Skocz do zawartości
bleki9

zmiana radia

Rekomendowane odpowiedzi

bleki9

Witam zmieniłem radio z oryginalne na inne i okazało sie że pilot nie działa, oraz wyświetlacz w samochodzie jakby sie zawieszał, pokazuje tylko temperaturę i dopiero po naciśnięciu przycisku do ustawiania minut wskakuje godzina.Jak uruchomić pilota i czy z tym wyświetlaczem to normalne?

Edytowane przez bleki9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
deperdussin
Witam zmieniłem radio z oryginalne na inne i okazało sie że pilot nie działa, oraz wyświetlacz w samochodzie jakby sie zawieszał, pokazuje tylko temperaturę i dopiero po naciśnięciu przycisku do ustawiania minut wskakuje godzina.Jak uruchomić pilota i czy z tym wyświetlaczem to normalne?

Żeby pilot (steorowanie w kierownicy) zadziałał potrzebny jest specjalny adapter, często tak kosztowny jak samo radio.

Wyświetlacz samochodowy, który wcześniej współpracował z radiem, teraz nie będzie wyświetlał informacji o tytule, autorze, ani danych RDS z radia. Od tej pory służy do tego wyłącznie wyświetlacz radia. Wszystkie pozostałe dane pozostają bez zmian na wyświetlaczu samochodowym (spalanie, godzina, data)

Godzine pokazywać będzie po wciśnięciu przycisku na prawej manetce (tej od wycieraczek).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

A radio zmieniłeś z fabrycznego na fabryczne?

---------- Po chwili dodano... ----------

Bo jak na jakiegoś pionka itp. to tak jak mówi deperdussin, musisz zrobić żeby wszystko działało. Poszukaj na forum wpisując "adapter sterowania".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

najtańsze adaptery mają Blaupunkty :)

Alpine'y już mniej sympatycznie cenowo ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bleki9

dzieki deperdussin, poszukam adaptera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77
poszukam adaptera
Możesz również kupić takie z obsługą displeja, tylko że kosztują ok 500zł :( (zależnie od radia).

Może podaj jakie masz teraz radio to coś znajdziemy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EndRRiu

Wg mnie to zbedny wydatek bo wywalasz ze dwie stowy na adapter jakby ci sie nie chcialo reki dalej wysunac:))

najlepiej na org radyjko i nie ma problemu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bleki9

jeszcze jedno pytanko czy tryb ECO Mod da sie wyłączyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Boczek

Ktoś mówił,że się da przez kompa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shimo

Da się... W BSI trzeba włączyć opcję ShowRoom i "problem" znika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
biszkopt
jeszcze jedno pytanko czy tryb ECO Mod da sie wyłączyć?

Da się... W BSI trzeba włączyć opcję ShowRoom i "problem" znika.

hmm, tylko po co?ECO MODE zapobiega rozładowaniu aku, jesli np zostawisz autko na światłach komputer sam je wyłaczy, aby nie miec problemów z radiem wystarczy je w odpowiedni sposob podpiąc do zasilania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shimo
tylko po co?

A to już nie moja sprawa. Zapytano więc napisałem, że jest taka możliwość. Osobiście bym ECO nie wyłączał, ale można...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rafikik90

Witam.

Mam w mojej 206 nie fabryczne radio. Chciałbym kupić oryginał. Mam wyświetlacz taki zwykły, obecnie pokazuje aby godzinę i datę. Czy po podłączeniu oryginalnego radia będzie na nim również pokazywać stacje radiowe itp. Czy to radio będzie również współpracować z sterowaniem przy kierownicy? Zdjęcie poglądowe z Internetu. radio-peugeot-206-307-radioodtwarzacze-r

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90
5 minut temu, rafikik90 napisał:

Czy po podłączeniu oryginalnego radia będzie na nim również pokazywać stacje radiowe itp. Czy to radio będzie również współpracować z sterowaniem przy kierownicy?

Tak/tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta