Jump to content
cybernetic

Rodzaje zderzaków, zderzaki w 206

Recommended Posts

Bommb

Tak. Są "wypukłe" i "wklęsłe".

MarekK1

Dzięki za objaśnienie tematu na pewno wielu sie przyda :brawo

sciana001

Prosze o małe objaśnienie

LEWO TYŁ

7136J3 - szeroki błotnik

7136J5 - wąski błotnik

PRAWO TYŁ

7136J4 - szeroki błotnik

7136J6 - wąski błotnik

to sa oznaczenia nadkoli jednoczęściowych??

z tylu mam wąski błotnik a szeroki zderzak, jedna czesc nadkola została nie zmienna, czyli potrzebuje druga cześć od strony zderzaka. czyli co wystarczy jak zakupie nadkole druga częsć od szerokiego blotnika? mowa o nadkolach 2 częściowych

Piotrek92

LEWO TYŁ

7136J3 - szeroki błotnik

7136J5 - wąski błotnik

PRAWO TYŁ

7136J4 - szeroki błotnik

7136J6 - wąski błotnik

to sa oznaczenia nadkoli jednoczęściowych??

To są dwuczęściowe.

sciana001

nio ok ale ja potrzebuje kupic same polówki od szerokiego zderzaka, to wystarczy ze kupie uzywki chocby do szerokiego i beda posowac?

ufik
Witam, czy w wąskim i szerokim przednim zderzaku były montowane różne rodzaje halogenów?

tak, w zderzaku wąskim są wklęsłe a w szerokim wypukłe

sciana001

to możecie mi dokładnie powiedzieć jakie mam kupić nadkola, mam wąski błotnik i szeroki zderzak tylni, jaki numer ref:?

Gemius
to możecie mi dokładnie powiedzieć jakie mam kupić nadkola, mam wąski błotnik i szeroki zderzak tylni, jaki numer ref:?

Musisz kupić takie nadkole jak na tej aukcji.

http://moto.allegro.pl/item983182979_nadkole_peugeot_206_gti_sport_xs_lewy_prawy_tyl.html

http://moto.allegro.pl/item961790337_206_98_nadkole_nadkola_gti_sport_xs_prawe_tyl_no.html

sciana001

ok dzieki, juz wiem dlaczego tak sie zamieszałem, przecież tylne błotniki wszystkie sa takie same nie ma podziału na wąskie czy szerokie błotniki, ten podział jest tylko z przodu, a ktos juz kupował błotniki z allegro na przód i tył szerokie? jak spasowane?

rozmawiałem z tym panem co podales linka i powiedział ze będzie pasować, ale może ktoś z was się wypowie?

dodam ze z przesyłka nadkola na tyl i przod na szeroki zderzak i szerokie błotniki to 178zl

sciana001

ceny w ASO nadkoli

nr. ref. 7136EG - szeroki zderzak, szeroki błotnik 292,12

nr. ref . 7136EF - szeroki zderzak, szeroki błotnik 283,67

tyl:

7136J3 - szeroki błotnik 66,66

7136J4 - szeroki błotnik 66,66

kocurr
nr. ref. 7136EG - szeroki zderzak, szeroki błotnik 292,12 nr. ref . 7136EF - szeroki zderzak, szeroki błotnik 283,67

Może i tak im "wyskoczyło na kompie" ale P. od kilku lat nie oferuje 2-częściowych nadkoli w tej konfiguracji - zamiast tego jest lity "zamiennik wewnętrzny", który kosztuje na pewno mniej niż stówę.

sciana001

wiem kocur ze nie ma teraz 2 częściowych dlatego podałem im numery ref. litych nadkoli, są wzięte z początku wątka z listy która Ty podawałeś. i to jest owa cena Litych wiec naprawdę drogo, pozostaje kupić mi na allegro w takim przypadku

kisior89

Witam serdecznie chcę wymienić swój wąski zderzak na szeroki uśmiech z halogenami pomóżcie mi czy mogę to zrobić i co dodatkowo będę musiał wymienić oprócz zderzaka bo nie wiem ile przeznaczyć na to pieniędzy z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

dav81
Witam serdecznie chcę wymienić swój wąski zderzak na szeroki uśmiech z halogenami pomóżcie mi czy mogę to zrobić i co dodatkowo będę musiał wymienić oprócz zderzaka bo nie wiem ile przeznaczyć na to pieniędzy z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Oczywiście że możesz to zrobić. Operacja,jak się to robi była już opisywana na forum,wystarczy poszukać.

Po za zderzakiem trzeba wymienić nadkola, no i opcjonalnie błotniki.

Guest Pawełkowy

Oprócz tego jeśli nie masz halogenów to się w nie zaopatrzyć. Masz muxa więc będziesz pewnie musiał je tylko aktywować. Jeśli masz teraz halogeny to masz wklęsłe halogeny, a będziesz potrzebował wypukłe. Sam jestem w trakcie takiej zmiany, czekam na na odbiór pomalowanego zderzaka. Osobiście nie wymieniam ani błotników, ani nadkoli.

kisior89

o ja właśnie chciałbym zrobić tak jak ty nie wymieniać ani błotników ani nadkoli i nie wiem czy tak można czy coś będzie odstawać czy co ? Wiesz co ? może wstaw zdjęcia swojego lwa po wymianie zderzaka i czekam na twoją opinie czy coś odstaje ?

http://nasza-klasa.pl/profile/1608146/gallery/album/2/79

Guest Pawełkowy

U Ciebie jest ta sama sytuacja co u mnie. Ja nie wymieniam, bo podobno różnica wynosi jakieś 0.5-1cm także olewam to. Ja będę miał złożone wszystko w tym tygodniu mam nadzieję, póki co czekam na odmalowanie, ale wykonawca się ociąga.

---------- Po chwili dodano... ----------

Ps. Przede mną zrobiło tak samo co najmniej kilka osób, ja jeszcze nie widziałem ja wygląda taka operacja jak planuje, ale myślę, że nie będzie źle. Poza tym czeka Cię zakup halogenó wypukłych do zderzaka szerokiego.

PaQ
wiem kocur ze nie ma teraz 2 częściowych dlatego podałem im numery ref. litych nadkoli, są wzięte z początku wątka z listy która Ty podawałeś. i to jest owa cena Litych wiec naprawdę drogo, pozostaje kupić mi na allegro w takim przypadku

Niedawno informowałem się w temacie i w ASO faktycznie są tylko nadkola jednoczęściowe co więcej w systemie pod oznaczeniami które podaliście jako połówki wyskakują im również zamienniki całkowite. Ja potrzebowałem akurat wąskiego i całość kosztowała jakieś grosze 50-60zł, na pewno nie więcej niż 100 i taniej niż wszystko co wyszukałem na allegro.

MaraRc

A jak z Halogenami pasuja z malego usmiechu(plaster miodu)

do dužego usmiechu (plaster miodu) ?Czy jest jakas roznica

Fidel
A jak z Halogenami
Są różne, do małego uśmiechu są wklęsłe, do dużego - wypukłe. Na zdjęciach czasem słabo to widać, ale jak weźmiesz oba do ręki, to od razu zobaczysz, o co chodzi. Po prostu szybka jest albo wklęsła, albo wypukła.

marszo

a ja mam pytanie. Potrzebuje przedni zderzak do gti z 00r. I mam pytanie czy mogę kupić taki zderzak jak w linku 1(tam są dwa zderzaki) czy raczej on nie będzie pasował i muszę kupować taki jak w w drugim linku??

1. http://www.allegro.pl/item1071732517_peugeot_206_przod_lifting_halogeny.html

2. http://www.allegro.pl/item1042317679_peugeot_206_sx_zderzak.html

byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź

TomaszK

Wszystkie zderzaki z tych aukcji są szerokie, czyli będą pasowały:ok.

marszo

Czyli mówisz, że śmiało mogę aplikować i będzie do gti pasować?Dzięki wielkie. Bo z tego co mi się wydaje gti ma szersze błotniki, czy się mylę?Nie ma różnicy w rozmieszczeniu zaczepów czy coś tego rodzaju?

Znalazłem jeszcze taki:

a tego rodzaju też będzie pasował?Wiem

http://www.allegro.pl/item1068933333_206_zderzak_przod_przedni_szeroki.html

rozumiem, że też pasuje ?

Przepraszam, że tak dopytuje, ale jestem zielony w temacie :) A chce by moje 206 wyglądało tak jak w serii, a miałem małą przygodę i nie wiem jaki zderzak brać :)Jeszcze raz Dziękuje.

sciana001

tak masz racje Gti mialy poszerzane błotniki a zderzak co podales bedzie pasowac, zaczepy rowniez beda pasowac, wiec kupowac i zakladac :) , a i nadkola jeszcze tez musisz miec od GTi, pozdro

TomaszK

marszo, ten podany teraz też może być:ok.

Musisz kupić zderzak szeroki, czyli z dużym uśmiechem. Najłatwiej go rozpoznać po takim schodku (nie wiem jak to dokładniej nazwać) na wlocie powietrza pod tablicę- te które go nie mają są wąskie i do Twojego autka nie podejdą. Liftem się nie przejmuj- zderzaki się wtedy nie zmieniły, natomiast zmianie uległa ta kratka z wlotu powietrza na "plaster miodu".