Jump to content
cybernetic

Rodzaje zderzaków, zderzaki w 206

Recommended Posts

cybernetic

Zderzaki w 206

Postanowiłem jakoś poukładać informacje o zderzakach bo są na forum porozrzucane i różnych tematach.

Jeżeli coś pomyliłem poprawcie mnie

PRZÓD

Przednie zderzaki możemy najogólniej podzielić na trzy rodzaje: z małym wlotem powietrza (z wąskim uśmiechem), z dużym wlotem powietrza (z dużym uśmiechem) oraz zderzak zastosowany w wersji GT. Zderzak z wąskim uśmiechem występował w wersji z halogenami i bez. Natomiast szeroki uśmiech tylko w wersji z halogenami.

Czarna belka na zderzaku (czasami była lakierowana w kolor nadwozia) jest różni w zależności od zderzaka. Różnice pomiędzy belką z wąskiego uśmiechu a ta z szerokiego są tylko kosmetyczne. Minimalnie większe jest wcięcie na kratkę wlotu powietrza. Pomimo tego belki można stosować wymiennie. Inna jest belka z zderzaka w wersji GT.

Wstępowały dwa rodzaje kratki zastosowanej w wlocie powietrza (zarówno w wąskim jak i dużym uśmiechu): plaster miodu i zwykła.

Kratka plaster miodu występowała w wersji z srebrną listwą na dole jak i bez tej wersji (zarówno w dużym jak i wąskim uśmiechu).

Czarna listwa w zderzaku z małym uśmiechem występowała w dwóch wersjach: jako zintegrowana część zderzaka i nie można jej zdjąć oraz jako listwa mocowana do zderzaka za pomocą zszywek tapicerskich. W zderzaku z dużym uśmiechem tylko występowała jako mocowana za pomocą zszywek tapicerskich.

36774358.jpg

zwykla.jpg

Kratka zwykła (do zderzaka z dużym uśmiechem)

img1392y.jpg

Plaster miodu, z chromowaną listwą na dole (do zderzaka z dużym uśmiechem)

Różnica pomiędzy belkami (by DJrocco):

szer.jpg

Zderzak z dużym uśmiechem

was.jpg

Zderzak z wąskim uśmiechem

20098517.jpg

auto z wąskim uśmiechem, zwykłą kratką (te chromowane listwy to moja fantazja), bez halogenów

36774358.jpg

to samo auto tylko ze zderzakiem z dużym uśmiechem, kratką plaster miodu i halogenami

37969554.jpg

porównanie zderzaków, po lewej wąski, po prawej szeroki

75842092.jpg

zderzak z wersji GT

73942611.jpg

zderzak z wersji GT

TYŁ

Tylne zderzaki występowały w trzech rodzajach: wąski, szeroki, wersja GT

Czarna belka na zderzaku (czasami była lakierowana w kolor nadwozia) jest uniwersalna i taka sama w obu typach zderzaków (wąski i szeroki). Inna jest w wersji GT

16227679.jpg

auto z wąskim zderzakiem

51204195.jpg

auto z szerokim zderzakiem

38798910.jpg

porównanie zderzaków

35335445.jpg

zderzak w wersji GT

Przy wymianie zderzaka na inną wersję należy zmienić także nadkola.

Pełna lista nadkoli (by kocurr) (w nawiasach podane alternatywne końcówki):

LEWO PRZÓD

7136CX(V5,H9,_H3) - bez szeroki zderzak, bez poszerzanych błotników

7136FH - bez szeroki zderzak

7136CZ(H5,H7) - szeroki zderzak, bez poszerzanych błotników

7136EC(J1,T3) - szeroki zderzak, poszerzane błotniki

7136L2 - wąski przód, szeroki błotnik

PRAWO PRZÓD

7136CW(H4,J0) - bez szeroki zderzak, bez poszerzanych błotników

7136FJ - bez szeroki zderzak

7136CY(H6) - szeroki zderzak, bez poszerzanych błotników

7136EA(J2,Q4) - szeroki zderzak, poszerzane błotniki

7136L3 - wąski przód, szeroki błotnik

LEWO TYŁ

7136J3 - szeroki błotnik

7136J5 - wąski błotnik

PRAWO TYŁ

7136J4 - szeroki błotnik

7136J6 - wąski błotnik

LITE (jednoczęściowe, przód):

LEWO

7136AV - wąskie

7136EG - szeroki zderzak, szeroki błotnik

PRAWO

7136AW - wąskie

7136EF - szeroki zderzak, szeroki błotnik

Ładna, estetyczna wersja PDF:

http://www.box.net/shared/kr7n2a9emo

Edited by cybernetic

chaos

przyklejam

Posty w stylu dzieki , brawo beda usuwane. prosze zadawac tylko i wylacznie pytania dotyczace poradnika o ile takowe beda.

PS.

Do dziekowania sluzy taki magiczny przycisk ;)

hed

Czarna belka na zderzaku (czasami była lakierowana w kolor nadwozia) jest uniwersalna i taka sama w obu typach zderzaków.

są 2 rodzaje takich listew, do wąskiego zderzaka jest troche węższa i krótsza oraz maja inne "wyciecie na usmiech"

http://www.206club.net/showthread.php?p=1102346#post1102346

cybernetic

hed, ja sugerowałem się tym: http://www.206club.net/showthread.php?t=60675

W takim razie już nie wiem jak to jest.

Z tego co ja pamiętam to ja u siebie tę belkę przekładałem (z wąskiego do szerokiego) i dobrze pasuje.

hed

W tym temacie chyba pisali o tej belce pod zderzakiem, tej wzmacniającej - one są chyba faktycznie identyczne. Jeżeli chodzi o ten nakładany plastik to na pewno są 2 różne wersje :)

PrzemkoPW

Brawo za to zestawienie, może jeszcze spróbować zebrać fotki do poszczególnych nr. ref :hyhy

Zarówno zderzaki z małym jak i dużym uśmiechem występowały w wersji z halogenami jak i bez.

Z tego co mi wiadomo to szerokie były tylko z halo. Nie widziałem szerokiego zderzaka bez halo. Do tego wszystkiego trzeba dodać że były dwa rodzaje plastra miodu do wąskiego zderzaka czyli bez chromowanej obwódki i z chromowaną obwódką.

Oddzielną sprawą jest wersja GT o której też warto by wspomnieć.

Joanita
Przy wymianie zderzaka na inną wersję należy zmienić także nadkola.

Dlaczego należy? Peugeot produkował też wersje z szerokimi zderzakami i wąskimi błotnikami. Różnica jest w milimetrach. Można poprawić fabrykę, ale na pewno nie trzeba. :)

były dwa rodzaje plastra miodu do wąskiego zderzaka czyli bez chromowanej obwódki i z chromowaną obwódką

A do szerokiego nie?

PrzemkoPW
A do szerokiego nie?

No właśnie chyba plaster miodu do szerokiego zderzaka był tylko w komplecie z chromowaną obwódką (a właściwie dwoma kawałkami obwódki).

adamos22

jak wygląda sprawa z wiązką elektryczną do halogenów przednich ?

czy starsze modele co w serii nie posiadały halogenów mają wiązkę "zaślepioną" cyz trzeba dorabiać?

marcin90
jak wygląda sprawa z wiązką elektryczną do halogenów przednich ?

czy starsze modele co w serii nie posiadały halogenów mają wiązkę "zaślepioną" cyz trzeba dorabiać?

Większość posiada.

Tylko musisz wymienić przełącznik świateł na taki z włącznikiem halogenów.

biszkopt
Większość posiada.

Tylko musisz wymienić przełącznik świateł na taki z włącznikiem halogenów.

Przełacznik w MUX nic do tego nie ma(jedyny minus brak piktogramu).

Halogeny to kwestia konfiguracji w BSI i ewentualnej zmiany BSM jeśli jest wersja niższa niż 2

cybernetic

hed, jeżeli mówimy o tej belce nad uśmiechem (pomiędzy reflektorami a uśmiechem) to ona jest taka sama - sam ją wymieniałem u siebie.

Dlaczego należy? Peugeot produkował też wersje z szerokimi zderzakami i wąskimi błotnikami. Różnica jest w milimetrach. Można poprawić fabrykę, ale na pewno nie trzeba.

Sprecyzuj swoją wypowiedz - pomiędzy wymiana których konfiguracji nie trzeba zmieniać nadkoli.

jkb1984

o ironio akurat czegoś takiego teraz potrzebowałem. Zderzaki plus nadkola. Świetna robota i wielkie dzięki :podziw

Shapeshifter
No właśnie chyba plaster miodu do szerokiego zderzaka był tylko w komplecie z chromowaną obwódką
Były bez.

Dlaczego należy?
Bo zdecydowanie ładniej wygląda.

Peugeot produkował też wersje z szerokimi zderzakami i wąskimi błotnikami.
jest z pół centymetra, które widać. Niby mało, ale jest.

hed
hed, jeżeli mówimy o tej belce nad uśmiechem (pomiędzy reflektorami a uśmiechem) to ona jest taka sama - sam ją wymieniałem u siebie.

Nie jest taka sama na 100% -inna sprawa, że dadzą się zamontować.

Może poniższy watek będzie lepiej pasował do opisu sytuacji -masz tam nawet poglądowe zdjęcia z różnicami

http://www.206club.net/showthread.php?p=839178#post839178

Stanowczo nie polecam -na własnym przykładzie- kupowania listwy od wąskiego zderzaka do zderzaka szerokiego. Po długich poszukiwaniach takiej listwy do zderzaka szerokiego w dobrym stanie poza ASO (w którym kosztuje ciut poniżej 200zł) kupiłem listwę do wąskiego. Z przodu listwa pasuje idealnie, ale po bokach zostają masakryczne szpary - coś koło 1,5 -2 cm z każdej strony. Może to dla tego, że kupiłem jakiś zamiennik za 40zł... ale wygląda to dość słabo.

Edited by hed

cybernetic
Cytat: PrzemkoPW napisał/a

No właśnie chyba plaster miodu do szerokiego zderzaka był tylko w komplecie z chromowaną obwódką

Były bez.

Poprawione

Nie jest taka sama na 100% -inna sprawa, że dadzą się zamontować.

Może poniższy watek bedzie lepiej pasował do opisu sytuacji -masz tam nawet poglądowe zdjęcia z różnicami

http://www.206club.net/showthread.ph...178#post839178

Poprawione

Dzięki za pomoc :)

PrzemkoPW
Były bez.

Ja nie widziałem. Być może masz rację ale podaj przykład, najlepiej z katalogu i w jakich wersjach występował brak tych obwódek.

kubsiol

ejjj, nie wiedziałem że jest inna belka przednia przy wąskim a inna przy szerokim... człowiek uczy się całe życie :D

cybernetic
Ja nie widziałem. Być może masz rację ale podaj przykład, najlepiej z katalogu i w jakich wersjach występował brak tych obwódek.

Tylko gdzie dostać teraz katalogi z 206?

PrzemkoPW
Tylko gdzie dostać teraz katalogi z 206?

a znasz takie medium jak internet? hmm :D

Można sporo znaleźć, pewnie nie wszystko ale sporo ;)

Joanita
Sprecyzuj swoją wypowiedz - pomiędzy wymiana których konfiguracji nie trzeba zmieniać nadkoli.

A co tu precyzować? Można mieć szeroki zderzak i wąskie błotniki. Peugeot stosował takie konfiguracje. Sama mam takiego puga.

Shivera np. ta różnica w milimetrach drażni, a mi w ogóle nie przeszkadza. :)

Phantom

czyli co?

Mam 206 z 99r zwykły prosty zderzak przedni bez halo. Chcę szeroki. Będzie jakiś problem czy tandetnie wyglądać??

Bo już się pogubiłem ;)

PrzemkoPW
Mam 206 z 99r zwykły prosty zderzak przedni bez halo. Chcę szeroki. Będzie jakiś problem czy tandetnie wyglądać??

Musisz zaopatrzyć się w szeroki kompletny zderzak (czyli kratka, halo, hokejka). Przekładka ponoć nie jest skomplikowana. Minimalnie nie będzie się schodził z wąskimi błotnikami ale tragedii nie ma. Peugeot fabrycznie wypuszczał taka konfigurację. Problemem mogą być nadkola. albo zostawiasz swoje i na wysokości zderzaka będzie ich tam kilka mm brakować albo szukasz takich do szerokiego zderzaka.

Ogólnie powinno wyjść na plus :)

Phantom

no o miodku i halo to wiem ;)

ale chodziło mi o te błotniki.

Nadkola myślę wymienić na pojedyncze bo te moje składane mnie wkurzają ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

szeroki za 70zł chyba się opłaca nie?? :)

PrzemkoPW
szeroki za 70zł chyba się opłaca nie??

zależy, jak na zderzak nie połamany to strasznie tanio. Weź pod uwagę że dość drogie są halo (są inne niż do wąskich zderzaków), kratka tez parę zł. kosztuje, hokejka pod zderzakiem też jest inna niż w wąskich. do tego lakierowanie. Parę złociszy wyjdzie.