplica

Samochody fabrycznie wyposażone w xenony mają układ poziomujący i system oczyszczania reflektorów. Takie są wymogi homologacyjne. Fabryki nie opuszczą samochody bez tych systemów.

River28
amochody fabrycznie wyposażone w xenony mają układ poziomujący i system oczyszczania reflektorów. Takie są wymogi homologacyjne. Fabryki nie opuszczą samochody bez tych systemów.

No widze kolego, ze lekcje na temat xenonow odrobiles tylko od 2002 roku :D

Predzej byly montowane juz w autkach miedzy innymi w Mercedesach W 210 jak zauwazyl Cyruz nie bylo spryskiwaczy od zawsze mimo swiatel Xnonowych, to dotyczy sie takze samoregulacji!

Ja nie napisalem nic o tym, ze Nowe auta wyposazone w swiatla typu xnon nie sa zawsze wyposazane w spryskiwacze i regulacje.

Nie chce sie madrzyc bo moge pewnych zeczy dokladnie nie wiedziec, ale cos nie cos sie orientuje :D Mimo mlodego wieku :)

Pozdr.

soplica

Tylko że rumianko xenony założył teraz. A obecnie są takie przepisy a nie inne :)

GIZMO_206

A może by tak mała atrapa spryskiwaczy - misie na drodze się nie poqoomają

rumianko

wiecie to ze taka przerobka jest nie legalna to i tak nie zmienia faktu ze z mila checia nie jeden z was by sobie to zamontowal :)

zawsze tak bylo ze to co nielegalne to pozadane :lol:

ps. chyba bede szukal wkladu spryskujacego reflektor, by sie to przydalo zeby nikt sie nie doczepil tak z grubsza :)

Adamur

River28, śmigam na xenonach juz ponad dwa lata i nigdy nie miałem problemów na przeglądach rejestracyjnych ani z policją (a czesto mnie zatrzymują) byłem tęż za granicą i spoko... z tym że nie mam go w soczewce tylko w zwykłym reflektorze i oczywiście wszystko jest dokładnie i starannie ustawione...

a model W210 na foto to akurat ma spryskiwacze...

[ Dodano: 18-01-2006, 09:35 ]

rumianko, wszystko ok ale powiem szczerze nie widzi mi się trochę sposób mocowania żarnika... przypuszczam że ten glue się roztopi (obym się mylił)... ja wykorzystałem oryginalne zaczepy z żarówek H7... demontaż żarnika xenonowego zajmuje mi parę chwil...

Sparkling Cocktail

Legane nie leganle .. kogo to intesuje ... ????

Ważne ze Zajebiste !!!!!::P

River28
a model W210 na foto to akurat ma spryskiwacze...

No tak mozliwe, ze ma.Ja napisalem iz np.model W 210 o ktorym pisal Cyruz nie musi byc wyposazony w spryskiwacze,a nie ze ten ze zdjecia ich nie ma, a to roznica.

To, ze nie masz problemow to tylko pogratulowac, moze wpadnij na jakis czas do trojmiasta to skumasz :D , ze inaczej na to patrza.Co zas do zagranicy to w europie zachodniej jesli cos ma atest to jest dozwolone, wiec nie ma tam problemow i nikt nie czepia sie na przyklad o spryskiwacze. :) Polska jest inna, wiec poki co musimy uczyc sie z tym zyc :)

Pozdr.

rumianko
rumianko, wszystko ok ale powiem szczerze nie widzi mi się trochę sposób mocowania żarnika... przypuszczam że ten glue się roztopi (obym się mylił)... ja wykorzystałem oryginalne zaczepy z żarówek H7... demontaż żarnika xenonowego zajmuje mi parę chwil...

tak jak pisalem wczesniej chcialem miec cos sprawdzonego a nie wynalazek typu xenon na H7 co nie znaczy ze bedzie to zle swiecilo :!: po prostu chce miec orginal D2R renomowanej firmy, co do kleju to jednak to byl troche glupi pomysl bo teraz jak mi przyjdzie wymienic zarowke to 3 godz. roboty :? no ale co tam na bank jest przytwierdzona zajebiscie do klosza :lol: co do tego kleju juz kiedys uszczelnialem tym podwozie samochodu w innym samochodzi i po 2 latach jeszcze to trzymalo gdzie bylo caly czas na wierzchu :) takrze sie nie rozszczelni ;-)

Adamur

Ja także mam żarnik D2R oryginalny nie przerabiany Philipsa...

a propos kleju to on jest bardzo dobry i przydatny ale do pewnej temperatury jeśli się ją przekroczy to zaczyna się normalnie lać... przy podwoziu raczej nie ma wysokich temperatur dlatego idealnie zdawał w tym miejscu egzamin...

rumianko

no faktycznie tam moze sie wytwazac duza temperatura i poprostu moze sie to rozkleic tylko teraz pytanie jak mocno moze sie nagrzac zarowka od tej strony co jest klejona? dzis to sprawdze bede jechal jakies 3godz. w trase i po tym czasie zobacze czy sie nagrzewa zarowka :)

powiadasz ze D2R philipsa z wejsciem na H7? to nie wiedzialem ze ta firma takie cudo robi, przy nastepnej modyfikacji (lampy musze wymienic na soczewkowe) moze bedzie mozliwosc zakupienia takiego bajeru na H1 :)

froniu
Legane nie leganle .. kogo to intesuje ... ????

Ważne ze Zajebiste !!!!!:

zgadzam się z Tobą w 200% :lol:

rumianko

no to tak przejechalem 150km i sprawa wyglada tak:

- nikt nie mrognol mi dlugimi ze za wysoko mam swiatla :)

- zarowka po 3 godzinach pracy byla zimnna :)

czyli same pozytywy :)

teraz jadac w trase i uzywanie dlugich swiatel nie ma dla mnie sensu bo xenon tak daleko daje ze to jest SZOK!!! :twisted: :twisted: :twisted:

[ Dodano: 2006-01-18, 21:43 ]

ma ktos moze z clubowiczow taka rozpiske jak sa w ASO jak wyglada instalacja spryskiwaczy w 206 ?

Czapa

znalazlem cos takiego, obok nr czesci i juz mozna na stronie Kulej sprawdzic ceny

spryskiwacze8sm.th.jpg nrczesci8jx.th.jpg