Jump to content

Wysyłka za pobraniem, jak to się je? Szybką odpowiedź, proszę.

Shapeshifter

Recommended Posts

Shapeshifter

Jak w temacie. Nigdy nie wysyłałem niczego za pobraniem, więc potrzebuję pomocy od Was.

Mam do sprzedania pewien przedmiot i gość chce kupić, ale za pobraniem, bo nie może zrobić przelewu.

Mam to zapakować, iść na pocztę i co zrobić?

Za przedmiot chcę 90 zł., przesyłkę pokrywa on?

Mam wpisać ile mi ma zapłacić, czy jak?

Proszę o szybką odp.

idziesz na pocztę wypełniasz zwykły druczek + druczek pobranionowy. Wpisujesz kwotę pobrania czyli np 90 zeta + 10 zeta za przesyłka. Listonosz przychodzi pobiera od goscia stowe, ktora wraca do ciebie. Koszt nadania na poczcie ponosisz Ty. Tak ja napisałem możesz ewentualnie doliczyć mu do kosztu pobrania ( w zależności co ustalisz z kupującym)

To tak na szybko :)

Shapeshifter

Czyli jak np. przesyłka będzie kosztowała 25 zł, to mam wpisać 115 zł? I przy wysyłce płacę 25 zł za nią?

Potem co? Listonosz przyniesie mi do domu 115 zł?

Don_MIRas

A jak koles nie odbierze przesylki to przedmiot wraca i jestes tzw tą dyche w plecy za wysylke ;]

No przyniesie. Tylko do pobrania masz inny druczek...

Czyli jak np. przesyłka będzie kosztowała 25 zł, to mam wpisać 115 zł? I przy wysyłce płacę 25 zł za nią? Potem co? Listonosz przyniesie mi do domu 115 zł?

zgadza sie. Ty płacisz za przesyłkę przy nadaniu. A ile wpiszesz jako kwota pobrania to już Twoja sprawa. czy do kosztu towaru doliczysz koszt transportu czy nie.

---------- Po chwili dodano... ----------

A jak koles nie odbierze przesylki to przedmiot wraca i jestes tzw tą dyche w plecy za wysylke ;]

racja, dlatego ja sie nie zgadzam na żadne wysyłki za pobraniem.

Shapeshifter

Ok, już rozumiem. Pójdę na pocztę z przedmiotem i wypełnię druczek pobraniowy.

Zsumuję cenę przedmiotu+przesyłki.

A orientujecie się ile trwa dostarczenie pieniędzy przez listonosza?

A orientujecie się ile trwa dostarczenie pieniędzy przez listonosza?

jeśli dobrze pamiętam to chyba 7 dni mają od momentu doręczenia. poszukaj na stronie poczty, bo nie jestem pewny.

Shapeshifter

Dobra, dzięki za pomoc Panowie.

uczeszsie

po co listonosz ma kase przynosić ?? raz, że trwa dłużej, a dwa, że sobie za to potrącają. Na świstku od pobrania zaznaczasz zwrot na konto, wpisujesz nr. konta, dodatkowo musisz wypełnic jeszcze zwykły świstek przelewowy i tyle. szybciej dostaniesz kase.

Ja ostatnio walczyłem z wysyłką za pobraniem i dodatkowo jeszcze post restante. Czyli bez dostarczenia do adresata, tu dopiero sie upociłem :]

Shapeshifter

Acha, można na konto, tym lepiej...

Zaznaczę więc to...

Don_MIRas

Na konto tez... Ale ogolnie nie oplaca sie pobraniówek brac bo o wiele wiele dluzej idzie.

I nie zapomnij o priorytecie bo se masakrycznie dlugo poczekasz...

Acha, można na konto, tym lepiej...

z kontem bylbym ostrozny... niech mila pani w okienku blednie przeklepie numer czy cos... Potem walczyc z nimi, uzerac sie... gdyby to byl kurier to mozna ze zwrotem na konto, a na poczcie wolalbym gotowke zeby przyniesli...

Shapeshifter

Jak le klepnie numer, to ja j klepnę. Zresztą sam jej wklikam numer w 5s. Hihi.

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_pobraniowa.php&boczek=menu/kraj.html

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/pdf/formularze/bank_form.php

Wszystko jest na stronach PP.

Druk do przesyłki pobraniowej jest inny niz do zwykłej paczki, dodatkowo wypełniasz druk do wpłaty i zaznaczasz, czy na adres czy na konto ma Ci Poczta przelać. Paczka idzie tyle samo co zwykła. Do kwoty pobrania doliczasz kwotę jaką płacisz na Poczcie za przesyłkę. Mozesz sobie na stronie PP obliczyć te opłate i wypełnic druk przelewu i od razu wydrukowac. NIe musisz rzeźbic na koncie przy okienku.

NIe idizie to wcale tak długo a pieniążki też 3-4 dni góra i sa na koncie.

Kiedyś nie zwróciłem uwagi, że w przelewie na moim koncie za kierownicę ktoś wpłacał kasę na poczcie (jet taka klauzulka - wpłata w UP... i coś tam dalej) i przelałem kasę za kaucje na konto z którego była wpłata. Okazało sie to konto Poczty w Rzeszowie, czy gdzies tam. Napisałem pismo o zwrot, odpisali, ze to nie ich konto i nie mogą (skłądałem pismo w Cz-wie), a na drugi dzień Poczta w Rzeszowie zrobiła zwrot kasy, sami z siebie, bo nie do nich były pieniadze kierowane. Tak, że nie jest tak źle...

Generalnie wiecej pitolenia jest z pobraniem i podnosi to koszt ale to juz wybór kupującego. Ja osobiście jeśli chodzi o Allegro nie wysyłam za pobraniem, bo jedyny negatyw jakiego mam to włąśnie na prośbe kupujacego wysyłka za pobraniem , nie odebrał, byłem w plecy i jeszcze śmiał twierdzić, ze nic nie dostał.

Pozdrawiam

o wiele wiele dluzej idzie.

Nieprawda.

niech mila pani w okienku blednie przeklepie numer czy cos

Sam musisz wypełnic kwitek do wpłaty na konto lub przekaz na adres.

poszukaj na stronie poczty

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Sam musisz wypełnic kwitek do wpłaty na konto lub przekaz na adres.

ale kobitka to potem wszystko przeklepuje do systemu... Przynajmniej u mnie na poczcie tak jest, że co ja napisze to ona zaraz przeklepuje...

tak ale wez pod uwage ze masz dowod nadania paczki a tam sa twoje danenr konta itp wiec jak moze pomylic?