Jump to content
rumianko

[guide] Xenony xenony xenony

Recommended Posts

Adamur

rumianko, źle mnie zrozumiałeś... :) -mam takie same żarniki jak Ty...

rumianko
znalazlem cos takiego, obok nr czesci i juz mozna na stronie Kulej sprawdzic ceny

o to dokladnie chodzilo, dzieki!!

Adamur, to jak masz przyklejona zarowke do klosza? czy moze masz przerobiona ta orginalna spinke i zarowka ci sie zapina?

Oleandro

Czapa,

Same nasadki i dysze do sprysków to 700pln, jakbyś chciał kupić wszystko

to moze w 1.5k byś się zamknął tylko po co?

Montując spryski nie zalegazlizujesz ksenów w aucie.

Spryski w 206 nie są ciśnieniowe, te montowane do aut z fabrycznymi

ksenonami tak.

Potrzeba by było jeszcze żyroskopowy ststem poziomowania 3k-5k

Ja w garazu mam wiaderko i szmatkę i codziennie przemywam klosz

lampy :). Słaby spryskiwacz montowany w 206 nie zmyje efektywnie

zmrożonego błota.

Co do montowania ksenonów w zwykłaj lampie.

Policja widząc 206 ze zwykłymi lampami bez niczego

zawija dowód.

Według mnie jak ksenon to soczewka.

Zarówka mocno podpada i zalatuje własnoręczną

rzeźbą.

Niebiescy w Szczecinie polują na ksenonowych rzeźbiarzy.

BTW.

Z ksenonami na zarówce ze seryjnymi lampami

o przejsciu badania technicznego mozecie ZAPOMNIEC.

Chyba, że zrobicie go gdzies na wsi :)

To tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

rumianko

legalny ksenon na 100% jednak jest mozliwy :)link jutro do nich zadzwoni i sie spytam jaka cena jest ukladu spryskiwaczy :wink:

Oleandro

BA bezsprzecznie mozliwy, tylko za ile :P

rumianko

dzwonilem do goscia i zestaw cisnieniowych spryskiwaczy Hella kosztuje 800zl. razem z zamontowaniem :?

chyba taniej wyjdzie jak bym kupil na allegro jakas instalacje orginalna i ja dostosowal do puga 8-)

Adamur

rumianko, tak jak pisałem wcześniej wykorzystałem oryginalne zaczepy/spinki -lekko je podoginałem...

AniracK
W niektórych autach, gdzie sa montowane oryginalnie xenony nie ma spryskiwaczy np Mercedes W210.
np A3 mojego ojca... i wiele wiele przykladów. JA slyszalam juz 200 wersji tych przepisów. Ostatnia z w miare pewnego zrodla to taka ze nie trzeba wg kodeksu ani tego ani tego. Inna prawda to taka ze policjanci i tak sie przywalaja (bo sami przepisow nie znaja) wiec... :mur:

przeróbeczka i guide ;-) ;-) ;-)

ja u siebie montuje wlasnie lampy na soczewce, z myślą o xenonnie wlasnie.

Do podobnych lamp w 306 cab kumpla moj luby montowal xenon. Zetaw z allegro - przetwornice helli + zarniki phillipsa. Zestaw = tyś. Podłączyli i "pali trawę" :D - wrzucałam jzu na forum gidzes fotek poglądowo - porównawczą zwyklej i nie zwylej...

dlatego ja.. odkladam kase.. moze potem na spryski tez (chociaz za bardzo mi sie nie podbaja :/ ) mysle ze w soczewce moze to jzu dawac niezle - patrzac na to co sie dzieje u niego :eek:

rumianko ja mam tylko few questions:

1. jak to jest z tymi przetwornicami? przykreciles ja jakos pod lampe czy jak to wyglada? no i ile w tym prawdy zeby lepiej nie lezalo to na "golej blasze" tylko jakos to zaizolowac? robiles cos?

2. coz temperatura swiecenia? sa jakies do wyboru zarówy? trzeba sie zdecydowac jakie maja byc czy od czego to zlezy? (nie znam sie.. :/ )

3. czy pod jedna przetwornice mozna podlaczyc dwa zary? czy za duze obciazenie? tzk zeby zrobic sobie odrazu tez dlugie na xenonie?

Legane nie leganle .. kogo to intesuje ... ????

Ważne ze Zajebiste !!!!!:

dokladnie... u nas w kraju 3/4 wszelkiej ingerencji w auto jest nielegalne :|

Micz

Może mi ktoś powiedzieć gdzie moge kupić całe klosze z soczewkami i xsenonami tanio? I czy jeśli nie ma takiej opcji to moge kupić takie jak są dostępne do 206 soczewkowe i domontować sobie xsenony? Bo właśnie nie wiem jak to jest z temperaturą czy mi się nic nie będzie przegrzewać. O na przykład w takich: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81979373 To znaczy wiecie. Chodzi mi o takie ale na pewno nie w takiej cenie. Więc gdzie mógłbym takie tanio kupić? I czy można do takich ksenony wpakować? Z góry dzięki za pomoc :)

rumianko
1. jak to jest z tymi przetwornicami? przykreciles ja jakos pod lampe czy jak to wyglada? no i ile w tym prawdy zeby lepiej nie lezalo to na "golej blasze" tylko jakos to zaizolowac? robiles cos?

dokladnie mocowalem przetwornice na takie paski samozaciskowe,

moje przetwornice sa hermetyczne czyl tak jak je rozebralem to byly zalane takim twardym gelem i juz tam nic kompletnie sie nie dostanie zadna wilgoc itp. kable sa tak samo zabezpieczone i nie ma mozliwosci zeby wilgoc weszla gdziekolwiek :)

2. coz temperatura swiecenia? sa jakies do wyboru zarówy? trzeba sie zdecydowac jakie maja byc czy od czego to zlezy? (nie znam sie.. )

oczywiscie ze sa, standard xenonu to 4500K mozna kupic takze 7500K i 10000K te ostatnie to barwa swiatla jest taka purpurawo niebieska wyglada to przegiecie nie wiem czy widzialas? mozna to zauwazyc w nowych samochodach klasy wyzszej ;) tylko jest jedno ale 10000K kosztuje na allegro min. 400zl. za szt. a w sklepie to nawet nie chce myslec bo pewnie kolo 1k :?

3. czy pod jedna przetwornice mozna podlaczyc dwa zary? czy za duze obciazenie? tzk zeby zrobic sobie odrazu tez dlugie na xenonie?

nie mozna bo zarowka xenonowa potrzebuje bardzo duzej ilosci V zeby sie odpalic jak podlaczysz dwie zarowki to pewnie sie nie odpala bo bedzie za malo V :)

[ Dodano: 2006-01-21, 19:44 ]

Micz,komplet xeny + soczewki beda kosztowaly mniej wecej 2k jak dla mnie nie oplacalne.

kup sobie lampy np. takie jak dales linka (sa ok bo maja regulacje elektryczna) i mozesz wrzucic do nich spokojnie zarniki xenonowe z koncowka H1 bedzie bezproblemowo i bez klejenia zarowki do klosza :wink:

poszukaj dobrych przetwornic na allegro i wio! :)

jesli chcesz zrobic doslownie tak jak w xenonie to jeszcze musisz wymienic soczewke z halogenowej na xenonowa, ja na lato bede zmienial lampy na soczewke i bede rozklejal lampy zeby wrzucic tam soczewki xenonowe :) :twisted:

Oleandro

Tak tylko wrzucę.

Emitowane swiatlo przez palnik wywoławczy jest sporo silniejsze, przez co jaśniejsze

i podobne do dziennego, około 5000K.

Temperatura pracy zarowki ksenonomej jest nizsza, nic się więcej nie

przegrzewa. Spryskiwacze są między innymi po to aby oczyścić klosz

lampy ze śniegu, który o wiele wolniej się topi...

Przetwornice zalewane żelem z Paszteta, Pugów lub Renówek - nie są najlepszym

rozwiazaniem, szczególnie jak nie są nowe.

Nowa szczelna hella jest pewna, szczególnie, że oferowana na allegro po normalnych cenach.

AniracK
tylko jest jedno ale 10000K kosztuje na allegro min. 400zl. za szt. a w sklepie to nawet nie chce myslec bo pewnie kolo 1k

czyli na klosz lamy to nioe ma wpływu?

no i od czego to zalezne? od zarówek? czy od przetwornic tez?

zeby wrzucic tam soczewki xenonowe
a czym sie roznia? :)

Temperatura pracy zarowki ksenonomej jest nizsza, nic się więcej nie

przegrzewa. Spryskiwacze są między innymi po to aby oczyścić klosz

lampy ze śniegu, który o wiele wolniej się topi...

hmmmmm - czyli czy dobrze dedukuje z tego ze w takim razie na xenonie klosz sie w sumie mniej nagrzewa niz na zwyklych zarowkach?

Nowa szczelna hella jest pewna, szczególnie, że oferowana na allegro po normalnych cenach.

no wlasnie - mozna za niecaly tyś wyrwać dwie hermetyczne przetwornice helli + zarniki phillipsa... warto? :hyhy:

rumianko
Przetwornice zalewane żelem z Paszteta, Pugów lub Renówek - nie są najlepszym

rozwiazaniem, szczególnie jak nie są nowe.

mozesz mi napisac dlaczego tak jest? skoro moj braszka ma w swojej audi ma helle i sa identycznie zalane takim przezroczystym gelem :?

czyli na klosz lamy to nioe ma wpływu?

no i od czego to zalezne? od zarówek? czy od przetwornic tez?

klosz nie ma zadnego wplywu na swiecenie, najwiecej tu ma do gadania sama zarowka czyli dokladniej jaka temperature ma swiecenia, teraz wyszly nowej generacji xenony ktore maja moc 55W tam jest inna przetwornica niz w tych normalnych 35W

a czym sie roznia?

rozklad wychodzacego swiatla jest troszke inny, ktos to juz wczesniej wymyslil i jest po prostu lepiej oswietlona droga :)

hmmmmm - czyli czy dobrze dedukuje z tego ze w takim razie na xenonie klosz sie w sumie mniej nagrzewa niz na zwyklych zarowkach?

dokladnie bo xenon ma 35wat a normalna zarowka 55wat

no wlasnie - mozna za niecaly tyś wyrwać dwie hermetyczne przetwornice helli + zarniki phillipsa... warto?

za 1tys. spokojnie kupisz 4generacji przetwornice + zarowki xenonowe na H1 i soczewki xenonowe :wink:

Oleandro

rumianko,

Znajomy gość zajmujący się instalowaniem kitów,soczewek itp, śmiał się z zawodników

z żelowymi przetwornicami, bo miał takich kilku co przyjechało z "jednym okiem" na wymiane żarówki a skonczyło się na wymiania przetwornicy po żel puścił i przetwornica umarła...

Ludzie opychają żelowe przetwornice, bo są bardzo tanie w porownaniu do helli.

Wystarczy je wyrwać ze zmasakrowanej lampy od Paszteta czy Renówki...

Producent nie przewidział, że ktoś będzie je odrywał i przemieszczał (na co dowodem jest wkomponowanie ich w lampe na stale i zalanie zelem).

Jednym działa drugim nie.

Ja proponuje hermetyczną helle bez galaretki :) (mam takie nowe i dostałem

gwarancję od montera)

1000pln na instalacje zarowek i przetwornic w dobrej lampie.

Na soczewki to też może starczyć ale takie do przylepienia, które pochodzą z aut, które na swoje nieszczęście spadły z giewontu :)

Zamiast lepienia czegoś co nie będzie funkcjonowało proponuje lampy FK z dwoma ringami, elektryczną regulacją i soczewką, która jest bdb jakości. (1200pln)

Niektórzy wstawiają sobie soczewki w zwykłe lampy, ja nie jestem fanem tego typu

przeróbek...z jakiego powodu...wstawic soczewke w gładką lampę to jedno zamontować ją

i wyregulować oba odcięcia tak aby świeciła to drugie.

Więc nie proponuje "wrzucać" sobie soczewek do zwykłych lamp, bo rozmawiałem z właścicielem 206 cc, który tak zrobił. Pomijając fakt, że było roboty na 3 dni, po skończeniu

nie świeciło jak trzeba. A znajomy z zakładu powiedział, że nigdy w zyciu nie podejmię się

wstawienia ksenonu na soczewce do gładkiej lampy w 206 - to się do tego nie nadaje.

Dodam, że przy montowaniu ksenonu w deposach w EW10J4 trzeba było przemieścić główne zasilanie lampy bo nie było jej już gdzie pchać...

AniracK
Ja proponuje hermetyczną helle bez galaretki

wlasnie takowe zakupił sobie znajomy, i pali to pięknie... dlatego i ja rozważam.. :twisted: tymbardziej ze cena tego leci w dół :twisted:

FK z dwoma ringami, elektryczną regulacją i soczewką, która jest bdb jakości.
ale niestety nie maja wymimennych diód w ringach i ringi są neonowe... czyli jesli juz rypnie to po ptakach :/

rumianko

Oleandro, mialem tez na oku helle ale jakos te moje wydaly mi sie ladniejsze i sa IV generacji (choc i tak nie wiem czym sie roznia od I)

tak pozatym to cena byla najwazniejsza i dlatego mam takie jakie mam :) miejmy nadzieje ze beda dlugo swiecic :)

AniracK, jak ja bym przerabial na xenon to najmniejszym minimum dla mnie by byla regulacja elektryczna bo co zrobisz jak gosc ustawi ci lampy w jakiejs diagnostyce i wladuje ci sie na tylnia kanape 2 osoby??

w miescie to jeszcze nie ma problemu ale tak jak ja jezdze na trase czesto, to jest dla mnie minimum. :wink:

Oleandro

AniracK,

Ehh lampy FK. Moje nie mają neonów tylko 5 zarowek 1.2W na jednym ringu.Moge tylko powiedzieć, żeby nie podłączać ringów na krótko bo to je zabija!!! :)

Tak tez było w moim przypadku, w prawej lampie lekko przygasły...teraz odłączyłem i śmigam na samych h7 i wg mnie wsiurskich postojach po bokach, ktore ponownie podlaczylem gdy odciołem ringi. Many, który sprzedał mi te lampy upierał sie, że dekiel z tyłu odchodzi i się sciąga - ja jeszcze tego nie sprawdziłem, bo chęć rzeźbienia przy takich temperaturach odchodzi mi całkowicie :). Jak sie ociepli, w miejsce zarowek 1.2W wstawie diody, które zasile przez przekaźnik i mały układ elektryczny, który będzie zapobiegał skokom napięcia na instalacji, które to sa bezposrednią przyczyna zdychania ringów. Te operacje sprawia, że ringi będa jaśniejsze i nie padna w tydzień czasu.

Jesli ksenon to zdecydowanie powinno być regulowanie promienia swiatla w kabinie (nie na śrubokręt)...z jakiego powodu? Ostatnio jechałem w 5 osób i musiałem sciągnąć lampy w dół bo była masara. Jakbym zostawił to mijajace mnie wózki miałyby dzień w nocy...

rumianko,

Ja nie wiem której generacji są moje przetwornice, wiem, że są nowe i grunt, że pracuja :)

Robią też cicho piiiiiiii jak zapale kseny :)

Pozdro dla Was.

rumianko
Robią też cicho piiiiiiii jak zapale kseny

u mnie jest to samo :D:D

kumpel az sie przestraszyl tego jak mu pokazalem jak swieca przy otwartej masce :D

scovron

chyba ze ma sie gazowe, twarde amortyzatory i obnizona belke wtedy PUPCIA tak nie siada :)

AniracK
wladuje ci sie na tylnia kanape 2 osoby??

nie woze wiecej niz 3 osób w aucie...

Moje nie mają neonów tylko 5 zarowek 1.2W na jednym ringu.Moge tylko powiedzieć, żeby nie podłączać ringów na krótko bo to je zabija!!!
hmmm - to ja poprosze fotke, bo te FK ktore mialam przyjemnosc ogladac byly zdecydowanie neonowe.. a to jest.. lekki zonk ;)
5 zarowek 1.2W
hmmm - rozumiem ze wymiennych? bez rozszczelniania lamp? jest jakies dojscie? i jakie to sa 1.2W? :P

Adamur
1.2W

takie są montowane u nas w zegarach...

Sparkling Cocktail
nie woze wiecej niz 3 osób w aucie.

Ja Tez nie :)

Takie zboczenie pezotowców ...

Strasznie siada zawieszenie z tyłu ... jak jezdzi kupa ludu ..

tAki juz urak .. Strasznie delikatne samochody

Dujawica
Jednak nie ma jak na drodze sprawdzić czy system poziomujący jest czy go nie ma

Wystarczy że każą ci wyłączyć światła i ponownie je włączyć. Jest ewidentny ruch lustra.

[ Dodano: 26-01-2006, 14:26 ]

Predzej byly montowane juz w autkach miedzy innymi w Mercedesach W 210 jak zauwazyl Cyruz nie bylo spryskiwaczy od zawsze mimo swiatel Xnonowych, to dotyczy sie takze samoregulacji!

A co to jest pomiędzy halogenem przecimgielnym a lampą zasadniczą w tym W210 ten trapezik - to wysówany spryskiwacz reflektorów.

[ Dodano: 26-01-2006, 15:13 ]

Ja mam wskodzie xeny fabryczne jeżdżę już nią 3 lata i żaden glina mnie jeszcze nie zagaił o lampy.

Oleandro

rumianko,

Przypomniałem sobie o bezpiecznikach

A wymienileś bezpieczniki od świateł z 10A na 15A?

Jeśli nie to wymień bo ksenon Ci zmęczy instalacje i

zobaczysz ciemność. :) (jak masz 10A to spali bezpiecznik)

Mimo niższego napięcia pracy samej zarowki samowywoławczek

przetwornica lepiej siorbie niz zwykłe H7.

AniracK,

Zrobie fote next week, ale tak jak pisałem ringi są odłączone. Podłączone były na krótko,

co nie sprzyja ich zywotności.

1.2W, takie jak postojowki w seryjnym pugu, tylko mniejsze gabarytowo i mocowo.

Bez rozszczelnienia lampy...tak obiecywał many, który mi je pogonił, ja go trzymam za słowo a jak okłamie napisze do niego kolejny superdyplomatyczny list :)

rumianko

Oleandro, dzieki za rade, nie wiedzialem o tym ;-)