Skocz do zawartości
cybernetic

Rodzaje zderzaków, zderzaki w 206

Rekomendowane odpowiedzi

Phantom

kumpel ściga się w rajdach 206tką, i mają w Bielsku miniklub rajdowych 206tek

gadałem z nim, i większość z nich zdejmuje szerokie i wsadzają wąskie żeby tamte sprzedać zanim je szlag trafi.

Czyli kwestia 1 rajdu i zderzak jest ubity czy coś ;)

Mam dostać w stanie idealnym, zobaczymy :)

Jak już będzie to potem pomartwię sie o resztę ;) podobają mi się halo soczewkowe, ale nie wiem czy ktoś już się w to bawił w 206 ;)

Lakierowanie za jednym razem zrobię (bok, i czarne plastiki) ;) po znajomości :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
slavcar

Zeby dobrze zrobić i fuszery nie odwalić to zmiana na szeroki zderzak jest dość kosztowna. Posłużę się przykładami cen: zderzak ok 130 PLN

plaster miodu 60 -90 PLN

listwa zderzaka czarna w ASO 163 PLN

halogeny Valeo 230 PLN

lakierowanie różnie, Ja dałem 100 PLN po znajomości

nadkola połówki 70 PLN

kołeczki montażowe ok 30 PLN ( 2 typy)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
biszkopt

slavcar, zapomniałeś dodać do ceny listwy wzmacniającej pod zderzak.

a tak OT to jak wkłada się szeroki to pasowąło by ryfle zamienić na gładkoszybowe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Shapeshifter
Ja nie widziałem. Być może masz rację ale podaj przykład, najlepiej z katalogu i w jakich wersjach występował brak tych obwódek.
Nie wiem co to za wersja, ale widziałem w salonie, zresztą kilka na ulicy też widziałem. Nowe, po liftingu. Wąskie błotniki miał i nie malowane listwy na zderzakach i drzwiach. Na pewno takie są.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

Biszkopt spokojnie ;) będą angele ;):D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Joanita
Problemem mogą być nadkola. albo zostawiasz swoje i na wysokości zderzaka będzie ich tam kilka mm brakować albo szukasz takich do szerokiego zderzaka.

Tak to wygląda w rzeczywistości, jakieś 5 mm:

thumbnmail.png thumbnmail.pngthumbnmail.png thumbnmail.png

zderzak1.th.jpg zderzak3.th.jpg

Nie wiem co to za wersja, ale widziałem w salonie, zresztą kilka na ulicy też widziałem. Nowe, po liftingu. Wąskie błotniki miał i nie malowane listwy na zderzakach i drzwiach. Na pewno takie są.

A kiedy widziałeś w salonie? W którym roku? Bo coś nie kojarzę takiej wersji.

W katalogach nic na temat kratki z listwą nie piszą.

Znam natomiast osobiście jedną 206 XS z 2003 r. po lifcie z kratką bez tej chromowanej listwy. Nie wiem za pomocą jakiego klucza zakładali z listwą czy bez. ;) W każdym razie w servicebox znajdują się obie wersje grilla.

Istnieje też wąska kratka z listwą:

thumbnmail.png[/url]listwakratka.th.jpg

thumbnmail.png

Edytowane przez Joanita

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gemius

"Czarna listwa w zderzaku z małym uśmiechem jest jego integralną częścią i nie można jej zdjąć, natomiast w zderzaku z dużym uśmiechem jest mocowana za pomocą zszywek tapicerskich."

Czarna listwa w wąskim zderzaku jest mocowana tak samo jak w szerokim. Widziałem to na własne oczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

no oczywiście ;)

ostatnio ją nawet odczepiłem ;)

ale pewnie firma Peugeot znów zrobiła raz tak, a raz inaczej. Podobnie jak miało to miejsce ze zdjęciem osłony głośnika w 3D. Nikt nie umiał, u mnie schodził normalnie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
Czarna listwa w wąskim zderzaku jest mocowana tak samo jak w szerokim. Widziałem to na własne oczy.

A ja mam w domu wąski zderzak i w moim egzemplarzu to integralna cześć. Nie można ją wyciągnąć ani czegokolwiek z nią zrobić.

ale pewnie firma Peugeot znów zrobiła raz tak, a raz inaczej.

Najwyraźniej masz rację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gemius
A ja mam w domu wąski zderzak i w moim egzemplarzu to integralna cześć. Nie można ją wyciągnąć ani czegokolwiek z nią zrobić.

To może masz ten zderzak czarny nie malowany???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
To może masz ten zderzak czarny nie malowany???

Nie, zderzak jest w takim kolorze: http://www.206club.net/showthread.php?t=50658 . Jest cały lakierowany ale na tym kawałku który robi za te czarną listwę jest czarna okleina (taka jak na słupkach drzwi)

---------- Po chwili dodano... ----------

Uzupełniłem pierwszy post o nowe informacje. Teraz powinno być już OK.

Jeszcze jedna sprawa

Joanita, rozumiem że jeżeli wymieniamy błotniki na inne to nie trzeba zmieniać nadkoli. A jeżeli zmieniamy zderzaki to trzeba?

---------- Po chwili dodano... ----------

a to kolejna fotka z cyklu Przed i Po:

przedpo.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Joanita

cybernetic,rozumiem, że użyłam tylko słowa błotniki, stąd te Twoje dociekania. Otóż chodzi wyłącznie o to, że można sobie założyć szeroki zderzak mając wąskie błotniki i nadkola. Nie trzeba ich zmieniać. Będzie pasować. Chyba że kogoś będzie drażnić te wystające 5 mm, to wtedy zapoda sobie odpowiedni szeroki komplet do zderzaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic

Joanita, czyli zdanie które napisałem na samym początku: "Przy wymianie zderzaka na inną wersję należy zmienić także nadkola." jest prawdziwe. Przy wymianie zderzaka na inny trzeba zmienić nadkola. Co błotnikach nic nie pisałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
slavcar

Wiedziałem, że coś zapomniałem do mojego kosztorysu:

BSM B3 za 140 PLN (miałem seryjny BSM B2 :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

rozumię, że zmiana BSMu pod kątem halo?

U mnie jesy 3 więc kolejne koszta odpadają ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic

slavcar, jak chcesz zrobić halogeny najtańszym kosztem to zrób tak jak ja - nie musisz zmieniać BSM, tylko podłączasz halogeny pod jakiś bezpiecznik w aucie i dajesz włącznik (taki ze sklepu za 2zł)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Joanita
Joanita, czyli zdanie które napisałem na samym początku: "Przy wymianie zderzaka na inną wersję należy zmienić także nadkola." jest prawdziwe. Przy wymianie zderzaka na inny trzeba zmienić nadkola. Co błotnikach nic nie pisałem

Tak. Nie wiem, czemu sądziłam, że chodzi Ci o wymianę całego kompletu. Pewnie pomyślałam o błotnikach właśnie. Jest OK. Przy tych dwuczęściowych nadkolach wystarczy wymienić te dolne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90

Może mi ktoś powiedzieć, ile szeroki zderzak jest szerszy dołem od wąskiego? Bo nie wiem czy mi dokładka od Laguny podejdzie (do wąskiego)...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ewemys

Mam pytanie czy halogeny z wersji z małym uśmiechem rok 2001 będą pasować do zderzaka duży uśmiech plaster miodu:) Czy zaczep przedni jest w tym samym miejscu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kingofdestroy
Mam pytanie czy halogeny z wersji z małym uśmiechem rok 2001 będą pasować do zderzaka duży uśmiech plaster miodu Czy zaczep przedni jest w tym samym miejscu?

nie ma takiej mozliwosci, po pierwsze zaczepy, po drugie sa mniejsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glowa

mam pytanie czy w zderzaku z waskim usmiechem ten wlot powietrza to jest pomalowany czy wymieniony na jakis chrom ? i jeszcze jedno pytanie czy mozna sobie kupic kratke a nie takie paski dopasowac wyciac i zamontowac, da rade tak zrobic ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweeł
mam pytanie czy w zderzaku z waskim usmiechem ten wlot powietrza to jest pomalowany czy wymieniony na jakis chrom ? i jeszcze jedno pytanie czy mozna sobie kupic kratke a nie takie paski dopasowac wyciac i zamontowac, da rade tak zrobic ?

Ja nie bardzo rozumiem pytanie. Jeśli chodzi o plaster miodu i pasek chrom, to nie jest to prawdziwy chrom. Występuje on tylko w szerokim uśmiechu. Reszty w ogóle nie rozumiem ze względu na interpunkcję, którą zastosowałeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glowa
Ja nie bardzo rozumiem pytanie. Jeśli chodzi o plaster miodu i pasek chrom, to nie jest to prawdziwy chrom. Występuje on tylko w szerokim uśmiechu. Reszty w ogóle nie rozumiem ze względu na interpunkcję, którą zastosowałeś.

a wiec chodzi mi o to:

http://img99.imageshack.us/i/zwykla.jpg/

i moje pytanie brzmi...

czy mozna to zastapic KRATKA chrom ?

zeby to wygladalo podobnie do plastra miodu tylko ze chrom...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta