Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• GrandJust
      Przez GrandJust
      Witam,  zabieram sie za wymianę kierownicy w mojej 206, (wole kupic kierownice niz ja obszywac). Mam hb 5d z 2004, poczytałem troche na forum o różnych wersjach po lub przed liftowych z muxami czy bez, problem, że jestem mocno zielony w te sprawy dlatego teraz nie wiem czy ta kierownica: https://www.otomoto.pl/oferta/kierownica-peugeot-206-skora-ID6A8teA.html?fbclid=IwAR13G8-ZWZFClgslpi96vDRUfPlgMYIgXLQrGaPq2lAWzh9uI66nA_VHCoM#98aa2ae571  będzie okej i czy widać to odrazu czy trzeba pisać i pytać z jakiego rocznika jest ta kierownica, z góry dzięki za pomoc
    • Elitpedro
      Przez Elitpedro
      Witam, przeszukalem całe forum i nikt chyba nie miał jeszcze takiego problemu, a mianowicie nie działa dużo elektryki, światła, wycieraczki, nawiewy, liczniki. Po odpaleniu auta liczniki działają przez jakies 20 sekund, a świateł z przodu nie ma tylko jak sie trzyma włącznik do siebie to świecą sie długie, modul bsi wymieniany, stacyjka dobra kostki, piny wszystkie czyste, jakieś pomysły ?? 
    • darekesp
      Przez darekesp
      Witam mam taki problem, po założeniu żarówek ledowych w kierunki z przodu i z tyłu migają one szybciej tak jak w przypadku przepalonej żarówki. Kupiłem je bez canbus'a ze względu na to że u nas komputer nie pokazuje przepalonych żarówek więc nie szukałem takich z canbusem. Zauważyłem że przy awaryjnych światłach migają one całkiem normalnie. Pytanie brzmi czy jestem coś wstanie z tym zrobić bo szkoda mi tych żarówek, czy jest jakiś sposób "oszukania" instalacji ?? Jeśli ktoś wie jak to zrobić będę wdzięczny za pomoc szkoda mi wyrzucić te żarówki.

• MŁODY 206
      Przez MŁODY 206
      Witam użytkowników.
      Mam następujący problem. Dziś zauważyłem, że nie działają mi światła drogowe (długie) prawa + lewa. Kupiłem żarówki sądząc, że to ich sprawka, ale po wymianie nadal nic nie działa.
      Poszedłem do sklepu sądząc, że to wadliwe żarówki i sprzedawca wymienił mi na inny zestaw. Niestety nadal nic nie działa. Czyli to nie wina żarówek. Następnie sprawdziłem i wymieniłem bezpieczniki od świateł drogowych i również nic się nie dzieje. Dodam jeszcze, że przełącznik zespolony wydaje mi się, że działa poprawnie. Świeci się niebieska kontrolka od świateł drogowych, że są włączone i jak mam otwartą maskę to po kilkukrotnym włączaniu i wyłączaniu owych świateł długich jest charakterystyczne klikanie w okolicach bezpieczników. 
      Czy ktoś z Państwa miał może podobny problem,. albo może doradzić co jeszcze mógłbym sprawdzić?
      Dziękuję za rady w stylu jedź do elektryka. Próbowałem się umówić i obdzwoniłem kilkanaście miejsc i niestety ciężko z terminami, a mam w przyszłym tygodniu przegląd dlatego spróbowałbym to naprawić sam jeśli ktoś z Państwa doradzi co to jeszcze może być to chętnie tam zajrzę.

Pozdrawiam
    • Mcin10
      Przez Mcin10
      Witam

Mam taki problem w swoim Peugeocie 206 1.4. Po włączeniu kierunkowskazu obojętnie czy to lewego czy prawego przez chwilę działają normalnie a na chwile przestają mrugać i za chwilę znowu działają normalnie. Sytuacja powtarza się nieregularnie, zdarza się że załączają się ponownie dopiero po kolejnym przełączeniu dźwigni. 
      Drugi problem dotyczy świateł mijania. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce światła same się zapalają chociaż na przełączniku są wyłączone. Po przekręceniu na postojówki zapalają się normalnie i po kolejnym przekręceniu znowu normalnie mijania.
      Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Dzięki za info

Rekomendowane odpowiedzi

Fidel

W związku z powtarzającymi się pytaniami i ciągłymi wątpliwościami dotyczącymi wersji i zmian w 206 w poniższym poście postaram się zebrać najważniejsze elementy, które uległy zmianom w czasie produkcji 206.

1999:

- białe kierunkowskazy boczne, ale jeszcze nie "clear", tylko "w kropki" (na początku produkcji były pomarańczowe).

2000:

- trzy zagłówki na tylnej kanapie (wcześniej były dwa),

- antena z tyłu dachu w wersji XS i GTi.

połowa 2001 - wprowadzenie MUX:

- manetki z okrągłymi końcówkami (wcześniej były lekko spłaszczone),

- płaskie, mgiełkowe spryskiwacze przedniej szyby (wcześniej były bardziej wystające, dające po dwie strugi płynu) - w trakcie dyskusji doszedłem do wniosku, że zmiana była wprowadzana stopniowo i jeszcze w 2002r można spotkać stary typ spryskiwaczy,

- inne radio, konsola centralna inaczej ukształtowana wokół radia, oraz większy pilot sterowania radiem przy kierownicy (wcześniej był mały okrągły),

- inne wyświetlacze - zegarek (taki sam, jak wcześniej), typ A - tylko termometr i radio, typ B - dodatkowo komputer pokładowy, typ C - nawigacja (wcześniej, oprócz zegarka, był tylko jeden rodzaj wyświetlacza, wielkością zbliżony do nowego typu B, ale bez komputera pokładowego),

- zmieniona kierownica i poduszka powietrzna oraz plastiki na kolumnie kierownicy, nowa poduszka jest "pełniejsza" stara była lekko wklęsła po bokach,

- inny czujnik deszczu.

2003 - lifting:

- plaster miodu w przednim zderzaku (wcześniej kratka była w paski), ale nadal duży i mały uśmiech montowane zależnie od wersji.

- tylny zderzak typu "sport" we wszystkich wersjach (wcześniej tylko w niektórych konfiguracjach),

- gładkoszybowe przednie reflektory we wszystkich wersjach (wcześniej tylko w niektórych konfiguracjach),

- "poliftowe" tylne swiatła,

- "poliftowa" listwa na tylnej klapie klapie oraz duży lew (wcześniej listwa ze zintegrowanym małym lwem).

2005:

- boczne kierunkowskazy "clear".

Dodatkowe uwagi.

Zderzaki i reflektory przednie nie mogą być przed- i poliftowe, bo obie wersje występowały niemal od początku produkcji.

Przed- i poliftowe mogą być tylne lampy, kratka w zderzaku oraz listwa na tylnej klapie.

Szerokie błotniki były powiązane głównie z mocniejszymi wersjami silnikowymi:

- 2.0 - zawsze,

- 1.6 HDI - zawsze,

- 1.6 16v - prawie zawsze (wersje XS, QS), w wersjach XT czy RG (do 2003 r.) wąskie,

- 2.0 HDI - czasami (zależnie od wersji i roku produkcji, np. wczesne XS wąskie),

Typy zderzaków:

- zwykłe - przedni z małym uśmiechem, tylny z wklęsłym przetłoczeniem,

- "sport" - przedni z dużym uśmiechem, tylny z wypukłym przetłoczeniem,

- GT - dużo większe od dwóch poprzednich, zwiększające długość auta do ponad 4m, montowane tylko w limitowanej wersji GT (4000 egz.), lub dostępne jako akcesoria.

Uśmiech w CC:

- 1.6 16v - 2001r mały, potem zawsze duży,

- 2.0 oraz 16 HDi - zawsze duży.

Dodatkowe informacje na temat wyposażenia poszczególnych wersji można znaleźć tu: http://www.206club.net/static.php?ex=nadwozia Przy czym należy podkreślić, że wyposażenie było różne w różnych krajach oraz zmieniało się w czasie.

Bardzo proszę o zamieszczanie w wątkach poniżej uwag, oraz zdjęć elementów, o których mowa w tym poście.

Z tego tematu prawdopodobnie będą korzystali nowi użytkownicy, więc po wykorzystaniu linków i informacji, posty przeniosę do osobnego tematu, żeby nie wprowadzać zamętu.

Chciałem jeszcze dodać, że powyższy tekst powstał przy dużym udziale kocurra i Witosa.

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kocurr

Fidel prosił żebym zabrał głos w wątku, jako że współtworzyłem historię zmian...

zabiorę więc merytorycznie :]

Malowanie plastików w początkowych latach produkcji występowało rzadko. Bogatsze wersje miały malowane klamki i listwę nad rejestracją, natomiast te na zderzakach i bokach już nie. Komplet malowanych trafiał tylko do takich wersji jak GT czy RG.

GTi, XSom, QSom zaczęto malować komplet dopiero od liftingu z 2003 roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW
Komplet malowanych trafiał tylko do takich wersji jak GT czy RG.

W RG też nie były od razu lakierowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Joanita

No nareszcie ktoś to zebrał do kupy. ;)

Kilka szczegółów:

2003 - lifting:

- plaster miodu w przednim zderzaku (wcześniej kratka była w paski), ale nadal duży i mały uśmiech montowane zależnie od wersji.

- gładkoszybowe przednie reflektory we wszystkich wersjach (wcześniej tylko w niektórych konfiguracjach),

Szerokie zderzaki zawsze w wersjach: XS, S16, RC.

Gładkoszybówki w GT, S16, RG, RC, XS (od końca 2000 r.).

2005:

- boczne kierunkowskazy "clear".

Pakiet alu w XS.

Szerokie błotniki były powiązane głównie z mocniejszymi wersjami silnikowymi:

- 1.6 16v - prawie zawsze (wersje XS, QS), w wersjach XT czy RG (do 2003 r.) wąskie,

- 2.0 HDI - czasami (zależnie od wersji i roku produkcji, np. wczesne XS wąskie),

Od 2001 r. szerokie błotniki w XS 1.6, od września 2001 również w 2.0 HDi i QS.

Można dorzucić linki do tematu o zderzakach i tematu o wyświetlaczach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweł S16
Dnia 2.09.2009 o 12:13, kocurr napisał:

Fidel prosił żebym zabrał głos w wątku, jako że współtworzyłem historię zmian...

zabiorę więc merytorycznie :]

Malowanie plastików w początkowych latach produkcji występowało rzadko. Bogatsze wersje miały malowane klamki i listwę nad rejestracją, natomiast te na zderzakach i bokach już nie. Komplet malowanych trafiał tylko do takich wersji jak GT czy RG.

GTi, XSom, QSom zaczęto malować komplet dopiero od liftingu z 2003 roku.

Czyli mam rozumieć ze gti z 2001 roku nie powinien mieć malowanych listew? a co z klamkami? te mam u siebie lakierowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Sprawdź sobie po vin. Wtedy będziesz miał pewność 100%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweł S16

niestety ten dekoder który tu znalazłem nie rokoduje:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Service box wszystko ci powie :)