Jump to content
nogciu91

Jak zwiekszyc moc w 2,0 HDI??Od czego zaczać?

Recommended Posts

nogciu91

Cześć. Od nie dawna jestem posiadaczem 206 na 2,0 hdi i chciałbym systematycznie zwiększać w nim moc tylko nie wiem od czego najlepiej zacząć.Bo podobno ma 90KM a jak dla mnie to troche mało ;) Z góry dzięki:)

nogciu91

A zna może ktoś jakiś zakład w Krakowie który sie tym zajmuje?

natymzakonczymy

Ja chipowalem u Goodhope.Jechalem tam z Krakowa.Nawet jak paliwo doliczysz to i tak Ci mniej wyjdzie niz bys robil w Krakowie.Gosc zna sie na rzeczy.Spytaj go sam.

Bommb

Godula Moto Sport : http://www.godula.pl/

Chipowałem tam swojego. Pełen profesjonalizm :)

nogciu91

I ile wyszło takie cos?

---------- Po chwili dodano... ----------

czyli najlepiej zacząć od chipa żeby zwiekszyc moc?

deperdussin
czyli najlepiej zacząć od chipa żeby zwiekszyc moc?

Przed chipem najlepiej dokonać wszelkich planowanych zmian czysto mechanicznych, które już po przemapowaniu, mogą inaczej wpływać na pracę silnika. Goodhope pisze program pod konkretny egzemplarz, w zależności od naszych oczekiwań (wszystko w zakresie rozsądku), a nie wgrywa masówki. To powoduje, że np. po dodaniu intercoolera zmieni się charakterystyka silnika, która podczas pisania programu przy chipowaniu, nie została uwzględniona.

Abest

JA bym przec chipem wywalil profilaktycznie katalizator ;)

nogciu91

a co mi to da jak wywale katalizator?

deperdussin

Katalizator to temat rzeka. Są tacy, którzy twierdzą, że po jego wycięciu nie zmienia się kompletnie nic poza wyższą emisją spalin. Ale są i tacy, którzy zauważają przyrost mocy i tzw. "odmulenie" auta. Nie ma pojęcia jak to jest na prawdę, bo posiadam katalizator. Słyszałem za to od kilku znajomych, że po jego usunięciu mieli problem z przeglądem, bo to zabieg podobno nielegalny w Polsce :P

Witos

odetkaj wydech, zrób program i nic więcej nie potrzebujesz do sprawnego przemieszczania się.

Abest
Ale są i tacy, którzy zauważają przyrost mocy i tzw. "odmulenie" auta. Nie ma pojęcia jak to jest na prawdę, bo posiadam katalizator. Słyszałem za to od kilku znajomych, że po jego usunięciu mieli problem z przeglądem, bo to zabieg podobno nielegalny w Polsce

Co do legalnosci to faktycznie moga sie czepiac na przegladzie ale ja z tego tragedi bym nie robil specjalnej poniewaz i ten problem da sie obejsc, zamiast katalizatora wklada sie strumiennice i po problemie, pucha jest ale silnika nie dlawi i generalnie ten obrazek panom od przegladow wystarcza i niesiegaja po mierniki czystosci spalin z reszta do tej pory jak na przegladnie bylem to jeszcze ani razu mi nie sprawdzali czystosci spalin. Pozatym pug bez kata i tak mniej zanieczyszcza srodowisko niz autobusy komunikacji miejskiej plujace olejem z wydechu ( przynajmniej w LBN). A co do tego czy oddlawia silnik to powiem TAK, a dla czego? Zrobcie sobie doswiadczenie polegajace na nabraniu powietrza i wypuszczeniu go przez slomke do napojów ( bedzie symulowac uklad wydechowy z katem a wydychane powietrze spaliny z silnika) i bedzie wszystko wiadomo :). No i przy powazniejszych programach i modach np. w 206 Ceglarza ( FMIC i tak dalej) kat tez nie pomaga i generalnie najlepszym rozwiazaniem jest wydech przelotowy. Niewiem jak jest z asortymentem do HDI ale do wersju bezynowych roznych marek sa dedykowane zestawy poczawszy od kolektora po noniec wydechu np. firmy supersprint

Pozdro :)

nogciu91

ok dzieki wszystkim no to wywale ten katalizator i włożę strumiennice no i zastanowie sie nad tym chipiem:) dzieki jeszcze raz

Pozdro

Prezes
ok dzieki wszystkim no to wywale ten katalizator i włożę strumiennice no i zastanowie sie nad tym chipiem:) dzieki jeszcze raz

Pozdro

Właściwie to nie określiłeś się jaka moc by Cię satysfakcjonowała?

Systematyczne zwiększanie mocy w tym wypadku, to prawie zawsze konieczność korekty programu, więc zastanów się dobrze czego oczekujesz, chyba że chcesz za każdym razem śmigać na hamownie i korygować soft.

Ja to widze tak:

stage 1 do 120KM - uzyskasz praktycznie samym softem, można udrożnić wydech, odłączyć EGR, ale nie jest to konieczne.

stage 2 120 - 140KM - intercooler, regulacja ciśnienia doładowania na turbinie, drożny wydech, no i tu pojawia już sie problem ze sprzęgłem.

stage 3 140 - ??? (180 widziałem najwięcej) - to przede wszystkim zmiana turbiny na większą, możlwie duży IC i wydech np. 2.5 cala, koniecznie sportowe sprzęgło, przyzwoite hamulce i sam nie wiem dokładnie co jeszcze, możliwe że inne wtryski. Będą też problemy ze skrzynią, przegubami itd...

Ceglarz

Żadne strumiennice, zwykła prosta rura wystarczy. Co do hamulców... po samym programie przydało by się coś lepszego.

Jeśli chcesz montować IC to mam jakieś tam elementy potrzebne do jego montażu.

Abest

Ceglarz, byles poprawki w sofcie jakies robic po wywaleniu kata ?

Ja sie zbieram tez do chipa (tzn kasa sie zbiera :) ) ale mi to bardziej niz na V max itp. zalezy na elastycznosci i przyspieszeniu bo u nas i tak ganiac niema gdzie ponad 180 km/h (i jeszcze mam troche auto posadzone nizej) w sumie a sprawne wyprzedzanie na naszych drogach to jednak podstawa

nogciu91

Mam nowy problem z moim peugeotem 206. Cały czas wyskakuje mi kontrolka silnika juz byłem chyba ze 6 razy u elektryka i cały czas jest bład pedału gazu i EGR wymieniłam juz 2 razy pedał i odłaczyłem egr i dalej to samo...... nie wie ktos co to moze byc?

TuneFORCE
Ceglarz, byles poprawki w sofcie jakies robic po wywaleniu kata ?

Po wywaleniu KATa nie trzeba nic w sofcie grzebać;)

Na samym początku najlepiej jest wywalić kat. i zrobić program, auto będzie znacznie żwawsze i pewnie nic więcej juz nie będziesz chciał grzebać:)

ania_i_krzys

Ostatnio podkręcony silnik 2,0 HDi widziałem w 307 która była do wzięcia z Intervapo...ale już sprzedana :-D. Silnik był podkręcony elektronicznie z 90 do 110 KM. Z tego co sobie przypominam wymienia się chip...

TuneFORCE

Ania i Krzyś...nie wymienia się chipa...

Kiedys w starszych samochodach, trzeba było wylutowac kość w której był zapisany software sterujący praca silnika za pomocą programatora zczytac, zmodyfikować w edytorze i z powrotem grac i wlutować do ECU...

Teraz juz sie praktycznie nie lutuje, trzeba zczytac program za pomocą interfejsu przez złącze diagnostyczne, zmodyfikować i z powrotem wgrać do ECU.

Nie wymienia sie więc żadnych chipów:)

sebomaster

Ma ktoś kolanko do HDI do intercoolera?

ania_i_krzys

Tak napisałem, jak ktoś mi kiedyś powiedział...że swojej 206 wymienił chip aby zwiększyć moc silnika...:-/ tak więc sorki za wprowadzenie w błąd ;-/

Silv3r
Tak napisałem, jak ktoś mi kiedyś powiedział...że swojej 206 wymienił chip aby zwiększyć moc silnika...:-/ tak więc sorki za wprowadzenie w błąd ;-/

Może PowerBox? :)

goodhope
Ostatnio podkręcony silnik 2,0 HDi widziałem w 307 która była do wzięcia z Intervapo...ale już sprzedana :-D. Silnik był podkręcony elektronicznie z 90 do 110 KM. Z tego co sobie przypominam wymienia się chip...

:)

pomyślmy ....kto dłubie soft dla intervapo....(elbląska 93) :jezor

Boczek
kto dłubie soft dla intervapo

Cięzko powiedzieć kto chipy wymienia :P