Jump to content
cybernetic

Rodzaje zderzaków, zderzaki w 206

Recommended Posts

Waheto206

Mam pytanie:

Jak kupię tzw. szeroki uśmiech (np. http://allegro.pl/zderzak-przod-peugeot-206-i1291440919.html) do XR Presence muszę te boczne części przodu nadwozia wymieniać? Czy jak założę od razu taki zderzak, będzie wszystko pasować?

No i drugie pytanie: ta czarna belka do wąskiego pasuje do szerokiego? Na początku guide'a było powiedziane, że różnica jest kosmetyczna, ale czy to wszystko dobrze pasuje?

buziaczek1431

Więc tak belka się nie różny ....zamontujesz ten zderzak do wąskich błotników to będzie minimalnie wystawał na krawędziach tam gdzie się łączy błotnik z zderzakiem ...i będziesz raczej musiał wymieni c nadkola plastikowe....

---------- Po chwili dodano... ----------

jaj się mylę to proszę mnie poprawić :) dzięki.

TomaszK

Jeżeli chodzi o tą listwę na zderzak to nie pasuje od wąskiego do szerokiego i odwrotnie.

Błotniki można pozostawić wąskie przy szerokim zderzaku. Ale nadkola przeciwbłotne trzeba wymienić.

dav81

Listwe na zderzak musisz zmienić na tą do szerokiego zderzaka. Błotniki możesz zostawić. Ja zostawiłem, Na krawędziach prawie wogóle nie widać różnicy. Co do nadkoli, to do dziś jeźdze ze starymi. Ponaciągałem je troche i gitara :)

Waheto206

Reasumując:

1. Belka nie pasuje. Minimalnie wystaje.

2. Nadkola przeciw błotne należy wymienic lub zagiąc. :)

Nie wiem, czy się zdecyduję, nie chcę lakierowac listew na bokach i z tyłu, myślałem, że jak kupię tamten zderzak, to po prostu wymienię i będzie gitara. A tu więcej komplikacji niż myślałem. ;)

dav81

Ale za to efekt o niebo lepszy :)

Waheto206

Prawda, nie co się z tym kłócic, ale niestety nie chcę się bawic w lakierowanie listew i klamek, bo chcę miec większy wlot powietrza w przednim zderzaku. ;)

redzi

Mam do Was pytanie bo wiem, że pianki czyli wzmocnienia/wygłuszenia zderzaka tzw. pochłaniacze z tyłu nie pasują od wąskiego do szerokiego tylko, że w ASO mają więcej niż dwa rodzaje i niby te mają pasować które podałem na zdjęciach, kupiłem je z możliwością zwrotu, o ile będe je mógł przymierzyc pojutrze do zderzaka to nie mam teraz dostępu do auta i nie wiem czy będa pasować na belkę, może ktoś pamięta czy na takie zmieniał przy zmianie zderzaka z tyły wąskiego na szeroki ? będe wdzięczny za pomoc :)

pic00992.jpg

pic00993.jpg

pic00994.jpg

pic00995.jpg

pic00996.jpg

E60

panowie a to sa szerokie czy waskie ??

C16640311_1.jpg

C16640311_4.jpg

Guest mecenas

zderzaki?? sa z małym usmiechem a z tyłu szeroki polifotwy

TomaszK

Coś mecenas pokręciłeś. Przód to jeszcze można poliftowym nazwać, bo ma plaster miodu. Generalnie jest to wąski zderzak. A tył to zwyczajny szeroki, polifta na tył nie było:D.

redzi

Dodam odnośnie tego o co pytałem wyżej bo może komuś się to przyda tzn. pochłaniacze z wąskiego tylnego zderzaka pasują do szerokiego, wystarczy je lekko naciągnąć przy zakładaniu na te uchwyty w zderzaku lub ostatecznie naciąć i "siedzą" idealnie :)

Phantom

Odkopię.

Powiedzcie mi, czy tylny zderzak powinien mieć jakieś wzmocnienie?

Dziś musiałem zdjąć owy zderzak bo wyskoczył z zaczepów po tym jak jakiś idiota przyhaczył na parkingu.

Zdjąłem go, i był sam goły plastik. Żadnego wzmocnienia, żadnych kratek plastikowych, etc.

Tak ma być?

TomaszK

Tak, tak ma być. Ja jedynie miałem ten styropian z postów wyżej.

Phantom

U mnie takowego niestety nie było. Trzeba będzie odwiedzić allegro.

TomaszK

Ja tego styropianu do szerokiego zderzaka nie montowałem, miałem mało czasu na montaż i to odpuściłem. Nie wiem, czy pełni jakąś znaczącą funkcje.

dav81

Powinien być styropian, ale jak zmieniałem na szeroki to tak jak TomaszK już go nie zakładałem.

Phantom

Tak w ogóle to jeszcze jedno pytanie, mimo że nie stricte o zderzakach.

Zauważyliście, że tylne nadkola [plastiki] są dwuczęściowe i praktycznie w najwyższym punkcie nad kołem jest tylko blacha bo te plastiki się nie stykają.

Albo u mnie tak jest, albo PSA dało d...py :)

TomaszK

Też tak mam. Ale są w handlu krajowe jednoczęściowe nadkola z Polcaru. Choć wątpię, czy pasują, bo wszelkie reperaturki z tej firmy to kicha. Dobrego spasowania nie uświadczysz.

Ale tak na marginesie to cały fartuch w nadkolu jest bardzo dobrze zabezpieczony grubą warstwą bitumiczną, więc nie powinno się nic dziać. Chyba, że konserwacja jest oderwana, przetarta lub ktoś jej po naprawie blacharskiej nie zrobił.

patrycjaurb

czy zderzaki z 206 pasują do 206 CC? znacznie więcej jest ofert z 206 i zastanawiam się czy bądą pasowac do mojego CC.

redzi

Jeśli chodzi o przedni (szerokie) to pasuję na pewno.

Co do pochłaniacza (pianki) tylnego zderzaka to nie jest ona konieczna tyle, że bez niej zderzak jest trochę miękki a poza tym jak już gdzieś pisałem, pasuję z wąskiego bo sam taką założyłem u siebie, wystarczy ją lekko naciągnąć i tyle.

TomaszK
czy zderzaki z 206 pasują do 206 CC? znacznie więcej jest ofert z 206 i zastanawiam się czy bądą pasowac do mojego CC.

Tak, pasują, w każdą stronę. Przód i tył, wąskie i szerokie. Temat wałkowany kilkukrotnie.

Guest tauron

Witam ja mam pytanie odnośnie belki zderzaka czy wszystkie pasują do siebie czy każda jest do innej wersji , chcę wymienić w swoim (GT) a nie wiem czy podejdą z innej 206 , jet tyle tego na allegro .:)

Termit

Jeżeli chodzi o tą czarną, na której zderzak wisi to jest taka sama jak we wszystkich.

GT ma tylko dodatkową część żeby się na niej stabilnie trzymał ;)

Guest tauron
Jeżeli chodzi o tą czarną
jeżeli chodzi o tą czarną to to jest ta część która wygląda jak łuk ? a ta druga? to co to za część ? kurcze staram się zebrać info bo w sobotę chcę się za niego wziąć , może jest jakiś rysunek z poszczególnymi elementami tego zderzaka ?.hmm