Jump to content
rumianko

[guide] Xenony xenony xenony

Recommended Posts

krejzRudy

canaveral, mylisz się co do gładkoszybówek i oślepiania. Sam miałem HIDa w swoich gładkoszybówkach i nikogo nie oślepiałem. Wystarczy pomyśleć i pojechać wyregulować snop światła na stację diagnostyczną, a nie jeździć jak jakiś baran z ustawionymi do góry reflektorami :)

I może moje słowa potwierdzić grono osób, które były na zlocie 3 lata temu :)

(wieczorem bardzo długo były załączone światła i każdy się dziwił, że nie oślepiają)

woodar
nikogo nie oślepiałem

Tego nie wiesz, nie siedziałeś w każdym samochodzie mijanym z naprzeciwka. Jeśli wam H7 słabo świecą to może zamiast chińskich ksenonów lepiej zainwestować w okulistę i dobre okulary.

canaveral

coraz poważniejsza argumentacja nieoślepiania :)

yayko

ja założyłem jkśenony z jednego powodu bo w nocy słabo widzę :D(mam okulary bo noktowizora się nie dorobiłem :) )

krejzRudy

woodar, uu przepraszam wszystko wiedzącego :)

Jechałem innym autem, jechali inni (znajomi) i jakoś ich nie oślepiało, więc .. wiesz lepiej, tak?

Koras
Tego nie wiesz, nie siedziałeś w każdym samochodzie mijanym z naprzeciwka. Jeśli wam H7 słabo świecą to może zamiast chińskich ksenonów lepiej zainwestować w okulistę i dobre okulary.

a moze pora zainwestowac w mozg zamiast czepiac sie innych :)?

Jest cos takiego na stacji diagnostycznej jak lustro do pomiaru wysokosci swiatel i ono sprawdza wlasnie czy nie razisz i skoro na tym czyms "xenon" w zwyklej lampie nie razi to znaczy ze jest ok i nie razi ludzi z naprzeciwka.

Kazdemu auto i tak nie dogodzisz, nizsze auto albo gleba i kazde auto typu x5 oslepia xenonami bo jest wyzej. Mialem dokladnie tak samo jak rudy i bylo git trzeba kupic odpowiedni zarnik i nikt nie narzeka.

---------- Po chwili dodano... ----------

ja założyłem jkśenony z jednego powodu bo w nocy słabo widzę :D(mam okulary bo noktowizora się nie dorobiłem :) )

oczy kobry. polecam.

Adam Małysz.

maciexx123

a ja napiszę coś innego :D bez obrazy Rudy i inni, jak się ma znajomego diagnostę można podjechać i sobie wyregulować, ale jakby się trafiło na jakiegoś czepialskiego to nie powinien w ogóle tego robić, nie oszukujmy się w 206 nie ma miejsca xenon prawdziwy

woodar
Jechałem innym autem, jechali inni (znajomi) i jakoś ich nie oślepiało, więc .. wiesz lepiej, tak?
Tak, wiem. Co chwila widzę jakiegoś garażowego tuningowca który wali po oczach ksenonami z allegro w swojej Ibizie.

a moze pora zainwestowac w mozg zamiast czepiac sie innych ?
również polecam ;) oraz prawy alt ;)

nie oszukujmy się w 206 nie ma miejsca xenon prawdziwy
z tym nie można się nie zgodzić.

canaveral
a moze pora zainwestowac w mozg zamiast czepiac sie innych ?

AAAMMMEEEN :hurra

maciexx123
z tym nie można się nie zgodzić.

założysz system autopoziomowania, założysz spryski, położysz odpowiednią instalację, obejrzy to odpowiedni rzeczoznawca, zatwierdzi i da przegląd to okej nie było tematu ...

krejzRudy
a ja napiszę coś innego bez obrazy Rudy i inni, jak się ma znajomego diagnostę można podjechać i sobie wyregulować, ale jakby się trafiło na jakiegoś czepialskiego to nie powinien w ogóle tego robić, nie oszukujmy się w 206 nie ma miejsca xenon prawdziwy
To też fakt :) Jednak u mnie się cieszył, że przyjechałem i dałem mu zarobić te 15zł ;)

Tak, wiem. Co chwila widzę jakiegoś garażowego tuningowca który wali po oczach ksenonami z allegro w swojej Ibizie.
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo nie tędy droga. Ja nie bronię xenonu, mówię o swoim przykładzie.

dawid-x-maniek

a w moim mieście na Hidy zabieraja dowód czy masz regulacje czy nie bo te zarniki są złe dla policji i bez homologacji i maja to głeboko gdzieś czy oślepiasz czy nie koniec.

Pedro
a w moim mieście na Hidy zabieraja dowód czy masz regulacje czy nie bo te zarniki są złe dla policji i bez homologacji i maja to głeboko gdzieś czy oślepiasz czy nie koniec.

I prawidłowo. Tak powinno być wszędzie.

Wystarczy fakt, że żadne lampy do 206 nie mają homologacji do użycia z żarnikami ksenonowymi tylko z żarówkami halogenowymi.

maciexx123

a co jeśli masz seryjnie xenon, ale bez soczewki ? lajk stwierdzi, że to chiński HID

adrian1115

Na kloszu masz znak homologacji dla ksenonu i nikt nie może się przyczepić.

mim

W swoim drugim aucie wcale nie mam żadnych oznaczeń na kloszu, mimo, że mam oryginalny ksenon. Myślę, że jak będą lampy dobrze ustawione i auto nie będzie wyglądało przesadnie zmodzone (np. zbyt ciemne szyby) to nikt nie zwróci uwagi, a jak auto będzie się rzucać w oczy, ale nie w pozytywnym znaczeniu to będą się do wszystkiego czepiać, aby znaleźć haczyk na właściciela i za coś zabrać dowód i wlepić mandat ;)

maciexx123

analizowałem przykład na reflektorach od mojego Outlandera, obejrzałem kilkanaście zdjęć xenonu i zwykłych nie różnią się dosłownie niczym, oprócz przetwornic zamontowanych u dołu obudowy, ktoś mógłby to zmyślnie zrobić tak samo z HIDami

Rico

No przecież są przetwornice w wersji "SLIM" i pakują pod reflektory :D Sam znam kilka osób co tak mają i policja sie nie dowala + fakt, że światła są odpowiednio ustawione.