Skocz do zawartości
cybernetic

Rodzaje zderzaków, zderzaki w 206

Rekomendowane odpowiedzi

Paweeł

Nie ma czegoś takiego jak kratka chrom. Możesz co najwyżej zakupić taki naklejany pasek chrom w rolce i obkleic kratkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweeł
chcialem kupic i wstawic to zamiast tych plastikowych paskow...

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_223723_langId_-1_categoryId_165675

czy da rade ? i czy juz wiesz o co mi chodzi ?

To co pokazałeś - oczywiście, że się da. Możesz wyjąć kratkę i wstawić tam dowolną siatkę, nawet ogrodzeniową :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glowa

hehe wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo :P a jak zaczepic tam taka kratke ? bo to orginalne ma chyba jakies zatrzaski czy cos tak ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweeł
hehe wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo :P a jak zaczepic tam taka kratke ? bo to orginalne ma chyba jakies zatrzaski czy cos tak ?

To już kwestia inwencji twórczej, ale będzie to raczej proste a pomysły na pewno same przyjdą jak zdemontujesz zderzak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrekBrn

czy zderzak przedni w wersji gt jest niższy od zderzaka szerokiego? chodzi mi o wysokosc od podloza. i czy bedzie sie roznic wysokoscia ze zwyklymi progami i tylnim zderzakiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomec

Mam pytanie: Czy kratka tzw"plaster miodu" bedzie pasowała do zwykłego zderzaka który był montowany w pugach 98-02? Chodzi mi o szeroki usmiech

Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweeł

Tak, w szerokim kratkę możesz dowolnie zamieniać. Tak samo jak w wąskim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartek 206 roland garros

witam mam pytanie

czy orientuje sie ktoś moze czy kratka " PLASTER MIODU " bedzie pasowała do zderzaka od GT tego mega szerokiego :)) ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90
witam mam pytanie

czy orientuje sie ktoś moze czy kratka " PLASTER MIODU " bedzie pasowała do zderzaka od GT tego mega szerokiego ??

Nie będzie. Na E-bayu czasami idzie trafić kratkę z plastrem miodu do GT (nieoryginalną, bo oryginalnych nie było).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

Witajcie, pozwolę sobie trochę odkopać, gdyż ciągle nurtuje mnie jedno pytanie...

W temacie mowa o zderzakach, nadkolach itd. wszystko rozumiem, nieco sie dowiedziałem nowego, jednak nigdzie nie jest w temacie napisane jak zdjąć w zderzaku przednim wąskim tą czarną listwę, nazwijmy ją ozdobną?

Czy można ją zdjąć bez ściągania zderzaka? Gdyż będę w tygodniu montował spryski a niebawem będą malowane wszystkie listwy pod kolor nadwozia.

Z góry dzięki za wszelkie instrukcje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

Nikt nie jest w stanie pomóc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość mecenas

z tego co widziałem to po zdjeciu gryla sa 2 śrubki torxy pod lampami ale nie wiem czy to wystarczy zeby zdjac te czarna listwe

---------- Po chwili dodano... ----------

moze to: http://www.206club.net/showthread.php?t=35357#23949 troszke pomoze ale tez nie widze tam wprost napisanego ze wystarczy to do zdjecia tej listwy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

nie ma tam nie niestety...zapomnałem dopisać wcześniej że przejrzałem wszystkie tematy, guide'y i nigdzie nie ma napisane wprost...jedynie, że są jakieś zatrzaski ale co dalej... :/ ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic

Natasia, już odpowiadam - teoretycznie można, ale praktycznie nie polecam bo nawet jak już zdejmiesz zderzak to bardzo ciężko ją zdjąć, a co dopiero jak zderzak jest na aucie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

Czyli na to wychodzi, że zwykle jej nikt nie ściąga? Maluje się gdy jest założona na zderzaku?

To mnie zaskoczyłeś...a ja chcę jeszcze spryski w nim zamontować. No nic. Dzięki pomyślę co i jak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
Czyli na to wychodzi, że zwykle jej nikt nie ściąga? Maluje się gdy jest założona na zderzaku?

Źle mnie zrozumiałeś. Można ją ściągnąć - nawet jak zderzak jest zamontowany. Ale tak jak napisałem robi się to duuuuużo łatwiej jak zderzak ściągniesz - samo ściąganie zderzaka nie jest trudne. Parę śrubek i jest twój!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Termit

Ja odpowiem z doświadczenia, że łatwiej mi się ściągało na zderzaku zamontowanym niż zdjętym :P

Po bokach są dość długie zatrzaski i trzeba płaskim śrubokrętem owiniętym w coś je podważyć żeby wyszły. Wtedy jest jeszcze kilka zatrzasków z góry i z dołu, które trzeba nacisnąć żeby się wysunęły ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sexik1990

no zdjęcie czarbej belki ze zderzaka jest troszke uciążliwe:/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dav81
no zdjęcie czarbej belki ze zderzaka jest troszke uciążliwe:/

Nie do końca. Ściągałem w zeszłe lato ta czarną belke do malowania. Trzeba w to włożyć trochę siły ale też uważać. Po odkręceniu kilku śrubek, przynajmniej u mnie tak było, trzeba mocno szarpnąć z jednej i z drugoej strony żeby belka wyskoczyła z zatrzasków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rafiki206

Hejka jestem Nowy. Mam pytanko z innej beczki..czy po zmianie zderzaka przed lif. a po jest jakiś duży problem z założeniem..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
Hejka jestem Nowy. Mam pytanko z innej beczki..czy po zmianie zderzaka przed lif. a po jest jakiś duży problem z założeniem..

Nie. Zakłada i ściąga się je tam samo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Termit

Przydałoby sie tylko nadkola plastikowe antykorozyjne wymienić ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
Przydałoby sie tylko nadkola plastikowe antykorozyjne wymienić

O nadkolach jest w pierwszym poście w tym wątku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kroms

Witam, czy w wąskim i szerokim przednim zderzaku były montowane różne rodzaje halogenów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta