Jump to content
rumianko

[guide] Xenony xenony xenony

Recommended Posts

Oleandro

scovron,

Ja i moj kolo z Primery mamy Philipsa i świecą bdb.

To moge polecic ja bo wiem jak działa.

Zakup czegos co nie jest szczelne nie jest najlepszym pomysłem :)

GIZMO_206
Zakup czegos co nie jest szczelne nie jest najlepszym pomysłem

niestety - rozszerzalność temperatutowa może zrobić swoje

rumianko
a jakie przetwornice i zarowki sa najlepsze

chyba jedyne ktore mozna polecic to osram lub philips, jak pytalem to nikt nie umial mi odpowiedziec jaka jest roznica miedzy nimi, :? reszta firm z chin chyba sie nie liczy :wink:

co do przetwornic to hella jest liderem xenonu :)

AniracK
tylko trzeba czekac

to mnie akurat nie rusza bo i tak kase zbieram... ale tez chyba na to samo sie szarpne ;-)

Oleandro, bardzo ;-) ;-) ;-) to u Ciebie wygląda ;-)

reszta firm z chin chyba sie nie liczy
nie no przetwornic z chin bym sie bała.... ale przetwornice hella? w koncu deutsche techniken guten arbeiten mussen? czy nie? :P

Oleandro

AniracK,

Dzięki! Kseny walą dobrze ale ringi swiecą jak d... w nocy a teraz zupełnie je odłączyłem

ale o tym nie w tym poscie :)

...

Jak zakładałem kseny, znajomy próbował mi wcisnąć jakiś wynalazek koreański (żarówkę, która podobno świeci 8000k). Zapytałem czy wstawiał to komuś...odpowiedział, że nie ale

że mi ją wstawi za dopłatą 100pln, powiadziałem, że dziękuje za azjatyckie eksperymenty

(wolałem sprawdzony temat)

Btw. Ostatnio jechał za mną Signum w lusterku nic nie widziałem, tylko rozbłysk - miał na

bank jakieś mocniejsze ksenony...może te z Azji... :)

AniracK
tylko rozbłysk - miał na

bank jakieś mocniejsze ksenony...może te z Azji...

:lol:

mi z kolei ostatnio cayenne dało strasznie po gałach w lusterku... jechac sie nie dało... ale to mzoe tez dlatego ze z innego "kąta" swiecił bo to wysokie jest...

ogolnie ostatnio mam film straszny :D i jak jezdze to sie przyglądam jak komu w jakiej furze xenon wali :D i trzeba przyznac ze miedzy tymi fabrycznymi jest tez spora rozbieznosc hmm

Oleandro
mi z kolei ostatnio cayenne dało strasznie po gałach w lusterku... jechac sie nie dało... ale to mzoe tez dlatego ze z innego "kąta" swiecił bo to wysokie jest...

Fakt...kij wie jak wygląda odcięcie światła w autach gdzie lampy przednie są na wysokości twojej tylniej szyby.

ogolnie ostatnio mam film straszny :D i jak jezdze to sie przyglądam jak komu w jakiej furze xenon wali :D i trzeba przyznac ze miedzy tymi fabrycznymi jest tez spora rozbieznosc hmm.

Nic dziwnego. Mnie się łeb kręci non stop. :) Jezdzi pełno aut po rzeźbach...Koleś kupił A3, ma ciśnieniowe spryski ale bez autopoziomowania. Na pierwszy rzut oka oryginalne kseny ale niestety, Audi zawsze wstawiało i wstawia autopoziomowanie do ksenów więc ma rzeźbę (zrobiąną z resztą w Niemczech)

AniracK
Audi zawsze wstawiało i wstawia autopoziomowanie do ksenów więc ma rzeźbę (zrobiąną z resztą w Niemczech)

hmmmm...... a mi sie wydaje ze u meine Vater nie ma... ale moze sie myle... :P

GIZMO_206
wynalazek koreański (żarówkę, która podobno świeci 8000k).

super - żarówka zamalowana niebieską farbką :P pierwszy radiowóz twój :wink:

Oleandro

GIZMO_206,

:) W sumie nie...wyglądała jak zwykła żarówka ksenonowa lecz nie miała

napisu philips, osram tylko jakieś krzaki :P i podobno świeciła bardzo jasno

a patrząc na nią strumień światła wydaję się być bardziej niebieski.

GIZMO_206
patrząc na nią strumień światła wydaję się być bardziej niebieski

to rozumiem - ale temp 8000 to troszkę granatowy :P

rumianko

GIZMO_206,

mniej wiecej tak to wyglada:

link link

Dujawica

imponujące

ale cena zwala z nóg 350 EUR :eek:

Micz

Kupiem sobie niedawno(właśnie jutro do mnie już dojdą:)) śliczne lampy soczewkowe. Teraz jestem na etapie dokupowania zestawu xenonowego. Jako że mam czerwony metalik które de facto wygląda jak jasny bord, zastanawiam się nad 10 000 12 000 albo 14 000 K. Te barwy pasowały by mi najbardziej. Jestem w stanie je kupić. Mam całkiem niedrogi=> w porównaniu do innych osób które oferują, dostęp do takich zestawów. No nic. Czekam na jakąś rade experta!!

Dujawica

Daj jakiegoś linka na sprzedawcę reflektorów soczewkowych.

Dujawica

Noooo. Ładniutkie. Mają elktr. regulację ??

Micz

mają mają jak mogą nie mieć....język niemiecki jest moim konikiem..jak coś Elo Rap Ziomek uderzaj...:)

Dujawica

Zaczekam na zdjęcia już założonych.

scovron

takie same sa na allegro i chyba kolega LAPEK takie ma a moze sie myle :?:

Micz

No dobra a co do tego czy wziąć 10 czy 12 czy 14tyś K nikt mi nie doradzi?? :?

rumianko
zastanawiam się nad 10 000 12 000 albo 14 000 K.

niechce narazie sie rozpisywac o tych zarowkach, ale podaj mi cene jednej takiej 10.000K ktora ktos ci oferuje :) lub calego zestawu?

jak mi sie dobrze wydaje to 12.000K juz jest na drugiej generacji xenonu 55w :twisted:

Micz

No więc sprowadzam cały komplet ze stanów, lampki+przetwornice wszystko orginalnie zapakowane, koleś sprzedaje wszystkie możliwe zestawy, ma 100% pozytywów a sprzedaje średnio dwa zestawy dziennie. W tym miesiącu sprzedał 68 z tego co pamiętam zastawów. Cena, bagatela: 274.99 dolarów + 25$ za przesyłke. No i jak? Oczywiście cene podaje do 14 000K.

No i jednak. Co się stało już się nie odstanie. Zamówiłem 14 000K :)

rumianko

to tak to co kupujesz to jest made in china w 100% nie jest to zadna renomowana firma tylko "no name" takie zarowki wogole nie istnieja u producentow ktorzy sa liderami, max co mozna w tym momencie kupic to osram 5100K i philips 6000K takie sa realia, ale sa na bank zarowki od renomowanych firm o temperaturach okolo 12.000K sam widzialem juz pare autek ktore mialy tzw. purpurowy xenon i na bank nie byla to przerobka tylko orginal (jak dobrze pamietam to takie vanowate reno to ma)

no ale takiej zarowki nie idzie kupic :)

a i jesli kupisz takie np. 14.000K niewiadomo jakiej firmy to ciekaw jestem jakie jest wykonanie takiej zarowki i jaka zywotnosc :(

caly czas mi sie wydaje ze xeny powyzej 10000K to juz sa te 55w jeszcze troche musze poszukac w google :)