Jump to content
x69x

Chip tuning - a co potem?

Recommended Posts

x69x

Mam w planach schipować moje 2.0 HDi na 115 PS, jednak w późniejszym czasie jak finanse pozwolą chciałabym jeszcze bardziej podnieść moc. I moje pytanie brzmi: jakie modyfikacje silnika są możliwe w dieslu, aby podnieść moc? Z góry dziękuję za sugestie i pomoc :)

hubert323

jak masz w zamiarze powaznie 'zajac' sie samochodem to proponuje pomyslec nad jakims SWAP'em :twisted

wtedy to bedzie jazda :jazda

irae
jednak w późniejszym czasie jak finanse

jak masz w zamiarze powaznie 'zajac' sie samochodem to proponuje pomyslec nad jakims SWAP'em

kolega z finansami kiepsko stoi, a ty mu o swapie gadasz, od razu może niech silnik odrzutowy sobie podczepi, to dopiero będzie JAZDA :jazda

Visterio

jak chcesz więcej mocy to ja bym zaczął od dołożenia intercoolera, i przerobienia wydechu, a potem na końcu dopiero chip. Bo po co płacić za program dwa razy?

O chipowaniu na forum bylo milion razy, szczególnie 2.0 HDI. Wiec po prostu poszukaj. Zainteresuj się projektem kolegi Ceglarz jak i osobą, która jest wręcz ekspertem w temacie chipów - goodhope(.pl)

hubert323
kolega z finansami kiepsko stoi, a ty mu o swapie gadasz

umowmy sie ze nie da sie bez jakiegos nakladu kasy wykrzesac mocy z silnika..

co ma sobie na alle.. kupic magnetyzery za 50zl i biedzie mial mocniejszy silnik..?

niestety bez kasy sie nie da.

...a nawet jak tu kolega wspomnial o coolerze - to bez kasy tez sie tego nie da zainstalowac...

niestety.

chaos

ale swap i chip tu przepasc cenowa. Goodhope liczy soboie okolo 1000 za chipa, a swap to hmm od 5 tysi :?

x69x
kolega z finansami kiepsko stoi, a ty mu o swapie gadasz, od razu może niech silnik odrzutowy sobie podczepi, to dopiero będzie JAZDA :jazda

kolezanka ;):P

Pisząc, że kiepsko z finansami miałam na myśli zrobienie czegoś do jak najmniejszych kosztów. Wiadomo że chip trzeba będzie zrobić, ale chciałam się dowiedzieć co oprócz tego mogę zrobić;)

Kolego Visterio, po dołożeniu intercoolera i przerobieniu wydechu o ile będzie mocniejszy?

hubert323
kolezanka ;):P

Pisząc, że kiepsko z finansami miałam na myśli zrobienie czegoś do jak najmniejszych kosztów.

mozna cos tam uzyskac przy malych kosztach [przy malych nie przy zadnych] ale ich efekt moze byc niezauwazalny:(

wydaje mi sie ze lepiej odlozyc troszke kaski i zainwestowac w cos powaznego jak np cooler:)

a z tym swapem to moze przegialem ;) nie odrazu krakow zbudowano [czy jakos tak] :lol

EndRRiu
chciałabym jeszcze bardziej podnieść moc. I moje pytanie brzmi: jakie modyfikacje silnika są możliwe w dieslu, aby podnieść moc?

wymienic silnik:lol a ze to duzy koszt to najlepiej cale auto bo wyjdzie taniej:lol2 i najlepiej na 206 RC:lol

x69x
i najlepiej na 206 RC

wolę diesle ;) a orientujecie się może ile taki intercooler kosztuje? Przed chwilą sprawdzałam na allegro i sa do 1,4hdi i 1,6 hdi , czy to wogóle nie ma róznicy? ich cena kręci sie w granicach 400zł, nie jest źle ;)

PrezesBednarz

Najlepszy=największy. Oczywiście w granicach tego co idzie zmieścić pod zderzakiem.

Pretorian
wolę diesle ;) a orientujecie się może ile taki intercooler kosztuje? Przed chwilą sprawdzałam na allegro i sa do 1,4hdi i 1,6 hdi , czy to wogóle nie ma róznicy? ich cena kręci sie w granicach 400zł, nie jest źle ;)

1.4 hdi nie miał fabrycznie intercoolera.

krejzKarol258
i sa do 1,4hdi

w 206 nie było IC w 1.4 HDi jak już to w 1.6 ;)

a za 400 zł to można już dwa mieć ;)

http://moto.allegro.pl/item690523231_chlodnica_intercoler_citroen_berlingo_1_6_hdi.html

http://moto.allegro.pl/item708066814_peugeot_308_intercoler_chlodnica_1_6_hdi.html

tylko kwestia jak to pogodzić z całym dolotem, bo to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie ;)

SouLie

Będę bezczelny i wtrącę się w temat ;).

Czy 206 1.6 8V ma IC?? <zielony w temacie>

DarioG
1.6 8V ma IC??
ja dołożysz turbinę to możesz mieć IC ;)

SouLie
ja dołożysz turbinę to możesz mieć IC ;)

Uu... węsze z jakieś 1000-1200 wydatku zanim podjadę do Chojnacki / Goodhope

x69x
1.4 hdi nie miał fabrycznie intercoolera.

http://www.allegro.pl/item686611391_intercooler_peugeot_206_307_207_1_4_hdi.html

widziałam to piszę:P

Kolego SouLie mówisz o tym warsztacie w Dobrej Nadziei koło Pleszewa?

Bo jeśli tak to w Skarszewie za Kaliszem też chipują i z tego co wiem to taniej.

Edited by x69x

Witos

Czipują wszędzie, gdzie mają jakiekolwiek pojęcie na ten temat. Ale nie wszędzie jeżdżą ludzie i czipują swoje samochody.

Ludzie z forum w większości jeżdżą w jedno miejsce, a to chyba o czymś mówi.

Boczek
Uu... węsze z jakieś 1000-1200 wydatku zanim podjadę do Chojnacki / Goodhope

Kolego Chip tuning robi się w doładowanym silniku,a IC to chłodnica powietrza doładowującego !

x69x
Ludzie z forum w większości jeżdżą w jedno miejsce, a to chyba o czymś mówi.

Co nie oznacza że nie mogę poinformować gdzie w okolicy jeszcze takie coś się robi ;]

Poza tym w Skarszewie programy dają większą moc niż te w Dobrej Nadziei. A Ty gdzie chipowałeś swojego puga bo widzę ze masz XXX ??

PS. Temat brzmi jak brzmi więc prosiłabym się wypowiadać co jeszcze można by było zrobić.

krejzRudy

Zmienić tłoki, pompę paliwa, wtryski, turbinę zmienić, chłodnica oleju :)

Pretorian

ani 1.4 ani 2.0 hdi nie miały fabrycznie IC, to że ktoś pisze że to od tego modelu to nie oznacza faktycznie, że tak jest.

Jeżeli chcesz chip'a to polecam GOODHOPE, robiłem u niego moje byłe 1.4 hdi, wszystko naprawde wykonane profesjonalnie !

tornado
Cytat: DarioG napisał/a Zobacz post ja dołożysz turbinę to możesz mieć IC Uu... węsze z jakieś 1000-1200 wydatku zanim podjadę do Chojnacki / Goodhope

za 1200zl chcesz uturbic silnik? :]

Kolego nawet ja jesteś "zielony" to nie zwalnia Cie to od poczytania chociaż trochę na dany temat jeśli chcesz się wypowiadać.

SouLie
za 1200zl chcesz uturbic silnik? :]

Kolego nawet ja jesteś "zielony" to nie zwalnia Cie to od poczytania chociaż trochę na dany temat jeśli chcesz się wypowiadać.

Przynajmniej sie przyznaję, miast zakładać 3-4 tematy powielane bez końca, szukając porady / nabijając posty, a opcję "szukaj" znam, niestety mało z nich odnosi się do rzadkiego na tym forum silnika 1.6 8v, więc mając galimatias w głowie, wolę kulturalnie wypytać "między wierszami" lub napisać PW. Powróćmy do tematu.

Osa

Ja mojego puga lekko przygotowałem do chipa :) Zaślepiłem egr , kat wywalony, końcówka tłumika przelotowa:) A teraz mam pytanie. Czy wsadzić IC a potem jechać chipować czy najpierw chip a potem IC ?