Jump to content
rumianko

[guide] Xenony xenony xenony

Recommended Posts

rumianko

Micz, a powiedz mi gdzie tam widzisz przetwornice helli? ja tam nie widze takich :(

acha ze tak spytam masz w polsce konto PayPal`a?

ps. tak wygladaja kolejne generacje przetwornic (to tylko tak w celach informacyjnych)

generacjabig3ze.th.jpg

Micz

To też nie pisałem że przetwornice są helli tylko chodziło mi o żarówki :) W sumie, ważne żeby mi to działało. Generalnie dlaczego nikt nie powie o walorach takiej barwy? Nie wygląda to fajnie?? :> No i mógłbys mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tymi kolejnymi generacjami? Jaka jest różnica? Bo jestem słabo wtajemniczony mistrzu jed.. to znaczy puga :)

A no jeśli chodzi o żywotność jest napisane że 3000godzin. Zwykłego halogenu jest 300. Zobacz sobie komentarze. Ten koleś ma 100% pozytywów. To nie może być lipa ;)

rumianko
To też nie pisałem że przetwornice są helli tylko chodziło mi o żarówki

niewiem ale ani zarowek helli ani przetwornic helli tam nie widze :(

Generalnie dlaczego nikt nie powie o walorach takiej barwy? Nie wygląda to fajnie??

to na bank bedzie najfanjiejsza rzecza w tym zestawie ;) ja jak bede wymienial na soczewke to bedzie na bank 12.000K made in china :D

No i mógłbys mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tymi kolejnymi generacjami?

to tylko tak sie to zmienialo. technologicznie, zarowka i tak tak samo bedzie swiecila ;) po prostu sa o wiele mniejsze

Micz

AAhhh no rozumiem dzięki za info :) A jeśli chodzi o to czy to jest helli, to jest tak napisane w tytule aukcji, a czy koleś mówi prawdę dowiemy się jak mi je przyśle :) tak jak mówie, opieram się tylko na tym że wszyscy go chwalą, nikt nie narzekał.

rumianko

Micz, nie chce byc niemiły ale dales sie nabrac na troche blacha sprawe poniewaz w tytule ma wpisane hella dlatego jabys wyszukiwal po hasle hella to mniej wiecej znajdziesz to co chcesz tylko w innym wydaniu ;)

a jeszcze jedno masz tego paypal`a?

pozatym bedzie zajebiscie wygladal twoj pug na takim zetawie :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!: ;-) :!:

chyba bedzie jedyny w polsce samochod z 14.000K :)

Micz

hehe i to mnie właśnie jara :twisted: a jeśli chodzi o paypal'a to właśnie nie chce mi zaskoczyć z kartą debetową nie wiem właśnie czemu a kredytowej nie mam :( Dlatego płace normalnie przelewem gotówkowym. Ale myśle że za niedługo to rozgryze i będę mógł z paypal korzystać normalnie.

ps. A pisze że debetową tez można przelewać :( Głupi internet.

Dujawica

Tylko co będzie jak Cię wyhaczą chłopcy w szarych mundurkach ?? 8000 K nie zwraca uwagi ale barwa o ciepłocie 14000 raczej tak. Nie masz "kabla" ?? Spora inwestycja. Fajny efekt alei duże ryzyko ??

scovron

ale jak bedzie 55w to co z instalacja elektr. czy wytrzyma...??

odwazny jestes na ebayu odchodza najwieksze walki...jeszcze przez PALa to rozumiem ale przelewem tak w ciemno :) informuj nas a biezaco jestem ciekaw tego zestawu

:)

Dujawica

Jeśli wytrzymują halogenowe 90/100W to wydaje się że wytrzyma.

Też jestem ciekaw co będzie z dostawą tego HID-owego zestawu..

rumianko
ale jak bedzie 55w to co z instalacja elektr. czy wytrzyma...??

jesem pewien na 100% ze wytrzyma ;)

sorka ale sie pomylilem xenon nowy ma 50w (ogolnie malo jest materialu na necie o nowym xenonie :( jak ktos cos znajdzie to dawajcie linki)

to co kupuje Micz to jest normalny xenon 35w tylko zarowki maja wysoka barwe swiatla ;)

odwazny jestes na ebayu odchodza najwieksze walki

ja tam nie nazekam na ebaya jesli tylko ktos ma paypal a przewaznie 95% ma to jest w 100% bezpieczna aukcja, troche rzeczy nakupowalem w stanach i nigdy nie bylo problemu z tym ;)

Dujawica
bezpieczna aukcja, troche rzeczy nakupowalem w stanach i nigdy nie bylo problemu z tym

A jak długo idzie przesyłka ??

scovron

hmmm no to moze warto sciagnac sobie LEDY np. z dojczlandow bo ceny maja przyjmne :D pomyslimy

GIZMO_206
Jeśli wytrzymują halogenowe 90/100W to wydaje się że wytrzyma.
jesem pewien na 100% ze wytrzyma

jeśli autko z MUXem to ma raczej przekaźniki na światła, więc chyba wytrzyma, trzeba tylko strawdzić czy przekaźniki są na 20A

ale jeśli autko jest w wersji bezMUXowej to radze nie liczyc na to że wytrzyma - wtedy nie pakowali przekaźników i cały prąd wali przez przełacznik - przy zapłonie XENONów może dźwigienka świateł spłynąć :P - radzę założyć przekaźniki na światła 20-30A - zwykłae samochodowe

Micz

Wiesz że tak powiem poznaje dopiero arkana sztuk tuningowych 8) Możesz mnie wtajemniczyś czym jest ten MUX? yyy

GIZMO_206

MUX - muliplexer - chyba - autka z MUXem produkowane są od końca 2001 roku, ja mam jeden z ostatnich bezMUXgowych - czyli całkowita łopatologia elektryczna, jak włączam światła, to włączam światła, a w MUXach jak włączasz światła to kompik (MUX) dotaje sygnał że jest ci za ciemno i włącza światła. Niby to samo a nie do końca. W MUXach jest dużo więcej przydatnych rzeczy-opcji.

Micz

Moje autko ma może 1.5 miesiąca. Więc wydaje mi się że ma ten system. A jakie jeszcze przydatne opcje posiada? I dzięki za info :)

GIZMO_206

Micz, super - 1,5 miecha ... kiedy to było ... :( ... szukaj ukryte - nie udokumentowane funkcje PUGa - był taki temat

[ Dodano: 09-02-2006, 08:03 ]

proszę bardzo

http://206club.net/viewtopic.php?t=3416

Adamur

A propos:

TEMPERATURA ŚWIATŁA 5000K ???

O co chodzi z tymi „od 4300K do 12000K” (kelwinów) - absolutnie nie o temperaturę pracy, jaką osiąga żarówka halogenowa czy xenonowa !!! Mówimy tu o barwie tj. kolorze światła. Zwykła żarówka, tylko część dostarczonej energii zamienia na światło (w większości na energię cieplną). Żarówka xenonowa świeci na skutek wyładowań elektrycznych w bańce szklanej wypełnionej mieszaniną gazów przede wszystkim ksenonu. Proces pozwala na uzyskanie w zależności od składu procentowego gazu różnych kolorów światła. Najbardziej interesujący dla kierowców jest kolor porównywalny ze światłem dziennym tj. od 4300K do 6500K, dla SZPANERÓW np. 12000K niebiesko-fioletowy. Pamiętajmy, że ze wzrostem temperatury (koloru) spada „efektywność” (jasność) oświetlania drogi. Największą „wydajność” mają żarówki od 4300K do 6000K. Na fabryczny montaż są instalowane żarówki o temperaturze 4300K i 5000K.

TEMPERATURA PRACY

Normalna żarówka jest w zasadzie „grzałką”, której odpadem jest światło. Dlatego reflektory samochodowe tak mocno się nagrzewają, a w skrajnych przypadkach pękają po przetarciu śniegiem. Żarówka xenonowa (palnik wyładowczy) ma znacznie większą sprawność i dlatego z mocy 35W otrzymujemy wielokrotnie więcej światła a przy tym żarówka rozgrzewa się ledwo wyczuwalnie. Podczas pracy lampy można bez problemu dotknąć uchwytu żarówki a będzie on ledwo ciepły. Nieprawdą jest, że stopi się cokolwiek w lampie.

Zaczerpnięte stąd....

scovron

1,5 miesiaca to gwarancja pooooleci.....jak nic :)

GIZMO_206

Adamur cena na tej aukcji trochę pojechana więc gość wspiera się wiedzą techniczną, ale z matmą to trochę kłopoty ma - walnął się w prądach i jasności XENONA. Ale ogólnie ma rację - temperatuta to nie temperatura

Dujawica

Tu chodzi o ciepłotę barwy a nie temperaturę żarówki

scovron

no co z lampami doooszly ??

Micz

No właśnie lampy już mam a żarówki mi idą. Dziś zrobie wam zdjęcie :) A co do xsenonów to właśnie tam większa część energi jest zamieniona na światło. Dlaczego? Bo xsenon żeby świecić taką barwą jaką świeci potrzebuje więcej energi. Ciepło też = energia. Dlatego żarówka nie jest tak mocno nagrzana jak zwykła halogenowa. A i jeszcze jedno. Jak będę miał fotki to jak je moge wrzucić? bo właśnie nie mam stronki :wkurzający: a co do gwarancji staram się uniknąć jej utraty, ale jestem czystym przykładem czubka, który tuning przekłada ponad gwarancje pieniądze itp bleble Samochód to jak mój 3 brat hehe

rumianko
Jak będę miał fotki to jak je moge wrzucić? bo właśnie nie mam stronki

to jest link do guida Janusa: 206club.net

jak bedziesz instalowal xeny to dawaj nam znac jak to ci wychodzi ;)

Micz

Obiecałem że lampy pokaże więc pokazuje hej!! :) Nie wiem czy mi się uda ale próbuje :P

dsc004662us.th.jpg dsc004642yb.th.jpg dsc004627vn.th.jpg

Wiem wiem, pug troche nie umyty i nie uczesany ale sami wiecie, mróz te sprawy :rozpacz: