Jump to content
Shapeshifter

Kable rozruchowe zwarte.

Recommended Posts

Shapeshifter

Mam pewne pytanie.

Otóż, potrzebne było podładowanie akumulatora w moim aucie, z pomocą pośpieszyła mi moja Dziewczyna. Podpiąłem za pomocą kabli rozruchowych + u niej do + u mnie, i tak samo z minusem. Poładowało się 1 minutę i uruchomiłem auto, uprzednio odpinając ode mnie kable + i -. U Niej jednak pozostały podpięte do akumulatora i przez przypadek chyba zwarły się końcówki tych kabli, a drugie ich końce były podłączone do akumulatora. Kable momentalnie się nagrzały i poszedł lekki dym z okolic akumulatora mojej Dziewczyny, a po drugiej stronie kabli końcówki aż się rozjaśniły.

Coś mogło się stać z Jej samochodem?! :/

Podpowiedzcie cosik.

uczeszsie

jeżeli to było auto z grupy vag to nic, jeżeli francuzik, to w najlepszym wypadku bezpiecznik poszedł sie...

Shapeshifter

Opel Corsa. W sumie nic nie widać po aucie, odpaliła normalnie, silnik dobrze pracował. Mogło się nic nie stać?

uczeszsie

Jak odpalił to na 100% wszystko ok !

Shapeshifter

Oby, okaże się niebawem, czy będzie dobrze odpalał i czy nie będzie nic dziwnego z silnikiem sie działo.

shimo

Jakby coś miało być nie tak to już by było... Przejechać nią trochę, żeby się akuś podładował deczko i będzie oki :)

vinzento

Narzeczony córki brata mojej zony :P, który przejął pyzia 309 po mnie pewnego razu, gdy mu wysiadł aku podpiął się do kogoś łącząc + z - :ok

Twierdził potem, że się śpieszył.

No ostatecznie wszyscy odjechali z miejsca zdarzenia. W pyziu aku i tak byl juz do wymiany a kable troche zmienily ksztalt ;)

hubert323
Narzeczony córki brata mojej zony :P,

przypomnial mi sie odrazu:

"janka kobity śfagra syn"

:lol:lol:lol

tkonop
Mam pewne pytanie.

...Kable momentalnie się nagrzały i poszedł lekki dym z okolic akumulatora mojej Dziewczyny, a po drugiej stronie kabli końcówki aż się rozjaśniły.

Coś mogło się stać z Jej samochodem?! :/

Poza uszkodzeniem akumulatora to nic.

Fryc

nie prawda mógl pasc regulator napięcia, to że odpalil to nic nie znaczy bo może wariować ladowanie, sprawdź ładowanie przy jakiejś okazji

Visterio

ten dymek to prawdopodobnie elektrolit się zagotował w akumulatorze ;)

Shapeshifter

Czyli akumulator może być uszkodzony?

Junk65

Jeśli w momencie zwarcia pracował silnik to mogło uszkodzić diody w alternatorze, możesz nie mieć ładowania. Jeśli nie pracował to przy prądzie zwarcia mogło pokrzywic płyty w amumulatorze, mogły sie zewrzeć i mogło trafić którąś z cel...

Shapeshifter

Silnik pracował w aucie "dawcy", gdy doszło do zwarcia tych kabli, "biorca" był odłączony od kabli.

Oglądałem dziś akumulator w Corsie- nie widać nigdzie śladów elektrolitu, ani innych rzeczy.

Mówisz, że coś z alternatorem się stało?

cerber
Mówisz, że coś z alternatorem się stało?

trzeba by sprawdzić czy ładuje i czy regulator napięcia nie wariuje.miernik na DC(prąd stały)20,odpal silnik,przyłóż jeden koniec do + w alternatorze a drugi do masy.napięcie powinno wskazywać 13.5-14.8V max.włącz jakiś odbiornik(np radio)napięcie powinno lekko spaść a potem powrócić do 13.5-14.8V.jak jest wyższe to padł regulator.:ok

Junk65
coś z alternatorem się stało

Mogło , nie musiało... Jeśli ewidentnie nic sie od razu nie dzieje to moze nic sie nie stało. Z okolic aku mogło sie zadymić bo kable nie przylegały do klem i tam sie na styku zagrzało i zadymiło... Ale wszystko w kategori "mogło"...

Guest marek904

w czasie rozruchu na krotko minusa nie podłącza się do akumulatora tylko do masy samochodu