Jump to content
gryzoon

bezwypadkowy.net

czy to dobry pomysł na stronę?  

51 members have voted

1. 1. czy to dobry pomysł na stronę?

• tak
      38
    • nie
      8
    • nie wiem
      7

Recommended Posts

gryzoon

Stronka jest społeczna i darmowa, ale do rzeczy :)

Zrobiłem stronkę o autach pozornie bezwypadkowych - jest tam baza gdzie śmiało po zdiagnozowaniu czy obejrzeniu samochodu można go wpisać i tym samy poinformować innych o faktycznym stanie auta. Można wpisać VIN i wyszukiwać po nim oraz zamieszczać galerię zdjęć takiego auta - np. przed jego zrobieniem i próbą późniejszej sprzedaży jako bezwypadkowy.

adres to http://www.bezwypadkowy.net

krejzRudy

Jedna literka, a jaką różnice robi .. ;)

Oby to działało, jak trzeba ;)

P.S.

Jak to ma się z prawem ? (chodzi o rozpowszechnianie cudzego numeru VIN)

Niby jest widoczny na szybie auta, ale władza lubi się czepiać ;)

Bist

coś takiego już jest, ale widze, że ładnie rozplanowałeś tą baze :> brawo za nakład pracy ;)

gryzoon

Chciałem zrobić coś dla ludzi bo sam jestem jedną z takich osób, które w ostatnim czasie zmarnowały dużo czasu i pieniędzy na szukanie auta, które choć trochę jest takie jak w opisie i w rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą - na ponad 10 aut które zdecydowałem się zobaczyć na własne oczy ponad 3/4 nie zgadzały się z opisem - Jak można w ogłoszeniu nie napisać lub nie powiedzieć przez tel. że to anglik z przekładki :/

Co do działania to stronka ruszyła wczoraj :) więc to wczesna BETA i wszelkie uwagi odnośnie jej funkcjonowania mile widziane - no i fajnie jak by coś w niedługim czasie pojawiło się w bazie (jakoś przestałem wierzyć w uczciwość i szczerość niektórych sprzedawców)

PrzemkoPW

Generalnie to nie wiem czy jest sens tworzenia czegoś co już istnieje i w jakiś sposób jest już znane (m.in. z reportażu w TVN Turbo) a chodzi mianowicie o http://bezwypadkowe.net/

Może lepiej byłoby zaproponować pomoc twórcom tego pierwszego "bezwypadkowego"?

gryzoon
Generalnie to nie wiem czy jest sens tworzenia czegoś co już istnieje i w jakiś sposób jest już znane (m.in. z reportażu w TVN Turbo) a chodzi mianowicie o http://bezwypadkowe.net/

Może lepiej byłoby zaproponować pomoc twórcom tego pierwszego "bezwypadkowego"?

Myślałem o tym, ale jak pisałem wcześniej - ich strona na moim łączu z Aster nie działa w ogóle - no i też nie sądzę, aby chcieli współpracować bo teoretycznie jestem dla nich konkurencją. Choć ja tego tak nie odbieram - i ja i oni chcemy zrobić coś co przyczyni się do ogólnego dobra.

Ja z chęcią z nimi mogę współpracować np. auta z ich strony - ocenione i zdiagnozowane przez specjalistów wrzucać do mojej bazy. U nich jest szeroka dyskusja, a u mnie sama baza i wyszukiwarka - jedno drugiemu nie przeszkadza :)

tomii

Pomysł całkiem ciekawy, na mój wpis możesz liczyć jak coś obejrzę :)

chaos

w sondzie powinna byc jeszcze jedna odpowiedz "nie, juz jedne bezwypadkowe.net jest"

Moze faktycznie lepieij byloby sprobowac zagadac z zarzadca tamtej strony i opowiedziec o pomysle stworzenia bazy, ktora do wgladu umiesciles pod adresem. Dwa portale to bez sensu. jeden wspolny ma jakis sens, zreszta bardzo duzy sens.

gryzoon

Generalnie masz trochę racji - ale wychodząc z takiego założenia to po co nam tyle sieci komórkowych, czy stacji telewizyjnych, czy też portali informacyjnych - wszystkie świadczą te same usługi i są dla siebie konkurencją. Ludzie chcą mieć wybór i dlatego powstają klony - a ja z chęcią nawiążę współpracę z bezwypadkowe.net o ile tylko wyrażą chęć takiej współpracy.

PrzemkoPW
Generalnie masz trochę racji - ale wychodząc z takiego założenia to po co nam tyle sieci komórkowych, czy stacji telewizyjnych, czy też portali informacyjnych - wszystkie świadczą te same usługi i są dla siebie konkurencją.

Chyba trochę mylisz pojęcia. No chyba że zamierzasz na tym zarabiać. Poza tym ponoć nie chodzi o to żeby być dla nich konkurencją ;)

To tak jakby ktoś chciał zakładać drugie forum 206club.net (a kilku już było co miało takie pomysły) tylko po co? w sieci jest wystarczający bałagan. No ale jak tam sobie chcesz ;)

chaos

ale problem w tym, ze po kiego macie robic sobie konkurencje, skoro dzialcie w jednym celu. Siec komorkowa to akurat nietrafne porownanie, bo tam kazdy czerpie zyski z pozyskanego klienta. Ty poprzez taka strone nie czerpiesz zyskow (tak mi sie wydaje) tylko dzialas prewencyjnie, informacyjnie, aby potencjalny klient sie nie nacial.

Taka strona ma sens, bo moze dzieki temu znikna z internetu oferty ze tak je nazwe oszustow.

Jak juz rozwnielaby sie taka strona dosyc mocno, to kolejnym krokiem mysle bylaby dyskusja z zarzadcami duzych portali motoryzacyjnych (otomoto, gratka, trader) aby umiescili link do strony przy kazdej ofercie.

Zakladajac, ze strona nie bedzie dzialala na niekorzysc uczicywch, bo np zlosliwy sasiad doda jego auto na bezwypadkowe jako kompletny szrot, bo mu zalazl za skore.

Nie mniej cel szczytny, ale przemyslec cala akcje trzeba

latawiec

Jeśli chociaż jedna osoba ustrzeże się przed miną na czterech kołach dzięki tej stronie ( tak jak to bywa w przypadku bezwypadkowe.net ) to zawsze będzie sukces .

Życzę powodzenia i jak najdłuższego działania strony .

gryzoon

Masz rację i zgodzę się z Tobą - nie mniej jednak podkreślę, że nie chcę być konkurencją dla serwisu bezwypadkowe.net - podobieństwo domen jest (nie będę kłamał) celowe, aby zwiększyć popularność, a jeśli uda mi się dogadać z nimi to powstanie wspólna ogromna baza takich samochodów - co wyjdzie na dobre nam wszystkim.

szymm

Żeby zainteresować ludzi tą stroną wypadałoby mieć coś na początek więcej niż 1 Mazda.

Ludzie by przejrzeli z 20 aut i strona by się jakoś utrwaliła albo z ciekawości by się wchodziło.

Coraz więcej stron typu. Rozumiem ostrzegać przed takimi autami jak 206 ze Słupcy, ale dawanie tak jak na forum bezwypadkowe aut z malowanym błotnikiem czy maską, albo robieniem zdjęć autom na ulicy z kartką SPRZEDAM i opisywanie jaki to nie jest złom bo ma krzywo spasowany zderzak z błotnikiem jest już żałosne i robią to osoby które chyba nie mają w domu co robić, albo dzieci nie mające co robić w domu i wyłapują na Allegro każde auto które ma gdzieś inny odcień i wrzucają na forum szukając akceptacji?

focus
Rozumiem ostrzegać przed takimi autami jak 206 ze Słupcy, ale dawanie tak jak na forum bezwypadkowe aut z malowanym błotnikiem czy maską, albo robieniem zdjęć autom na ulicy z kartką SPRZEDAM i opisywanie jaki to nie jest złom bo ma krzywo spasowany zderzak z błotnikiem jest już żałosne i robią to osoby które chyba nie mają w domu co robić, albo dzieci nie mające co robić w domu i wyłapują na Allegro każde auto które ma gdzieś inny odcień i wrzucają na forum szukając akceptacji?

Właśnie! kiedyś sobie czytałem bezwypadkowe.net, ale tam to już jakaś się paranoja robi... Robią wyścigi kto więcej. Większość to internetowi specjaliści, którzy spoglądając na fotkę wiedzą co się działo z samochodem jakieś 10 lat temu... A idea była chyba taka: Pojechałem, zobaczyłem złom, wróciłem i napisałem na forum...

Oby to nowe forum nie zrobiło się jak stare bezwypadkowe...

gryzoon

Nie jest sztuką umieszczać jako admin czy moderator wszystkiego co się spotka na ulicy i wpisywanie do bazy - FAKT teraz jest mało w bazie - można powiedzieć, że NIC, ale idea jest i była taka, aby to też ludzie z poszczególnych klubów mogli oceniać takie auta nie tylko na łamach swojego forum klubowego. Ja osobiście jestem klubowiczem MazdaSpeed i jestem też w klubie Peugeot (nie waszym bo mam 406 coupe :) ) i w dziale kupię jest mnóstwo zapytań i wypowiedzi z oględzin - czemu też po oględzinach i stwierdzeniu, że jest inaczej niż nas zapewniał sprzedawca nie umieścić informacji o tym w bazie takich aut.

szymm
Nie jest sztuką umieszczać jako admin czy moderator wszystkiego co się spotka na ulicy i wpisywanie do bazy - FAKT teraz jest mało w bazie - można powiedzieć, że NIC, ale idea jest i była taka, aby to też ludzie z poszczególnych klubów mogli oceniać takie auta nie tylko na łamach swojego forum klubowego. Ja osobiście jestem klubowiczem MazdaSpeed i jestem też w klubie Peugeot (nie waszym bo mam 406 coupe :) ) i w dziale kupię jest mnóstwo zapytań i wypowiedzi z oględzin - czemu też po oględzinach i stwierdzeniu, że jest inaczej niż nas zapewniał sprzedawca nie umieścić informacji o tym w bazie takich aut.

Ale z 20 aut na początek wypadało by mieć. Wyszukiwarkę po VIN.

gryzoon

wyszukiwarka VIN działa i teraz - opcja SZUKAJ - wyszukuje tez po nr vin :)

co do ilości wpisów - no cóż, będzie to wolny i żmudny proces, ale może się trochę rozkręci - liczę też na pomoc klubów bo tylko tam póki co dałem informacje o tym serwisie.

Guest pzemko

Robisz to dla własnego interesu. Dobrem dla innych jest to zeby najwiecej samochod bylo zgromadzone w JEDNYM miejscu a nie porozrzucane po nastu serwisach.

Nie wroze serwisowi rozwojowi, dopoki nie bedzie DOBREJ reklamy i pozycji w google oraz nastu aut w spisie.

tomcio

Jestem na nie, jeden serwis już jest w którym handlarze obsmarowują się nawzajem, jak dla mnie to to jest bezużyteczne jeśli ktoś anonimowo opisze auto że jest do kitu, każde coś ma nie tak, trzeba samemu obejrzeć ewentualnie poprosić np znajomego z forum 206 o oględziny i po sprawie, sam tak wiele razy pomagałem. Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś z moich znajomych korzystał z tego typu serwisów internetowych.

gryzoon
... Dobrem dla innych jest to zeby najwiecej samochod bylo zgromadzone w JEDNYM miejscu a nie porozrzucane po nastu serwisach.

Nie wroze serwisowi rozwojowi, dopoki nie bedzie DOBREJ reklamy i pozycji w google oraz nastu aut w spisie.

Mógł bym teraz powiedzieć "nie trzymaj jaj w jednym koszyku" - serwis bezwypadkowe net - padł chyba na dobre i nawet jego moderatorzy nie wiedzą dlaczego - gdyby korzystano np. z dwóch lub bezwypadkowe net by skorzystało z mojej propozycji współpracy to przynajmniej część by się zachowała.

Guest Pawełkowy

Nie wiem czy zauważyłeś, ale temat był ostatnio poruszany prawie dwa lata temu.

gryzoon
Nie wiem czy zauważyłeś, ale temat był ostatnio poruszany prawie dwa lata temu.

ee jak umiem liczyć to prawie rok temu :) a poruszyłem go dalej ze względu na fakt, że bezwypadkowe net padły i krytyka jak była skierowana w stronę powstania drugiego takiego serwisu nie znalazła moim zdaniem odzwierciedlenia w rzeczywistości - był jeden taki serwis - teraz nie ma żadnego, a na moją prośbę o współpracę dostałem chłodną odpowiedź od moderatorów. Nie ważne - polecam stary/nowy serwis bezwypadkowy.net jako alternatywę dla tego co było kiedyś dobre.

Guest Pawełkowy

Faktycznie, to z przemęczenia :/